Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Sie 19, 2013 23:45
Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 01:24   

Off-Topic:
Wampiwor, ja wbrew pozorom wcale nie lubię trollować, w większości przypadków daję się sprowokować, bo taki mam charakter i na żywo też tak mam. owszem jestem miła i uśmiechnięta jak napisała AD, ale do czasu kiedy mnie ktoś nie zdenerwuje, a jakoś na żywo mało kto ma odwagę... nikt nie zmienia się w 10 minut, ja się staram, uczę się nowych rzeczy, zobaczę co z tego wyjdzie.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 01:45   

Cytat:
MT przyznał, że regulamin może być niejasny w odczytywaniu, zaproponował nowy szkic.
Nowy szkic jest bardzo zbliżony do poprzedniego i pełen "może" i "ewentualnie", co daje możliwość nawet nieświadomych nadużyć, w tym sęk, między innymi. I nie, nie wydzieram się, żeby zmienić pode mnie, bo mnie jeszcze nie posrało, tylko żeby wziąć pod uwagę też tę drugą opcję, w której nie ma niezliczonej ilości ulgowych kar i banów "na chwilę", a która jakoś znikła podczas tworzenia tego szkicu. Nie wyobrażam sobie, żeby ostatecznie zadecydować bez głosowania i mam nadzieję, że do takowego dojdzie, jedna ankieta nikomu krzywdy nie zrobi, jawna czy nie. Nie chciałabym, żeby głos decydujący miało tylko kilkanaście dyskutujących tu osób, rly. Ojej.

I nie, Oli, nie twoja osoba, nie zastrzeżenia wobec twojej osoby, nie ty, nie tobą i nie twoje, przynajmniej w moim przypadku, a przypuszczam, że w wielu innych też. Chodzi o zasady. Zasady powinny być takie same dla wszystkich, tak samo dla ludzi, którzy sa moimi znajomymi, których znam w realu i lubię. Nie wiem no, dla mnie to naturalne, dziwię się, że o czymś takim w ogóle toczy się dyskusja i rozpatrywanie dziesiątek za i przeciw. Jasne, że gdyby ci moi znajomi wylecieli stąd na pysk, byłoby mi przykro, no ale to są dorośli ludzie, są świadomi swojego zachowania i ewentualnych konsekwencji i myślę, że sami się pod tym podpiszą. Natomiast twój casus był katalizatorem reakcji, bo fakt, że jeszcze nie spotkałam się tu z sytuacją tak jawnego nagięcia regulaminu - ale nie ty zawiniłaś, a ktoś, kto podjął decyzję, żeby naciągnąć regulamin i po raz kolejny dać ci bana czasowego, a nie stałego, przewidzianego w tymże regulaminie. Bo to właśnie byłaby ta konsekwencja i niepodważalność decyzji. Decyzje modteamu determinuje bowiem regulamin.
Ok, była podobna sytuacja z Chyną, która za te swoje scysje nie dostała nawet warna, ale przypuszczam, że tam zaważyły inne względy i chyba jestem w stanie bardziej je zrozumieć. Chociaż oczywiście, sytuacja była naganna.

Fajnie że się starasz, jak twierdzisz. Ja osobiście tego nie widzę i nie muszę, ale spoko. Nie wiem czy zauważyłaś, ale nikt tu chyba nie proponował zmiany twojej kary w trakcie jej trwania. Sama byłam przeciwna. Natomiast uważam, że starasz się czy nie, ale nie potrafisz zapanować nad nerwami, efekty widać - i nie powinno się dla ciebie robić wyjątku z powodu twojej wiedzy czy wykształcenia. Dla ciebie, mnie (ja akurat wiedzy większej nie mam, no ale wniesłam wiele cennych informacji o tym, jak farbować włosy płynem na parcha ;p), Viss, Layli czy kogokolwiek. Tyle.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 02:23   

