Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ferplast - klatki.
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 15:31   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Libellee, ciensze pręty zaburzają stabilność całej klatki i tu nie chodzi tylko o ich grubość, ale o fakt że są bardziej miękkie - uginają się.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Libellee 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 15:52   
   Zwierzątka: 4 szczurzyce


Rozumiem, dziękuję Wam z odpowiedzi :) W piątek przyjedzie do mnie Furat, jeżeli pręty nie będą bardziej miękkie od tych w Pykówkach, będzie dobrze.
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Maj 14, 2012 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 15:57   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Libellee, a gdzie i za ile kupiłas(jeśli to nie tajemnica)? Napisz pozniej jak się sprawuje ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Libellee 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 16:46   
   Zwierzątka: 4 szczurzyce


Zamówiłam ją na dlazwierzat . pl za 425zł, przesyłka za darmo. Znalazłam jeszcze za 414zł z przesyłką również za darmo i za coś koło 380zł, ale z bardzo drogą przesyłką, więc wyszłoby mniej-więcej tak samo. Zdecydowałam się na ten sklep z niżej wymienionych powodów, o których już pisałam w drugim forum :)

Polecam wszystkim sklep dlazwierzat . pl !!! Bardzo miła pani, bardzo kontaktowa, można się z nią porozumieć przez maila, gg i telefon, ceny ma zadowalające. I do tego zawsze można się z nią dogadać. Np. ja poprosiłam o dołączenie dodatkowego tarasu do Furata i zrobi to, to choć nie ma ich w swojej ofercie (ale dołączy je do niej) ma też dodać karmę dla szczurków Versele laga, także jak Was też czasami wkurza, że nie możecie kupić wszystkiego co chcecie w jednym sklepie, dzwońcie do niej! :)
 
     
Lausla 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 59
Skąd: Ostróda
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 19:48   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturowy-Hasz


A czy Furat i Furet Plus to nie nie jest to samo? :drap:
http://www.youtube.com/watch?v=vzp5_TcH6Qc - sami zobaczcie, bo sama już się pogubiłam.
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 19:52   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Lausla, to samo, tylko w jednym jest literówka. Powinno być furet - jak fretka... jeśli dobrze patrzyłam to z francuskiego :)
_________________
Moje ogony
 
 
     
Libellee 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 20:00   
   Zwierzątka: 4 szczurzyce


Nie, to nie literówka, nowa klatka nazywa się FURAT :)

Dzwoniłam do Pani z jednego sklepów i mi wszystko wytłumaczyła, Furet Plus to już "stara" wersja, i w i-netowych sklepach zostały już jej ostatnie egzemplarze, a od przedstawiciela Ferplasta można już kupić tylko FURATA, czyli tą klatkę: http://ferplast.com/scheda_prodotto_ita ... m_pagina=1 FURAT to jak sama nazwa wskazuje połączenie klatki dla fretek i szczurów, różnica polega na tym, że ma jednakowy rozstaw prętów ok.1cm (a w Plusie były co najmniej dwie wersje), miseczka nie jest plastikowa tylko metalowa (wiadomo, że niektóre szczury zżerają plastikowe miski, np. moje) a kolor tarasu i pochylni jest w tym nowym kolorze, czyli ciemnoszarym, w Plusie były jasnoszare i nie można by było już do nich dobrać nowych (chyba, że poszukałoby się w ostatkach lub używanych)

[ Dodano: Pon Maj 14, 2012 20:02 ]
ucięło link, http://ferplast.com/sched...03/frm_pagina=1

bez spacji :wink:
Ostatnio zmieniony przez smeg Nie Maj 20, 2012 09:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 20:04   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Faktycznie ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
Lausla 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 59
Skąd: Ostróda
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 20:14   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturowy-Hasz


Libellee, dzięki za wyjaśnienie. Do tej pory sądziłam, ze Furat i Furet Plus to dokładnie to samo :] .
Cytat:
w Plusie były jasnoszare i nie można by było już do nich dobrać nowych

Ja właśnie nigdzie nie mogę znaleźć tarasów w tym kolorze.
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Maj 14, 2012 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Libellee 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 20:18   
   Zwierzątka: 4 szczurzyce


W sklepach już tych jasno szarych tarasów raczej nie znajdziesz, ale warto przeglądać forumowe bazarki, co jakiś czas ktoś sprzedaje ferplastowe wyposażenie :wink:
 
     
dotsa 



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 43
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 00:33   

W KAKADU widziałam klatkę Furat za 399,99 zł. ;) Ale gazetka ważna już tylko do jutra: http://www.kakadu.pl/Promocje/nasza-gazetka.html
 
     
Libellee 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 18:45   
   Zwierzątka: 4 szczurzyce


Furat już u mnie :) To prawda, że ma miękkie pręty, są miększe niż w mojej chomikówce inter-zoo, ale nie jest to dla mnie dużym minusem, zdecydowanie większym jest fakt, że pionowe pręty są rozstawione w taki sposób, że nie można dokręcić jednej śrubki przy tarasie. W firmie która stale 'udoskonala' swoje klatki, nie powinno mieć miejsca takie niedopatrzenie. No i mi również nie podoba się sposób zamykania bocznych drzwiczek, ale to są takie szczegóły, ogólnie jestem bardzo zadowolona :) Klatka jest bardzo estetyczna i funkcjonalna.
 
     
Lausla 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 59
Skąd: Ostróda
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 21:54   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturowy-Hasz


Libellee, nie wydaję Ci się być za małą dla ciurków? :wink:
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 23:20   

Lausla, Furat za mały? :drap:
 
     
Lausla 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 59
Skąd: Ostróda
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 12:24   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturowy-Hasz


Kasik, nie mam na myśli tego, że jest niewystarczający dla szczurów tylko, że jest taki, taki ... mały jakiś. Poza tym będę dopiero kupowała klatkę dla szczurów i chcę poznać opinię innych. :wink:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 15