Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Sie 19, 2013 23:45
Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 14, 2011 16:54   

Ponawiam pytanie.

EpKee napisał/a:
Po zsumowaniu się ostrzeżeń do 3 użytkownikowi jest zabierana możliwość pisania na
forum na okres 1 tygodnia.
Kolejne zsumowanie się do 3ch karane jest miesięcznym zakazem pisania na forum.
nie do końca to rozumiem. Dostaję 3 pasek i przez tydzień jestem karana brakiem wstępu. Tydzień mija i zostaję z dwoma ostrzeżeniami?
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 14, 2011 16:59   

imho sam zamysł z blokowaniem offtopa nie jest zły. można by coś takiego stosować np przy drugim ostrzeżeniu, czy gdzieś. ale dla wszystkich, bez dzielenia userów na kategorie.

a tak poza regulaminem, to ta lista pomocnych użytkowników jest naprawdę fajnym pomysłem. bez bawienia się w jakieś znaczki, belki, etc, po prostu wypisać, gdzie można walić po pomoc w razie czego.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 17:21   

marla, to może niech każdy chętny pisze do kogoś z mt i za jakiś czas wrzucimy listę pomocnych użytkowników w jakiś temat (może w okolicach poradnika dla żółtodziobów?)
albo ewentualnie można otworzyć temat, gdzie chętni będą się wpisywać (na wzór tematu transportowego) - to już jak wolicie.

Fea napisał/a:
Rozumiem, że gdybym przyklasnęła pomysłowi, mój post zyskałby na treści? Jak ty rozumiesz chęć współpracy w przypadku dyskutowania o szkicu? Tylko potakiwanie się liczy?
to jest właśnie to o czym mówię ;) Przecież wypowiedział się wiele osób, które miały różne, krytyczne uwagi. I wcale nie musiały ich okraszać ozdobnikami "o mamo, a czemu wy to w ogóle uwzględniliście". Uwzględniliśmy bo niektórym się ten pomysł podobał, część osób pisała do nas pw - mamy to ignorować w imię...sprawiedliwości społecznej? Blokowanie offtopu jest formą kary, a nie nagrody - ma być raczej czymś nieprzyjemnym, choć nie tak nieprzyjemnym jak blokowaniem całego forum.
marla napisał/a:
ale dla wszystkich, bez dzielenia userów na kategorie
- to chyba jest kluczowe. Pytanie tylko, co w sytuacji, gdy ktoś się prawie nie udziela w offtopie? Albo ostrzeżenie złapał w szczurzych tematach, a nie offtopie i trochę bez sensu wtedy karać w ten sposób.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 17:30   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Fea napisał/a:
Tylko potakiwanie się liczy?
Nie, liczy się każdy głos, a zwłaszcza te, dzięki którym dowiadujemy się co należy zmienić żeby było lepiej, jaśniej i sprawiedliwie.
Tylko czytanie w co drugim poście, że piszemy regulaminy pod trolle i ogólnie jesteśmy o kant jest co najmniej średnio przyjemne. Zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę, że staramy się jak możemy żeby każdy głos został usłyszany.
Skoro gro userów potrafi to zrozumieć i sensownie się wypowiadać w tym temacie to widocznie można i nie trzeba rzucać w mt z sufitu wziętymi oskarżeniami :]
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 17:35   

Niamey napisał/a:
Uwzględniliśmy bo niektórym się ten pomysł podobał, część osób pisała do nas pw - mamy to ignorować w imię...sprawiedliwości społecznej?
Yep, tak właśnie. Dzielenie userów na tych z immunitetem i całą resztę jest niesprawiedliwe. Tak to właśnie działa. A niewidzialne armie zapraszam do dyskusji na forum publicznym.

Karola, poleć sobie po moich postach i znajdź tam "z sufitu wzięte oskarżenia", a odwołam to, co napisałam, luz.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 17:39   

Forum publiczne jest po to, żeby na nim pisać. Temat propozycji jest po to żeby w nim pisać propozycje i uwagi.
Jeśli osoby które były za tym punktem nie piszą w temacie propozycji zmian, tylko ukrywają się w pw lub na gg, to ich głos nie powinien być brany pod uwagę, lub powinien być brany pod rozwagę nieco ostrożniej.
Też jestem ciekawa procentu osób które tak strasznie przyklaskują niesprawiedliwości w traktowaniu userów alloszczura.


<edyta>
A, dodam jeszcze. ;)
Punkt który wkleiłyście jako propozycję wraz z epkim, został napisany jako odpowiedź na "niesłuszne zarzuty wobec oli" (w temacie ostrzeżeń). Nie zauważyłam żebyście wzięli pod uwagę choćby jedną z propozycji zaostrzenia kar w swoim cudownym "szkicu". Można by wręcz uznać że kary złagodziliście, a sam regulamin rozmył się do papki, z tak dowolną interpretacją dla modteamu, że żaden użytkownik nie będzie miał prawa głosu na nie.

Przyklasnęliście jednej jedynej propozycji, a, na ten przykład, słowa o 3 miesiącach zakazu pisania dla recydywisty napisane w tamtym temacie zostały olane ciepłym moczem.

