Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Słownik Szczurzego Języka - interpretacja zachowań
Autor Wiadomość
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 21:25   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Skoro już wspomniano o dominacji, mam mały problem z Kalinką. Ma niecałe 6 miesięcy. Od jakiegoś czasu zaczęła załatwiać się (ta grubsza sprawa =P) na półce, chociaż wcześniej załatwiała się do kuwety tak samo jak inne moje szczury. Nie robi tego non - stop, ale tak przynajmniej raz w tygodniu idzie na półkę i tyle :|
Zastanawia mnie, dlaczego tak się zachowuje, skoro była nauczona czystości :| Do głowy przyszła mi dominacja, bo Kalinka jest bardzo dominującym typem; dla porównania Drei nigdy tego nie robi. Może to mieć jakieś powiązania z dominacją? :|
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 19:01   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Moje szczury wiecznie załatwiają się na półki,a także w koszyczki itp Nie wiem czy to ma jakiś głębszy powód,czy tylko po prostu tak im wygodniej
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 20:02   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


No niby, tylko to zaczęło dziac się niedawno i dlatego mnie to dziwi ._. do tego czasu ładnie schodziła do kuwety.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 20:31   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Moje też nie załatwiały się tak cały czas,od momentu jak im zamontowałam koszyczki tak się zaczęło dziać,ale widocznie tak im wygodniej,albo są takimi brudasami po prostu :mrgreen:
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 00:45   

Moje szczurki były fajnymi czyściochami, koszyczki im myłam raz na tydzień, o ile w ogóle była taka potrzeba. A później bach, przyjechały do mnie tymczasowiczki z laba, które po jakimś czasie byłam zmuszona połączyć z moimi laskami. Od tamtego czasu koszyczki muszę myć codziennie, te labowe coś mi zdemoralizowały stadko :/ ...
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 19:43   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


U mnie to samo koszyczki zasikane i zakupkane ,ale jestem pewna,że to raczej nie chodzi o dominację ja zauważyłam , że po prostu robią tam gdzie im się zachce i jak im się do kuwety iść nie chce...
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 14:13   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


ko93, ale u mnie nie jest zasikane nic oprócz półki - domek czysty, hamaki czyste. Generalnie mam czyste i pod tym względem niezbyt leniwe szczury, zaczeła tak robić nagle i dlatego mnie to zastanawiało :| odwidziało się czy co...
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Cerro 
gdzie nogi poniosą



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Kato
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 16:00   

Mao, może wyszorować solidnie półkę, tak żeby nie pachniała w ogóle odchodami?
Zachowanie twojej Kalinki jak dla mnie nie trąci dominacją, raczej tym, że mała sobie coś ubzdurała z przeniesieniem własnej toaletki - może narobiła raz i teraz jej tam po prostu zalatuje wychodkiem?
_________________
Gryfnioki
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 18:02   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Szorowałam niestety, również Domestosem, ale Kalinka jest twarda :/
przy czym to nie jest tak, że ciągle tam się załatwia - jakieś 2-3 razy w tygodniu muszę sprzątać. Raz się cieszyłam, że wytrzymała cały tydzień z czystą półką, to ostatniego dnia zrobiła =.='
cóż, chyba w takim razie muszę się przyzwyczaić do tego jej widzimisia albo uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość. Ewentualnie zabrać półkę na jakiś czas...?
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 21:38   

chyba pozostaje Ci się przyzwyczaić :P ja muszę moim półki wycierać codziennie, a o czystej półce dłużej niż kilka godzin mogę sobie pomarzyć :lol:
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Adeline 
vel NIVI



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 553
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 13:07   
   Zwierzątka: pies, koty, szczurki.


Moje paskudy też babrają półki. Zwłaszcza tą z jedzonkiem =.=' I mają tendencję do wywracania wszelkiego rodzaju domków do góry nogami - albo - wygryzają w nich dziury taaak wielkie, że dziwię się, że się nie zawalają.

Słuchajcie, mam pytanie. Bo naczytałam się o zgrzytaniu ząbkami. A co z chrupaniem? Nie jestem pewna, może to to samo, chociaż zgrzytaniem bym tego nie nazwała. One robią taki śmieszny dźwięk, jakby 'trr trr...', trudno to naśladować ;P Co to może znaczyć?
_________________
Za TM: Farin, Pacek, Yossarian, Major Major, Don Ciastko [*]
Ze mną: *Victor, Sampel, Saaki, Pianka, Maia, Pipi :wavexxs:
*NASZ BAZAREK - Kombucha, Grzybek Tybetański, Kryształy Japońskie - dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia.
*Youtube.
*Adelinowe Lowe na fotoblogu.
 
