Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zamiana ról
Autor Wiadomość
guminika 


Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 3
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 11:09   zamiana ról
   Zwierzątka: szczurki, samczyki * Chlorek, Monte *


przepraszam jeśli powieliłam temat, ale szukałam i nie znalazłam nic.

Chlorek-wcześniej dominujący szczur stał sie potulny i milutki, natomiast Monte jego brat który wcześniej tylko siedział w kącie, był strachliwy i nie podchodził do nikogo nagle stał sie wredny! Gryzie Chlorka który wcześniej pokazywał że to on rządzi.. zabiera jedzenie, naskakuje na brata ... w klatce słychać ciągle piski. Co sie stało? Byli razem od początku.
boje się że któremuś coś sie stanie
_________________
ze mną : Chlorek, Monte
TM[*] : Lola, Kefirek, Bongo, Kefirek2, Koko, Chanell
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 11:28   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


guminika, o ile się nie mylę, Twoje szczury mają ok. roku. Możliwe, że to, co się dzieje, jest wynikiem burzy hormonalnej. O dojrzewaniu samców, dominacji i jej przejawach możesz poczytać tutaj, a o bijatykach i sprzeczkach tutaj. Nie można wykluczyć, że zachowanie Twoich chłopców jest po prostu formą zabawy, ale tego nikt Ci na 100% nie powie, bo nie zna i nie widzi Twoich szczurów. Swoją drogą, nie wierzę, że szukając nie trafiłaś na żaden z ww. tematów ;)
 
     
Trysta 



Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 21:36   
   Zwierzątka: Szczury, kot


No cóż, to chyba dość normalne. Szczury na bieżąco ustalają hierarchię. U moich chłopaków bijatyki to podstawa i jeden cały czas opiera się drugiemu, choć jak na razie to grubasek Rudolf wciąż jest alfa (mimo że zawitał w moim domu później niż Mefik). Ciekawi mnie jak to będzie z nowym maleństwem Szczerym :) Może się przecież zdarzyć że nawet taka myszka jak dorośnie przebije Rudolfa.
Póki nie leje się krew nie musisz się przejmować szamotaniną. Nie raz Rudolf i Mefik walczyli tak zawzięcie, że połowa trocin z dolnej kuwety rozsypywała się pół metra za klatkę, ale nigdy żaden nie zrobił drugiemu krzywdy.
Mimo to często ze sobą śpią, iskają się, liżą i bawią. Są jak bracia.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 22:20   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Trysta, patrz na daty wpisów.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 15:10   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Ja mam dwie samiczki z jednego miotu . Zawsze spędzają ze sobą czas i jest jak u Twoich chłopców . Najpierw jedna była spokojna a druga rządząca . Teraz jest na odwrót więc to raczej hierarchia . Sama mam szczurki od nie dawna ,ale się domyśliłam i jak widać to prawda

[ Dodano: Wto Mar 03, 2015 15:12 ]
Trysta napisał/a:
No cóż, to chyba dość normalne. Szczury na bieżąco ustalają hierarchię. U moich chłopaków bijatyki to podstawa i jeden cały czas opiera się drugiemu, choć jak na razie to grubasek Rudolf wciąż jest alfa (mimo że zawitał w moim domu później niż Mefik). Ciekawi mnie jak to będzie z nowym maleństwem Szczerym :) Może się przecież zdarzyć że nawet taka myszka jak dorośnie przebije Rudolfa.
Póki nie leje się krew nie musisz się przejmować szamotaniną. Nie raz Rudolf i Mefik walczyli tak zawzięcie, że połowa trocin z dolnej kuwety rozsypywała się pół metra za klatkę, ale nigdy żaden nie zrobił drugiemu krzywdy.
Mimo to często ze sobą śpią, iskają się, liżą i bawią. Są jak bracia.

To tak jak u chłopaków (ludzi) Przecież też lubią się bić : )
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11