TO jest waszym zdaniem słuchanie użytkowników forum?
Czy może słuchanie użytkowników forum którzy przyklaskują waszej prywatnej opinii?
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 17:50   

Ja wiem, że gdyby nie MT, to forum parło by do przodu jak Chiny, ale trochę bardziej pozytywnego nastawienia dziewczyny i patrzenia poza własne oburzenie ;) Naprawdę nie ma się co tak nakręcać, bo odstraszycie resztę użytkowników i będą się ukrywali na pw.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 17:56   

Wybacz Niamey, ale gdyby modteam zachowywał się fair wobec użtkowników, wszystkich tematów w tym dziale by nie było.
Miło by było, gdybyście brali pod uwagę zdanie wszystkich użytkowników, a nie tylko tych którzy podzielają wasze prywatne zapatrywania i sympatie.


Tematy są, problem jest, zacznijcie więc traktować go i nas poważnie, a nie jak wrzody na d..pupie.

Na przykład, nikt jak dotąd nie odpowiedział na pytanie Viss, choć zadała je dwukrotnie.
Viss tak jak i ja pisze w tym dziale ostro i raczej nie jest miło czytać jej wypowiedzi. Czy odpowiedzenie jej na to pytanie jest dla modteamu niewygodne, czy napisała je niewyraźnie?

Też jestem ciekawa jak mamy interptretować punkt przez nią zaznaczony.
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 18:04   

Popieram Fej i nezu. Jak ktoś nie ma odwagi publicznie swoich poglądów w omawianej kwestii ujawnić to nie powinien być jego głos brany pod uwagę.
Również uważam że punkt o zniesieniu kary bana powinien obowiązkowo wylecieć z propozycji do regulaminu.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 18:04   

Niech to będzie mottem przewodnim MT i użytkowników: http://www.youtube.com/watch?v=6gRmCs61_t0 tylko 10 minut, a warto :lol:

Jeśli coś jest niejasne to możemy (my wszyscy użytkownicy) pomyśleć jak to przeformułować.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 18:07   

Niamey, proszę cię, żebyś traktowała mnie i inne osoby niezadowolone z waszej pracy poważnie, a nie jak trzylatki z których można sobie pokpić bajeczką z cn.
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 18:10   

Wybacz ale bajeczki nie obejrzę, mam limitowany net i trochę mi go szkoda na takie gierki. Wrzucanie linka do bajek w takim temacie uważam za lekceważące :?
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 18:27   

Brak wiedzy czy brak stażu nie stanowi na forum żadnego kryterium. Nie jest karany, i słusznie. Co więcej nie stanowi czynnika wpływającego na surowość kary.
Dlaczego więc posiadanie wiedzy i staż nagle stają się elementem łagodzącym?
Ludzie, nie chodzi mi o Oli, jak będę chciała, to dam jej ignora, nie dałam do tej pory tylko dlatego, ze czytając lubię mieć zachowaną względną ciągłość dyskusji. Wiszą mi te jej bulwersy, nieciekawie się czyta, ale można przeżyć. Chodzi mi o to, że zasady powinny być równe dla wszystkich i koniec, nie wiem, co w tym takiego trudnego i co tak strasznie rani pół moderacji, bo chyba nie fakt, że mam inne zdanie.

Niamey, jak chesz, to zapodam ci parę tytułów fajnych kreskówek, ty będziesz miała podręczną biblioteczkę na wypadek braku zdolności dyskutowania, a ja będę klikać w linki z dziką chęcią, więc wilk syty, owca cała i w dodatku naoglądam się bez potrzeby buszowania po necie. Tylko nie wiem czy ci podejdą, bo tam roboty i statki kosmiczne, nikt nie robi kupy i w dodatku się strzelają, więc wiesz, straszna przemoc i not funneh.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 18:46   

Rozumiem, że możecie się nie zgadzać z tym punktem proponowanego regulaminu, ale właśnie po to go przedstawiliśmy byście powiedzieli co Waszym zdaniem jest nie tak, co zmienić, a co kompletnie wykasować.
Rozumiem poirytowanie, ale nie rozumiem jakiś straszliwych bulwersów i przesadnych reakcji. Ludzie, to jest forum, a nie jakiś kluczowy aspekt życia. Regulamin jak już zostało powiedziane zostanie zmieniony i ta poprawka jest tylko propozycją. Nie wiem po co pisać tu tak ostro.
Viss napisał/a:
Dostaję 3 pasek i przez tydzień jestem karana brakiem wstępu. Tydzień mija i zostaję z dwoma ostrzeżeniami?
Jeżeli ten punkt zostałby w obecnym kształcie to tak, bo nie ma możliwości zostawienia 3 ostrzeżeń tak by użytkownik mógł pisać.
I nie, pytanie nie jest niewygodne, po prostu musieliśmy się dowiedzieć jak to wygląda technicznie.
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 18:52   

Więc dlaczego, mimo zwrócenia wam na to uwagi w poprzednim temacie, nie napisaliście tego Viss?
Że musicie zinterpretować regulamin żeby móc jej jednoznacznie odpowiedzieć?

Tylko przez kilka stron wygladało to tak, jakbyście w ogóle nie widzieli tych pytań?

No ja was proszę...
Chcecie żebyśmy traktowali was poważnie i zgodnie z pełnioną przez was funkcję, to pełnijcie ją prawidłowo...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12