Fea napisał/a:
tylko żeby wziąć pod uwagę też tę drugą opcję, w której nie ma niezliczonej ilości ulgowych kar i banów "na chwilę"
do tej pory chyba nie było czegoś takiego. wydaje mi się, że mój przypadek jest pierwszym? :drap:

Fea napisał/a:
nie, Oli, nie twoja osoba, nie zastrzeżenia wobec twojej osoby, nie ty, nie tobą i nie twoje, przynajmniej w moim przypadku
i choć za sobą nie przepadamy, to powiem szczerze, że byłaś pierwszą osobą, u której zauważyłam faktyczny obiektywizm mimo antypatii. nie wiem czy to kwestia formy wypowiedzi, czy faktycznego nastawienia, ale akurat o Tobie nie powiedziałabym, że wypowiadasz się tak, a nie inaczej, bo mnie nie lubisz i tym się głównie kierujesz.

Fea napisał/a:
po raz kolejny dać ci bana czasowego
kilka razy to już było tłumaczone i widzę, że dalej nie jest zrozumiane - ja nigdy nie dostałam bana ;) ban = 4 ostrzeżenia. ja dostałam drugi raz 3 ostrzeżenia, a ktoś po prostu sobie rzucił hasłem ban w temacie "ostrzeżenia" i tak poleciało, a to nie jest to samo. Może faktycznie to 3 ostrzeżenie powinno wisieć dłużej, ale ani mi, ani użytkownikom spoza mt o tym decydować.

Fea napisał/a:
nikt tu chyba nie proponował zmiany twojej kary w trakcie jej trwania
padło to kilka razy, a jedynie Ty i Viss napisałyście, że po nadaniu już kary byłoby to nie fair.

Fea napisał/a:
i nie powinno się dla ciebie robić wyjątku z powodu twojej wiedzy czy wykształcenia
wcale nie uważam inaczej i co gorsza nie miałam wpływu na rodzaj kary, bo w końcu nie ja ją sobie wymierzałam ;) i myślę, że bardzo niesprawiedliwe jest wobec mt twierdzenie, że działają tak, a nie inaczej, bo mnie w nim większość zna, czy lubi (nie mówię, że Ty tak napisałaś, ale kilka osób w takim kontekście się wypowiadało).
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 10:43   

magnes napisał/a:

No tak, ale z drugiej strony uważam, że warto by ten pierwszy 3 ost był czasowy, a dopiero drugi równał się ze stałą banicją. Czasem warto dać drugą szansę.
pierwszy może, ale nie kolejne, bo tym sposobem ta osoba będzie miała w kółko 2 ostrzeżenia a nie trzy, więc jak ma niby zarobić na czwarte?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 10:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Luźna propozycja: pierwszy trzeci warn czasowy, np. na miesiąc. Potem zdjęcie z pozostawianiem dwóch ostrzeżeń na czas określony w regulaminie (przewija się bodaj pół roku), jeśli w tym czasie osoba coś przeskrobie, zamiast trzeciego ostrzeżenia pojedynczego, jedno, ale podwójne i tym samym ban na np. pół roku/rok. Po powrocie wyzerowanie konta, ale z zastrzeżeniem, że kolejna duża przewina=ban na stałe.

Tym sposobem, osoba nie potrafiąca się zachować, będzie miała dość czasu, żeby się nauczyć.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 11:19   

AngelsDream napisał/a:
Luźna propozycja: pierwszy trzeci warn czasowy, np. na miesiąc. Potem zdjęcie z pozostawianiem dwóch ostrzeżeń na czas określony w regulaminie (przewija się bodaj pół roku), jeśli w tym czasie osoba coś przeskrobie, zamiast trzeciego ostrzeżenia pojedynczego, jedno, ale podwójne i tym samym ban na np. pół roku/rok. Po powrocie wyzerowanie konta, ale z zastrzeżeniem, że kolejna duża przewina=ban na stałe.
bardzo mi się to podoba.
Kary muszą być dotkliwe, bo ich główną funkcją jest odstraszanie.
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 14:57   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


