Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej płci jest mój szczur?
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 13, 2015 14:14   
   Zwierzątka: brak


sofor, oddziel je natychmiast. Możesz oddać samczyka do adopcji na forum i przygarnąć zamiast niego samiczkę. Możesz też zrobić na odwrót, ale najpierw poczekaj 3 tygodnie, żeby upewnić się, że mała nie została zapłodniona - tyle trwa ciąża u szczura. Niestety na sterylizację/kastrację są za młode, musiałyby jeszcze ok. 2 miesiące siedzieć oddzielone, a szkoda, żeby tyle czasu spędziły w samotności.

"Hodowla amatorska", czyli pseudohodowla :roll:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
sofor 



Dołączyła: 08 Lut 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Mar 13, 2015 14:40   

smeg napisał/a:
sofor, oddziel je natychmiast. Możesz oddać samczyka do adopcji na forum i przygarnąć zamiast niego samiczkę. Możesz też zrobić na odwrót, ale najpierw poczekaj 3 tygodnie, żeby upewnić się, że mała nie została zapłodniona - tyle trwa ciąża u szczura. Niestety na sterylizację/kastrację są za młode, musiałyby jeszcze ok. 2 miesiące siedzieć oddzielone, a szkoda, żeby tyle czasu spędziły w samotności:roll:


Dlaczego mnie zawsze spotykają jakieś przypały. Eh, ciężko będzie mi się rozstać z moim lizakiem. No, ale lepiej dmuchać na zimno :(

smeg, dziękuję za odpowiedź.
 
     
Angelika30 



Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Kwi 05, 2015 12:55   
   Zwierzątka: szczurek


jak rozpoznać samca od samicy ???
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Kwi 05, 2015 17:06   

Angelika30, przeniosłam Twój post do odpowiedniego tematu. Wszystko zależy od wieku szczurów. Wstaw zdjęcie, to pomożemy rozpoznać.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
biala00 


Dołączyła: 05 Sie 2015
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 15:20   

hej:) Mogłabym prosić o rozpoznanie, czy moja szczurzyca to na pewno szczurzyca? Ma około 6 tygodni

http://www.fotosik.pl/pok...53f05f5d9c.html
http://www.fotosik.pl/pok...e240acb833.html
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 15:37   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


biala00, wg mnie tak. Tutaj masz porównanie genitaliów u samiczek i samców: http://babajagaa.weebly.c...nie-p322ci.html
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 16:24   
   Zwierzątka: królinka i szczury


biala00, to dziewczyna.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
kamisiullazlo 


Dołączyła: 15 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 12:27   

Witam,
jestem początkującą hodowczynią szczurków i mam dwie samiczki ok.7 tygodni.

chciałam się zapytać czy to prawda, że samiczki mogą tak jakby ze sobą kopulować gdy jedna ma rujkę? czy jest to możliwe, gdyż zaczęłam się bać, że z jednej samiczki zrobił się samiec, ma ona ok. 7 tyg. ale jąder nie ma, ale biega za drugą samiczką i ma takie odruchy jak przy kopulowaniu...'( wchodzi na nią od tyłu i "bzyka)

Proszę bardzo o pomoc......

ps: sprawdzałam i pod cewką moczową ma dziurkę i to nie odbyt :) bo chyba dobrze zrozumiałam,że samiec pod cewką moczową nie ma nic..:)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 13:45   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


kamisiullazlo, w poście wyżej masz link do genitaliów samców i samic,który powinien rozwiać Twoje wątpliwości.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 14:25   

kamisiullazlo, inicjowanie kopulacji u szczurów to oznaka dominacji. Dodam, że prawdziwe spółkowanie szczurzego samca z samicą trwa ok. 1-2 sekundy.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
kamisiullazlo 


Dołączyła: 15 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 16:20   

Dziękuje za pomoc i mam pytanie do Morgana551, Hades Twój szczurek (czarny z czerwonymi oczkami) to jak się nazywa jego umaszczenie? Bardzo ładny:)

pozdrawiam
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 17:19   

0kamisiullazlo, pełna nazwa odmiany Hadesa to standard (uszy) velveteen (sierść falowana) marten (umaszczenie) berkshire (biały brzuchol).
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 21:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


kamisiullazlo, oznaką bycia samcem szczura są przede wszystkim wielkie jaja, które widać bardzo szybko :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Patos 



Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Sie 21, 2015 14:31   Czy to na pewno samice?
   Zwierzątka: Borys (pieseł), Tajga (suczydło), Dżuma, Birma (szczurzynki)


Witam,
od wczoraj mam u siebie 4 młodziutkie szczurzyce, jednak chciałabym się upewnić czy to na pewno samice. Dziewczyna od której je wzięłam twierdzi że tak, jednak wolę uniknąć ewentualnych niespodzianek w postaci maluszków. Niepokoi mnie też wygląd sierści Birmy, jest najbardziej dzika ze wszystkich i nie chciałam jej stresować dodatkowymi zdjęciami, postaram się wrzucić zdjęcie jej całej na dniach, ale próbkę jej futra widać już na tych zdjęciach. Fotki ich "podwozia":
Galeria z podwoziami ogonów
Ostatnio zmieniony przez Patos Pią Sie 21, 2015 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Sie 21, 2015 14:42   

Wsyztskie wyglądają na dziewuchy :)

a Birma po prostu jest rexem ;) i dlatego ma miększą i pokręconą sierść
wąsy też ma kręcone ;)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12