 
     
Deliverance 


Dołączyła: 16 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa - Białołęka
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 17:24   
   Zwierzątka: szczurek - biały samczyk


wanna napisał/a:
obgryzanie paznokci właściciela - troszke mi tu zawadzasz...



nie w każdej sytuacji
szczurek, którego miałam lat temu wiele podgryzał paznokcie, a właściwie je czyścił tylko mojej matce i to zazwyczaj podczas mizianek
 
     
Katarzyna1991 


Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Nysa/Grodków
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 13:49   zgrzytanie ząbkami
   Zwierzątka: 3 szczury, pies, kot w głowie


Mam swoje pierwsze szczurki w życiu i chciałabym troszkę lepiej je zrozumieć. Przed chwilką głaskałam i drapałam za uszkiem moją Niuńkę, która chwilę wcześniej spała. No i zaczęła zgrzytać ząbkami, no czytałam, że to częste i raz dobre a raz złe. Na tym się jednak nie skończyło. Wyłożyła się leciutko na boczek, jak piesek, który chce być głaskany. Pulsowała oczkami jak szalona, ale w pewnym momencie zaczęła się trzęść dość mocno przy tym, jednak nie ani nie fukała ani nawet główki w stronę mojej ręki nie odwróciła, żeby ostrzec, żebym ją zabrała. Zabrałam dłoń to przestała i tak sobie leżała potem jakby ufnie. Jak mam to rozumieć? Bo już zgłupiałam...
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 14:30   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Katarzyna1991, może dostała rujki?

Albo tak mocno zgrzytała ząbkami?

To raczej brzmi jak bardzo pozytywny opis.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 16:50   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


Mam pytanie:
kiedy BaBunia (półroczna alfa, siła spokoju) ustawia Óciechę-Terechę (maluszek z aktualnego miotu Emerald Moon, od tygodnia u nas) wówczas Mysia-Pirania (hiesteryczna, zwykle dziabiąca na oślep beta, około 10 mies) reaguje na piski małej, przybiega i wchodzi między szamoczące się dziewczyny jakby broniąc malucha (choćby wcześniej sprawiła jej wściekłe manto o byle co) odsuwa Óciechę-Terechę ciałem od BaBuni (alfy) dając małej możliwość ucieczki i... podlizuje się w tym czasie BaBuni - przysiada z nią łeb w łeb i zaczyna skubać nasionko, potem demonstracyjnie upuszcza nasionko, Bunia je podnosi i dojada. Schemat powtarzalny, więc to nie przypadek. Dlaczego Pirania to robi skoro normalnie tłucze Terenię jak sznycelka :?:


Mao napisał/a:
... mam mały problem z Kalinką. Ma niecałe 6 miesięcy. Od jakiegoś czasu zaczęła załatwiać się (ta grubsza sprawa =P) na półce, chociaż wcześniej załatwiała się do kuwety tak samo jak inne moje szczury. Nie robi tego non - stop, ale tak przynajmniej raz w tygodniu idzie na półkę i tyle :|
Zastanawia mnie, dlaczego tak się zachowuje, skoro była nauczona czystości :| Do głowy przyszła mi dominacja, bo Kalinka jest bardzo dominującym typem; dla porównania Drei nigdy tego nie robi. Może to mieć jakieś powiązania z dominacją? :|
Mam dokładnie taką samą sytuację. Początkowo tłumaczyłam sobie to stresem po przeprowadzce, a teraz wiem że to dominacyjne znaczenie terenu. Półroczna Babunia po przyjeździe do nas zaczęła załatwiać się na hamaczki, choć podobno w poprzedniej rodzinie tego nie robiła. Tam miała jasno określoną pozycję w wielopokoleniowym stadzie, u nas musiała swoją alfa-boskość zaznaczyć wyraźnie, bo trafiła na histeryczną starą rezydentkę singielkę Myśkę (która nota bene na hamaczek nigdy się nie załatwiła). Po miesiącu, kiedy hierarchia powoli zaczyna się klarować, zauważam coraz mniej odchodów na hamaczkach. Co ważne - hamaczkach na średnim poziomie, nigdy tych najwyżej zawieszonych w których sypia alfa :D
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.63 sekundy. Zapytań do SQL: 11