Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samiec czy samica? - jakiej płci wybrać szczura?
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 18:46   

piachu01, z jakiego miasta jestes? moze szykuje sie tam jakies spotkanie ;) szczura trzeba na zywo zobaczyc i posiedziec z nim, zeby moc decydowac czy sie chce czy nie ;)
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 18:54   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Ja mam samce i do ich jajeczek nic nie mam :D Nawet je lubie :oops:
I wolę samce :twisted:

Zależy od gustu . Tak jak mówi sachma trzeba zobaczyć , żeby się przekonać .
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 19:59   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


piachu01, ale chyba nie chodzi o narządy płciowe w decyzji ;) ja serdecznie polecam samców - a dlaczego to już pisałam wyżej ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 12, 2008 20:46   

U mnie zadecydowała budowa anatomiczna :oops: ,że wzięłam samiczki,ale nie żałuję, bardzo lubiły się bawić,Fiki mniej,ale chodziła,zwiedzała otoczenie,było to sympatyczne. :)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 12:01   

Layla, ja tam bralam co wpadlo w rece :P ale jednak samca lepiej w lapkach potrzymac troche i sprawdzic jak z uczuleniem, bo z tego co mozna sie dowiedziec, wiele osob na forum ma uczulenie na samcze siuski.
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 12:20   
   Zwierzątka: kot.


Ja chciałam miec babki, ale się zakochałam w Green'ie i mam facetów ;) I w ogóle nie żałuję, są cudowni! Do jajek się przyzwyczaiłam, w ogóle mi nie przeszkadzają, choć osoby które z szczurami zadko obcują zawsze robią taaaaakie oczy :lol1:
 
 
     
gam 



Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Będzin/Kraków
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 19:54   

wybierając szczurka zawsze polegałam na intuicji i w ten sposób mam już piątego samca. I zdarzały się różne charaktery. Dwa miziaki straszne :) O jednym nawet mama mówiła,że "da się formować w różne kształty".:) Fifi natomiast był bardzo agresywny i strachliwy. Raz nawet rzucił się na mojego kolegę. Dosłownie rzucił. Ale mnie nigdy nie ugryzł. Hani natomiast udawał,że mnie w ogóle nie widzi, uciekał i nie chciał żadnego kontaktu. A teraz mam szczura Buboka :) Wesoły,ciekawski,ciągle w ruchu i choć młody to lubi się przytulić :)

A zaznaczanie terenu nie jest aż takie uciążliwe,da się przeżyć :)
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 20:13   

Gam, mam rozumieć że te wszystkie szczurki zawsze były trzymane pojedyńczo? Szkoda, że nie zapewniłaś im podstawowych potrzeb... :( .

[ Komentarz dodany przez: Layla: Nie Lut 17, 2008 21:02 ]
Natalia, spokojnie. Nie każdy od razu wszystko wie, a forum jest od tego, żeby zdobywać informacje.
Ostatnio zmieniony przez Natalia Pon Lut 18, 2008 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gość

Wysłany: Nie Lut 17, 2008 20:53   

Natalia, spokojnie, ja tez trzymalam kiedys szczurka samego, nie mialam internetu a we wszystkich dostepnych mi ksiazkach nie pisalo nic o stadnosci szczurow.
Co nie zmienia faktu, ze teraz mozna znalezc dokladne info o szczurach, a podstawowa ich potrzeba jest zycie w stadzie ;)
 
     
polna 
uciekło...



Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 477
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 21:52   
   Zwierzątka: Cola, Tea, Ice, Drań, Padme i dwa psy...


Ja niestety na panów się nie zdecyduje. Chyba, że będą już wykastrowani, uczulenie daje mi się strasze we znaki, za to przy paniach nic kompletnie, zero objawów. :roll:
 
 
     
Ka$ka9141868 
(==$=Kaśka=$==)



Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 47
Skąd: z Łomży
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 18:12   
   Zwierzątka: .


