Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Paź 20, 2015 14:09
Rotta Taivas
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 17:05   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


W imieniu moderacji chciałabym podziękować Nakocie za umieszczenie wyjaśnień po tym, jak została do tego przez nasz zespół wezwana.

Ubolewamy jednocześnie, że być może dopiero to skłoniło polecanego na forum hodowcę do podzielenia się z użytkownikami tak istotnymi informacjami. Każdy z nas ma życie prywatne, zwierzęta pod opieką i problemy, jednak ranga hodowcy zobowiązuje do zachowywania się w sposób przykładny. W tej sprawie zaczęły pojawiać się niejasności, niedomówienia - mamy nadzieję, że od tej pory możemy liczyć na szczerość i solidność Nakoty.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 11:50   

W związku z informacjami, które do nas docierają, a także ze względu na fakt, że cała sprawa rozegrała się bez publicznego poinformowania o zaistniałym problemie, pojawiły się trudności w zweryfikowaniu wyjaśnienia podanego przez hodowcę.

Z tego powodu moderacja występuje o podanie w ciągu 3 dni dokładnego terminu wykrycia tasiemca oraz dat przekazania informacji o rodzaju zagrożenia właścicielom szczurów oraz innym osobom potencjalne zainteresowanym (np. współwłaściciele/właściciele reproduktorów).

Wystosowałam także pw w tej sprawie.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 03:57   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


13.03.2013 - znalezienie pasożyta,
15.03.2013 - otrzymanie wyników badania parazytologicznego - dokładnie ustalenie z jakim pasożytem mamy do czynienia,
18.03.2013 - wysłanie e-maila informującego o wykryciu pasożyta do właścicieli szczurów,
19.03.2013 do 23.06.2013 - rozmowy z różnymi osobami poprzez e-mail, GG, telefon o pasożytach wewnętrznych, odrobaczaniu, lekach, długości leczenia, badaniach kontrolnych,
24.06.2013 - wysłanie e-maila z prośbą o napisanie aktualnych informacji o szczurach z miotów oraz kolejne zwrócenie uwagi na problem pasożytów wewnętrznych i odrobaczenia.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 14:42   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nakota, moderacja ma informacje, wg których przynajmniej część osób w ogóle nie została poinformowana o pasożycie w marcu, także na stronie hodowli brak tych informacji.

W świetle tego Twoje wypowiedzi tracą na wiarygodności.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 16:40   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Off-Topic:
AngelsDream, sorry, że się wtrącę, ale na stronie hodowli to i ja bym takich informacji nie podała.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 17:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
klauduska, a czemu? Dla zachowania "dobrego imienia hodowli"?!? Wybacz, może naiwna jestem, ale gdyby od dotarcia takiej informacji do wszystkich zainteresowanych zależało życie pochodzących z mojej hodowli zwierząt to zrobiłabym wszystko, aby takie informacje były powszechne - wysłała maile, umieściła na stronie, napisała na forum.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 18:02   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


klauduska, było jeszcze forum. Strona hodowli to tylko jedno z miejsc, gdzie nie pojawił się komplet informacji na czas, zanim część zwierząt się zaraziła, a inne odeszły z powodu powikłań związanych z pasożytami. To było i jest realne zagrożenie dla szczurów oraz ludzi. Na ten moment w ocenie moderacji Nakota w żaden sposób nie wywiązała się z obowiązków hodowcy, którego można polecać na forum.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Merrick 



Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 19:22   
   Zwierzątka: ogony


klauduska. przez utajnienie tej informacji cierpiały ogony i ich właściciele. Ja nie znajduję wytłumaczenia. Widziałam skutek powikłań u trzech chłopaków Willow. Można było tego uniknąć.
_________________
Ze mną: Speedy vel Dusia
Za TM [*]. Whisky ,Frey, Mietek, Nigra, Małysz, Zuzia, Frania, Dziunia, Maniek, Bandzior, Hela, Albert, Frida, Ciri, Luna, Mleczyk
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 19:38   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nakota, w świetle tego, że moderacja ma wątpliwości co do prawdziwości Twoich deklaracji oraz posiadamy zgłoszenia podważające Twoje słowa, prosimy o wstawienie screenów z wiadomości z marca.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 08:51   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Pyl, dla mnie od tego jest BEZPOŚREDNI kontakt z właścicielami. Są maile [potwierdzenia odebrania można wysłać przecież] i telefony. JA bym tak [do skutku!] próbowała się skontaktować z właścicielami obecnymi i przyszłymi (czekającymi na nowe maluchy, o ile tacy byli).

Merrick, nigdzie nie napisałam, że takie informacje mają być tajne dla właścicieli ogonów kupionych od Nakoty :roll:

edit:
dodałam coś.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 11:15   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


klauduska, zdania nie zmienię - dla brak dostępu do ważnych informacji pozwalających na ochronę zdrowia i życia ogonów (oraz ludzi) jest porażką. Skoro BEZPOŚREDNI kontakt nie działa to są inne formy wymienione powyżej.

Dodatkowy aspekt problemu dotyczy zagrożenia jakie stanowią te zwierzaki dla pozostałych szczurów w Polsce - przez głupi kontakt u weterynarza czy wizytę u znajomych mogę zarazić moje szczury - czemu taka informacja nie jest dostępna PUBLICZNIE?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 11:34   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl napisał/a:
Dodatkowy aspekt problemu dotyczy zagrożenia jakie stanowią te zwierzaki dla pozostałych szczurów w Polsce - przez głupi kontakt u weterynarza czy wizytę u znajomych mogę zarazić moje szczury - czemu taka informacja nie jest dostępna PUBLICZNIE?


Łącząc to z sygnałami, że część domów nie została poinformowana w marcu o występującym problemie, mamy sprawę z niebagatelnymi konsekwencjami dla ogółu populacji szczurów.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 12:27   

Ja mam tylko maila z czerwca, zaczyna się od "Chciałabym ponownie poprosić Was o napisanie...". Ale ja mam tylko chłopaczka z miotu A, nie wiem czy tam było wcześniej coś wysyłane, czy tylko do tych "nowszych" miotów.
_________________


 
 
     
Mika29 
Zakochana w ogonach



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 704
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 12:34   
   Zwierzątka: Pies, 2 koty i 2 <:3 )


Ja dostałam maila i w nim między innymi było przypomnienie o odrobaczaniu.
_________________
Księżniczki: Hannah, Ora :serducho:
Za TM:
Biała, Nela, Czarna, Mafia, Kropka, Ruda, Czort, Animka, Ariana, Rose, Re Re Qm Qm SR, Kagura, Goofy, Jadzia, Nirvana (*) ;(
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 12:48   
   Zwierzątka: brak


Mika29 napisał/a:
Ja dostałam maila i w nim między innymi było przypomnienie o odrobaczaniu.

Zwykłe przypomnienie o odrobaczaniu to nie jest to samo, bo standardowe środki odrobaczające nie działają na tasiemca. Potrzebny jest jeden konkretny, którego nie stosuje się profilaktycznie, bez podejrzenia zakażenia.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12