Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samiec czy samica? - jakiej płci wybrać szczura?
Autor Wiadomość
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 19:13   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Rissa ma 2 samce i myje klatkę codziennie; ja mam 3 samice i myję raz w tygodniu.
Moim zdaniem to, czy coś nam śmierdzi czy nie, w dużej mierze zależy od nas samych. Przez pewien trzymałam szczury na trocinach i czułam dopiero po tygodniu - moja mama czasem nawet po 3 dniach. Teraz mamy żwirek, mama zaczyna czuć ogony po tygodniu, ja jeszcze nic nie czuję (ale i tak sprzątam, żeby nie było xD).
No i im więcej szczurów, tym więcej zapaszków :P
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Rissa 



Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 66
Skąd: Gdańsk/Vordingborg, Dania
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 19:40   
   Zwierzątka: Kocica, 2 ogony


Trzeba też pamiętać, że ze względu jaką płeć stada się ma, zawsze czuć będzie tą specyficzną woń - dla niektórych wrażliwych na zapachy ludzi jest to naprawdę nieprzyjemne i jak było napisane wcześniej, może być uczulające.
Samce na ogół są bardziej miziaste, takie "naleśniki", jednak nie przy każdym sprawdza się ta reguła, gdyż wszystkie szczury są inne i charakter jest zależny od wielu czynników. Dlatego na przykład jeśli nie chcesz mieć szczura agresywnego i nieufnego, NIE KUPUJ W ZOOLOGICZNYM! To pierwsza zasada szczurzego właściciela. Ups, przepraszam za drobny offtop.
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 22:15   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Ja mam 3 samce i same w sobie jak dla mnie nie smierdzą, ale zasikane hamaczki to masakra. Uważam, ze codzienne mycie klatki to lekka przesada, chociaż zależy co kto ma na myśli. Ja codziennie po kilka razy przecieram półeczki z sików (kilka sekund roboty ;) ), a całą klatkę sprzątam średnio co tydzień czy 1.5 tygodnia. No i szczurki codziennie przecieram chusteczkami dla niemowląt :)
 
 
     
Rissa 



Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 66
Skąd: Gdańsk/Vordingborg, Dania
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 22:35   
   Zwierzątka: Kocica, 2 ogony


Mówiąc codzienne mycie klatki, miałam na myśli przecieranie półek, szorowanie rur, mycie zasikanych prętów i wyjmowaniu kup. Trociny zmieniam co jakiś tydzień, gdyż chłopcy upodobali sobie wyższe partie klatki do kupkania. O dziwo jeszcze nigdy nie taszczyłam tej klatki pod prysznic - z czystego lenistwa, wolę przynosić dużą miskę i myć ją w moim pokoju. Za to hamaki wiszą i wiszą i wciąż pachną płynem do prania :mrgreen: Panów też co parę dni muszę przecierać wacikiem kosmetycznym, gdyż uwielbiają spać we własnych siuśkach.
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 23:14   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Co do samego wybierania - warto teraz pozachęcać nowych, żeby brali facecików, bo teraz niestety wolniej panowie domki znajdują, dziewczyn nie ma w parę chwil...
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
kameliowa 



Dołączyła: 26 Sty 2010
Posty: 122
Skąd: łdz
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 00:54   

Ja za żadne skarby nie dam się namówić na baby ;) Kocham swoich chłopów!
Sprzątam co tydzień czy półtora, półki, koszyczki itp codziennie trzeba wytrzeć nie ukrywajmy.

co do hamaczków, agacia, ma stuprocentową rację, masakra. Śmierdziochy małe. Co dwa góra trzy dni do wywalenia wszystko idzie. Albo i częściej.
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 01:06   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


U mnie brudasami są baby, okropnymi, szczur TŻ (na dniach przyjeżdża kumpel dla niego ;) ) ładnie pachnie, nie rozrzuca trocin, kupy robi tylko w jedno miejsce, bystry jest... Jak na niego patrzę, to rozpaczam, że nie mogę samicom jajec dorobić, bo wzięłam akurat babki z ciekawości, a choć są kochane - wiadomo, co facet, to facet :mrgreen:
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
kameliowa 



Dołączyła: 26 Sty 2010
Posty: 122
Skąd: łdz
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 01:27   

Ja mam jednego bałaganiarza strasznego, co po nocach walczy ze żwirkiem i wyrzuca z kuwety :D
Nie rozumiem dlaczego panowie mają mniejsze wzięcie. Ja wiem, że może gigantyczne jajca odrzucają, ale to tylko pierwsza reakcja. Później już się ich kocha i tak ;) I można z czystym sumieniem stwierdzić komuś np. "mój szczur ma większe jaja od ciebie" :lol:
 
 
     
Anomalia 
Atom Heart Mother



Dołączyła: 23 Maj 2010
Posty: 797
Skąd: Piła
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 07:42   
   Zwierzątka: szczury


Ja mam facetów i nie narzekam, nie mają jakiegoś strasznego zapachu. Mam tak samo jak Mao - ja czuję po tygodniu, mama po 2-3 dniach. :roll: To zależy od człowieka. Najlepiej gdybyś wybrał się do kogoś i porównał swoje odczucie.
_________________
Floyd (Quill of Anahata Rattery) [*], myszoskoczek Speedy [*], chomik Kubuś [*]
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 09:32   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Mnie tam jajka wcale nie odrzucają. A wolę samców bo są więksi. No i tak z obserwacji stwierdzam, ze mniej jest z samcami problemów zdrowotnych. Konkretnie to mam na myśli gruczolaki i wszelkie problemy z układem rozrodczym. Chyba łatwiej policzyć samice, które takich problemów nie mają niż mają.
 
 
     
mikuś 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 57
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 17:31   
   Zwierzątka: 3 szczurki, królik i Pies :3


ja miałam 2 samców Ciapeczka i Albiego niestety Albi miał guza i został uśpiony ale oba były straszne przytulanki czasem zasypiały tak wtulone w siebie na mojej kołdrze więc chłopcy to na prawdę dobry wybór ale mam też dziewczynkę i też jest strasznie przylepna wszędzie wsadzi swój małe nosek a jej niebieskie oczy są obłędne więc trudno powiedzieć co lepsze
_________________
zUo i mHrok ze mnie wycieka XD Pozdro dla moich ludków z FTnakamy.pl
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 19:29   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


mikuś, Ciapek jest wykastrowany, czy trzymasz je oddzielnie?
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Rissa 



Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 66
Skąd: Gdańsk/Vordingborg, Dania
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 19:42   
   Zwierzątka: Kocica, 2 ogony


Chłopcy są kochani i milutcy :) Uwielbiam ich za rozmiary i ich leniwe ciałka. Moja mama bardzo brzydzi się ich jajek, ja nawet o nich nie myślałam, nie rozumiem co w nich ludzi odrzuca. Także wszystkim polecam przygarnięcie kawalerów, chociaż niestety z paniami nie miałam jeszcze do czynienia.
 
     
mikuś 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 57
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 11:40   
   Zwierzątka: 3 szczurki, królik i Pies :3


no moich grubasków nie kastrowałam a się nie biły ale jeśli nie chcesz ryzykować to wykastruj :mrgreen: ale mi trochę szkoda kastrować
_________________
zUo i mHrok ze mnie wycieka XD Pozdro dla moich ludków z FTnakamy.pl
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 15:22   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


mikuś, Mikuś, chodzi mi głównie o to, czy nie trzymasz razem samca i samicy ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 12