Ja wolę panienki :)
Nie uzasadnię...
No ale tak wyszło ;p
 
 
     
marchewka
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 20:45   

Ja mam samca (u mamy w domu) i 3 samiczki (u siebie) wiec moge powiedziec ze samce sa mizialscy, ale za to leniwi. Floru$ to doslownie szczur poscielowy... on nawet spi z moja mama... nigdy nie siedzi w klatce (chyba ze ktos przyjdzie kto sie go boi). ale strasznie sika i jest zaczepielaski jak juz sie dorwie. Poza tym samiec potrafi udziabac gdy jest wkurzony... Za to samica nie gryzie ludzi tylko wszystko na okolo... xD i nie maja czasu na pieszczoty, bo sa zabardzo zajete bieganiem... Takie sa moje spostrzezenia obserwujac oby dwie plcie...
Jedno i drugie maja te same cechy...
Sa milusie i STRASZNE Z NICH ZLODZIEJE!!!!
 
     
Mała Mi 
belfer ;)



Dołączyła: 07 Gru 2007
Posty: 1702
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 12:35   
   Zwierzątka: Kot


marchewka, szczur Twojej Mamy może taki być, bo jest samotny. Mój Rat dopóki był sam tez się snuł i mało co chaił robić, a jak przybył Kuzco, to od razu się rozruszał - nadal jest miziak, ale juz o niebo mniej!

Ja mam doświadczenia jedynie z facetami:D Fakt, są miziascy, ale potrafią też chodzić własnymi ścieżkami. Nie gryzą, nawet jak się zdenerwują. Łapią ewentualnie wtedy delikatnie palca zębami, ale tego praktycznie nie czuć. Gryzą rzeczy jak im sie nudzi, jak mają zajęcie, to nie. Iskają się nawzajem non stop i generalnie żyją w zgodzie:) Fakt, znaczą mocno - choć Rat na starość o wiele mniej - prawie w ogóle. Poza tym rosną mocno:)

Z tego, co czytałam odnośnie samic i samców, cieszę się, że koleś się pomylił i sprzedał mi chłopca(chciałam samiczkę - tak, głupota wcześniejsza i kupno niestety w zoologu) :)
_________________
Ratowe Rudości [*] , Kuzcowe Czarności [*] , Jabłuszkowe Łysości [*] , Elwusiowe Rexowości [*], Camisiowe Odd-eye'owości [*], Elektronowe Russianowości [*], Kenzowe Cinamonowości [*], Cacibowe Fawnowości [*], Lucky Luck'owe Agutowości [*], Jackowe Huskowości [*] , Neptunowe Varieberkowości [*], Ogryzkowe Doublowości [*] i Velvetowe Kocurowości
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 13:31   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Nie wiem, jak to jest, ale moje obecne szczury (6 samców pełnojajecznych i samiczka bezmaciczna) nie znaczą prawie wcale! :roll:
Miałam też takie, które można było z klatki wypuścić dopiero, gdy się było przebranym w szczurze ciuchy, bo tak znaczyły. Dlatego jestem baaaardzoooo zdziwiona, że moi obecni panowie nie znaczą (i nie mówię tu tylko o małych Fistaszkach, ale też o Dziochu i Ryśku)!
Zastanawiam się właśnie czy nie może mieć wpływu fakt, że obecne moje szczury są wypuszczone z klatki non stop, a poprzednie (które tak bardzo znaczyły), tylko na 1-3 godz/dziennie? Obecne mają swój teren już zaszczany odpowiednio, a popprzednie po każdym wypuszczeniu oblatywały wszystko i znaczyły na nowo.
Myślicie, że może o to chodzić?
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 20:23   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Uważnie przeczytałam wasze wypowiedzi i wybrałam samca. Rodney jest ze mną od trzech dni. Ma około 6 tygodni i nie zauważyłam żeby znaczył. Czy to jeszcze na to za wcześnie? Czy może mogę mieć nadzieję, że nie będzie z tym większego problemu?
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 8