AngelsDream, jak dla mnie genialna, w końcu czysta i prosta do zrozumienia propozycja.
Czytam i czytam ten temat. Najbardziej jestem za określeniem czasu trwania ostrzeżeń, i bez rozdrabniania się na wielkość przewinienia, MT zdecydował że ktoś tam dostaje ostrzeżenie za wklejanie hardcorowego linku, to ma mieć je taki sam okres czasu jak ktoś, kto dostał osta za wyzywanie kogoś, kłótnie, ewidentne obrażanie, itd.
Jesteśmy w większości dorośli, wiemy jak czytać regulamin ze zrozumieniem, i jeśli jak byk jest napisane że ost o wartości 1 utrzymuje się miesiąc, to się utrzymuje miesiąc.
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 16:04   

Oli napisał/a:
padło hasło, że mt nie ma autorytetu i jest beznadziejny i powinien podać się do dymisji, a mnie się jednak wydaje, że w te wszystkie uwagi na "nie" początkowo wkradła się prywata mocno związana z moją osobą, a nie dobrem forum, czy innych rzekomo uciśnionych użytkowników. :wink:
Ja jestem jedną z osób, które przyjęły takie stanowisko i nie miało to w ogóle związku z Twoją osobą, tym bardziej, że prywatnie i "forumowo" nic przeciwko Tobie nie mam, można by rzec, że wręcz przeciwnie ;) . "Uciśnionych" też nie bronię. W tej kwestii moja motywacją są zasady. Jestem przeciwna władzy "absolutnej" modteamu i mam też własne uwagi dotyczące zmian w regulaminie. Jak tylko znajdę czas, to w ciągu najbliższych dni zabiorę bardziej merytoryczny głos, bo w ostatnim czasie jestem sporadycznym gościem na forum.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 17:34   

pomysł Angels jest chyba najlepszym wyjściem, bo i jest czas na zastanowienie i jest konkret, tylko teraz te czasy ustalić dokładne i tak jak pisze Tygrys - każdy ost wisi tyle samo obojętnie od przewinienia, a czas wiszenia ulega zmianie (wydłuża się) dopiero przy zarobieniu kolejnego osta w krótkim czasie po pierwszym (czyli np. przed upływem miesiąca).

Devona, stąd też był mój dopisek o hipotezie jedynie. :)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 09:24   

Co tam słychać w krainie przemyśleń moderacji? :)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 09:42   

z tego, co wiem w krainie przemyśleń moderacji słychać przygotowania przedświąteczne i nawał roboty w pracy. Ja osobiście będę miała wolny czas w Wigilię ;) Jeśli uda mi się coś wcześniej ogarnąć, to wrzucę, ale nie obiecuję i liczę na zrozumienie.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 12:07   

Niamey napisał/a:
Ja osobiście
ja bym wolała usłyszeć jakies wspólne stanowisko, głównie o braku czasu właśnie i powrocie do sprawy w święta/po swietach. Ale stanowisko.
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 14:52   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Wybaczcie.

Święta niestety odbijają się na nas i na możliwości szybszego rozwiązania tej sprawy. W okresie przedświątecznym mamy straszny nawał roboty w pracy/domu i nie możemy w tej chwili poświęcić tej sytuacji tyle uwagi ile chcielibyśmy i powinniśmy. Nie spodziewaliśmy się, ze zabraknie nam czasu, jednak "siła wyższa" pokazała co innego.

Po świętach wracamy z tematem ze zdwojoną siłą i liczymy wciąż na Waszą współpracę. Zaprosimy Was również do ankiety w tym okresie.
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 17:58   

EpKee, dzieki. Tyle chcialam wiedziec. :)
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Gru 28, 2011 16:09   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Dogrywamy ostateczne poprawki biorąc pod uwagę Wasze sugestie i już za kilka dni (do końca roku) będzie upubliczniona zmiana regulaminu, a także rozwiązana sprawa przedawnionych ostrzeżeń.

I wciąż zapraszamy do dzielenia się Waszymi pomysłami na usprawnienie regulaminu i naszej pracy.
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 12