Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ferplast - klatki.
Autor Wiadomość
Agusia 



Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 605
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 15:36   
   Zwierzątka: <3 <3 <3 szczuraski i pieseczki <3 <3 &a


Ja mam obie klateczki i jedyna różnica to wysokość Jenny KD.
Możesz je obie u mnie zobaczyć bez problemu, bo i tak zdecydowałam się przywiezc KD do Wawy.

:)
Ostatnio zmieniony przez Agusia Sob Sie 20, 2011 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 23:29   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


Dzięki, chętnie obejrzę (zadzwonię jutro, to się umówimy)
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 20:20   

Czy ktoś miał kiedyś criceti?
Jak zapatrujecie się na złączenie 2 criceti? jest to możliwe i funkcjonalne?
tj, żeby wyjąć dach i wsadzić na góre drugą klatkę z kuwetą?
_________________

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 23, 2011 10:59   

L. napisał/a:
Czy ktoś miał kiedyś criceti?
babyduck i wunia, ja tez uzywałam jakiś czas. Z tego co pamiętam ta klatka ma tylko drzwi-dach, więc jak chcesz obsługiwać taka podwyższoną klatkę tylko z otwieranym dachem? To będzie bardzo niewygodne.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 11:09   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Do tego jest dość niska, więc tak wsadzona górna kuweta zabierze całkiem sporo miejsca. No i te miniaturowe odstępy ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 18:10   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Kasik napisał/a:
Mam pytanie, oglądałam nowego plusa ostatnio w sklepie i wizualnie wszystko fajnie, góra otwierana - też bajer. Ale jak otworzyłam drzwiczki, to się załamałam. W zasadzie jak próbowałam je otwierać. To zagięcie-zamknięcie od drzwiczek jest szersze niż odstęp między prętami, w ogóle jakieś dziwne manewry wyginająco-przepychające trzeba poczynić, żeby wcisnąć to zamknięcie. To normalne w tej klatce, czy ja po prostu oglądałam jakiś wadliwy egzemplarz? Bo przyznam szczerze, że byłam w szoku, że niby ferplast, a klatkę ledwo zamknąć można, a druty się przy tym gną... Już moja 4x tańsza klatka ma o niebo lepsze otwieranie.

Chodzi o zamykanie takie jak w Towerze?
Jest genialne. Docenia sie, jak sie ma szczury otwierające drzwiczki. Pręty mi sie przy tym absolutnie nie wyginały, tylko sie starła farba. Ale dla mnie to jeden z podstawowych plusów tej klatki. I nigdy bym nie pomyślała, że może być dla kogoś minusem.
Dla mnie tower to ciągle klatka numer 1.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 18:20   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ninek, zapięcie takie samo, ale tower ma nieco inne, bardziej elastyczne pręty niż nowy furet plus (a w zasadzie furet, bo teraz tak się tak klatka nazywa). Mam XL-kę (dobra, byłą XL-kę) i nic mi się nie wygina, a w nowym plusie i owszem.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 18:53   

Ninek napisał/a:
Jest genialne. Docenia sie, jak sie ma szczury otwierające drzwiczki. Pręty mi sie przy tym absolutnie nie wyginały, tylko sie starła farba. Ale dla mnie to jeden z podstawowych plusów tej klatki. I nigdy bym nie pomyślała, że może być dla kogoś minusem.
Dla mnie to jeden z najbardziej nietrafionych pomysłów firmy Ferplast, miałam wiele różnych klatek i naprawdę można skonstruować zamknięcie jednocześnie funkcjonalne dla ludzi i uniemożliwiające samowolne "użycie" szczurom ;) .
Pyl napisał/a:
Mam XL-kę (dobra, byłą XL-kę) i nic mi się nie wygina
Miałam Furet XL i jej też dotyczył ten problem, mam Furet Plus (nową wersję) i jest podobnie ;) . Jedyne sensowne dla mnie drzwiczki w klatkach firmy Ferplast (poza np. otwieranym dachem, ale tego nie zaliczam do drzwiczek) mają Casity (mam na myśli te przesuwane z przodu).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 23, 2011 19:44   

Genialne zamknięcie mają freddy savica. Nie rozumiem jak to możliwe, że tylko jedna firma mogła na to wpaść. :roll:
I dlaczego nikt nie robi tych przesuwanych casitowych ani większych ani w ogóle jako pomysł na drzwiczki jako takie. Grrr.
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 19:54   

Ja mam ferplast furet plusa nową wersję (z otwieranym dachem) i drzwiczki ciężko otwierało się tylko na początku. Po dwóch dniach opanowałam otwieranie jednym palcem. :]
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 22:52   

Czy to jakaś nowość? :
http://www.ferplast.com/s...03/frm_pagina=1

Ma bardziej przystępny, prostokątny kształt :)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 23:15   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


pszczółka napisał/a:
Czy to jakaś nowość? :
http://www.ferplast.com/s...03/frm_pagina=1

Ma bardziej przystępny, prostokątny kształt :)


Mi wygląda na zwykłego Plusa :)
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Gru 05, 2011 13:16   

Podobno pręty w tym modelu plusa są gorszej jakości, ale ową klatkę posiadam, i nie zauważyłam jakiejś różnicy w porównaniu ze starą wersją.
 
     
Libellee 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 15:13   
   Zwierzątka: 4 szczurzyce


Mam pytanie dotyczące ostatnich wersji klatki Ferplast Plus, tj Furet Plus i Furat, przeczytałam na tym forum wiele opinii, że starsze modele tej klatki są o wiele lepsze. Dlaczego nowsze modele są gorsze?
Znalazłam tu tylko tyle, że nowsze mają cieńsze pręty i mniejszy rozstaw (choć dowiadywałam się u właścicielki jednego ze sklepów i-netowych, że nowy FURAT ma ok więcej niż 1,36cm, nie 1cm :) ) To jak jest z tymi klatkami?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 15:27   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Libellee, Furata osobiście nie widziałam, może ma więcej niż ostatnia wersja Plusa.
A cieńsze pręty są po prostu słabsze, łatwiej się wyginają i trudniej operować przy drzwiczkach, chociaż niektórzy nauczyli się je obsługiwać jedną ręką, aczkolwiek w starszym Plusie było to sporo wygodniejsze.
Jednak jeśli np. nie miałaś wcześniej Plusa, to ta wersja będzie dla Ciebie równie fajna.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 11