Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów
Autor Wiadomość
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 18:33   

Off-Topic:
Zdradzę tajny sekret jak można smażyć bez tłuszczu. Na patelnię trzeba wsypać trochę soli, podgrzewać aż sól zacznie "podskakiwać". Wtedy należy sól wysypać i można smażyć bez tłuszczu.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
natekwiatek 


Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 11
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 19:19   

serio działa?
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 08:18   

natekwiatek, w ten sposób zawsze smażę naleśniki. Szczerze mówiąc przy mięsach nie sprawdzałam, ale wydaje mi się jaky smażyć na małym ogniu chyba by się nie przypalało.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
gusiek1 



Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 17:44   

Zmielone orzechy, odrobina wody, trochę mąki - wymieszać. Dorzucić ziarna: kukurydzy, pszenicy, słonecznika i włożyć wszystko do kuli (u mnie za kulę robi obcięty i wydrążony kokos). Zasuszyć w piekarniku lub na kaloryferze lub też wykładać z tej masy ciasteczka na papier do pieczenia i również wysuszyć.
Ciasteczka schodzą w mig, kula też już wyjedzona do połowy (po jednym dniu).

Ziemniaczek, pietruszka, kawałek mięska - ugotować w niewielkiej ilości wody - potraktować bklederem - wyłożyć na mały talerzyk - ostudzić, a potem patrzeć jak znika w małych pyszczkach.


Pierś kurczaka, ryż - ugotować, dorzucić szpinak i odrobinę czosnku - uźyć blendera, wyłozyć na talerzyć - znika szybciej niż potrawa opisywana powyżej :D
 
     
Wiwior 
Ogonki są the best


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 15:21   
   Zwierzątka: Gandzia, Dyzma, Blizniak Uszatek i Blizniak Dzikusek


Dzisiaj przygotowalam moim ogoniastym deserek jablkowy, chlopakom bardzo posmakowalo, pochloneli cala miseczke ;)
Jablko ze skorka ztarlam na tarce o grubych oczkach zalalam 1,5szklanki wody zagotowalam dodslam garstke mieszanki mussli, jak wszystko bylo miekkie dosypalam 2 lyzki kaszki mannej. Gdy zgestnialo zdielam z gazu i dodalam mala lyzeczke miodu i lyzke zmielonych orzechow. Porcja dla 6 szczuraskow ;)
_________________
w moim serduszku Mrówka, Kropka[*] i Bongus[*]
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 19:07   
   Zwierzątka: Szczurki


natekwiatek, Mini placuszki jabłkowe są rewelacyjne, dzieciaki łapią placki razem z moimi paluchami :-P
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
maria89 
maery z dyftongiem



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 20:35   

Wiwior brzmi super :) Sama zrobię swoim :wink:
_________________

 
     
Segreen 


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 19:50   

Wiwior, uwielbiam cie, jeszcze nie bylo takiego jedzonka ktore by u szczurów wzbudzilo ataka ... idiotyzmu? Tak skacza ze półki w klatce pospadaly, a zarcie, nawet mi smakuje ;p

edison / Az zaluje ze nie dalem tego przed spaniem (moim), jest pieeeekna cisza :) achh.
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 14:08   

Proszę podzielcie się jakimś przepisem, w którym występuje pietruszka. Myślę o pasztecie drobiowo-piertuszkowym albo potrawce... jeszcze w głowie mi siedzą bułeczki razowe nadziewane pietruszką i może mięskiem lub rybą.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
007dlugi 


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 18:28   

a mój szczur lubi smażone mięso i czekoladę. mam tylko nadzieję że nie zepsują mu się zęby
_________________
http://wszystkooszczurach.blogspot.com/
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 19:20   

007dlugi, szczur powinien dostawać mięso bez przypraw i najlepiej gotowane na prze. Czekolady powinno się unikać, bo powoduje zaparcia.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 21:19   

007dlugi, na diecie ze smażonego mięsa i czekolady, to szczur raczej szybko zejdzie z tego świata. Poczytaj tematu o żywieniu i polecanych karmach, na pewno będzie to z korzyścią dla zwierzaka ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 13:11   
   Zwierzątka: Szczurki


A ja właśnie zrobiłam omlecik z pierwszego posta, pięknie pachnie i wygląda całkiem, całkiem a ogonki jak go zobaczyły zwariowały, bardzo im smakuje :mrgreen:
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
dzieciak1988 


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 15:32   
   Zwierzątka: szynszyla, pies, kot, rybki i trzy szczurzyce


Powiem wam, że te przepisy są całkiem całkiem. Aż mnie ślinka pociekła :D Skorzystam zważywszy na to, że moje damy chyba nie często dostawały ziarna w poprzednim domu a w każdym razie mało, bo coś mi się zdaje, że nie chcą go jeść <-< Chociaż mam je dopiero drugi dzień a miska jest duża żeby wiedziały, że mają, więc może to sie unormuje
_________________
 
 
     
Exogenesis 


Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 53
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 14:45   
   Zwierzątka: ;( Codex,Noname <3. Tylko wy mi zostałyście!


Chcialem dzien przed wyjazdem zrobic dla szczurow cos super.
Zmixowalem troche arbuza,jabłka,banana i nektaryny, wyszedl mi napoj do poidełka więc wsypałem troche płatków kukurydzianych ale smak byl cholernie gorzki (ciekawe czemu) i szczury uciekały dodałem łyzke miodu i szczury szaleja...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12