Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie prętów - co oznacza i jak reagować?
Autor Wiadomość
podlawiedzma 



Dołączyła: 25 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Ozorków
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 20:44   
   Zwierzątka: 6 ogonów :)


Ja dałam kokosa, słodko go chrupią, walczą wspólnie by go przegryźć, nawet z nim śpią, chociaż u mnie krat wcale nie gryzą :)
Jeżeli chcę iść szybciej spać i są zbyt pobudzone a cała klatka aż trzeszczy od skoków i tupania mimo parogodzinnego wybiegu to daję im ciepły obiad - śpią jak niemowlaki :lol:
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Śro Wrz 28, 2011 10:51   

Kokos powiadasz hmmmm ;D brzmi jak dobry pomysł I must try ;D
_________________
Mea Culpa.

 
     
Fynnie 


Dołączyła: 24 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 00:23   
   Zwierzątka: dwie szczurzycze husky


hej :) mam pytanie :) ponieważ nie jestem w stanie wyeksmitować swoich panienek z pokoju na noc, zastanawiałam się w jaki sposób oduczyć ich piłowania prętów - cała reszta odgłosów zupełnie mi nie przeszkadza :) i wpadłam na pomysł użycia takiego lakieru do paznokci jak jest dla dzieci, żeby nie obgryzały paznokci. czy to by się nadało? nie chciałabym skrzywdzić sierściuchów... myślałam też o soku z cytryny, ale boję się że już mogły naruszyć warstwę ochronną prętów i jak dam na to cytryny to zacznie rdzewieć i wtedy to na pewno wyrządzi krzywdę...

ps stopery do uszu też próbowałam... odpadają - nie jestem w stanie rano obudzić się bez okropnego bólu w uszach...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 11:11   
   Zwierzątka: brak


Niektórzy używają sposobu z lakierem, poza tym jest przeznaczony dla dzieci, więc nie powinien zaszkodzić ;) Obawiam się tylko, że mógłby nie pomóc. Kilka razy czytałam opinie, że szczury nie czują gorzkiego smaku, ale nie wiem, na ile to stwierdzenie jest prawdziwe. Możesz sprawdzić.
Co do stoperów - jeśli używałaś takich z gąbki, spróbuj woskowych, lepiej dopasowują się do ucha i zazwyczaj nie powodują bólu ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Getsugafull 


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 21:19   Gryzienie klatki
   Zwierzątka: Szczurzyca imieniem Yukii


Witam kiedyś miałem szczura ale w akwarium a teraz posiadam klatkę i dopiero dziś wprowadziła się do niej szczurzyca i po jakimś czasie zaczęła gryźć te klatkę czy da się jakoś nauczyć szczurka żeby nie gryzł klatki :) ?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Mar 30, 2015 21:45 ]
Połączyłam temat z już istniejącym. Polecam używanie opcji szukaj lub dopisywanie się w wątkach typu - Nie wiesz, gdzie znaleźć, zapytaj.
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 21:22   

Getsugafull, nie da się. Ewentualnie możesz wydłużyć jej wybieg, bo jest możliwość, że po prostu wyżywa się na prętach.

PS: Szczur to zwierze stadne i NIE MOŻE żyć samotnie.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Getsugafull 


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 21:25   
   Zwierzątka: Szczurzyca imieniem Yukii


Ok dzięki za odpowiedź a tak poza tym to ma koleżankę u kolegi :D a dokładniej siostrę
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 21:30   

Ale szczur musi mieć kontakt ze szczurem 24h/7.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Getsugafull 


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 21:34   
   Zwierzątka: Szczurzyca imieniem Yukii


ok postaram się o partnera ^^
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 21:54   

Partnerkę *
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11