Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niskokaloryczne nagrody za sztuczki dla ogonków
Autor Wiadomość
nienazwana 


Dołączyła: 22 Lip 2013
Posty: 36
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 10:46   
   Zwierzątka: Borys, Łatek, Skuter i pies Maja


Żadnych kupnych dropsów i przysmaków! To tylko mąka, cukier, chemia smakowa i farbki. Na smakołyki w nagrodę ( w niewielkich ilościach) doskonale sprawdza się słonecznik (nie solony, naturalny) i inne pestki bez soli, granulki dobrej jakościowo psiej/kociej karmy, kawałeczki gotowanego na wodzie (ja daję sparzone wrzątkiem) chudego mięska drobiu lub ryby, kawałeczek białego sera (nie żółtego bo ma za dużo tłuszczu i soli), bio płatki (np kukurydziane lub musli bez cukru), suszone (nie kandyzowane) owoce np morele lub rodzynki (ale te droższe niesiarkowane). Tak naprawdę zdrowych nagród jest masa, niektóre drogie, ale przecież podajemy je w bardzo małych ilościach. A jak kupować jakiś tani chemiczny szajs z zoologika tzw. "przysmaki", to już lepiej nic nie dawać. Trzeba czytać etykiety produktów i dobierać tak jak dla siebie te zdrowe. Mnie zwierzęta nauczyły zwracać uwagę na skład kupowanych produktów. I nie dać się nabrać na "zdrowe produkty dla dzieci".
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 15:15   

W związku z dobrym sposobem na początkowe oswojenie szczurka podaję mu jogurt na łyżeczce, stąd moje pytanie: Ile maksymalnie dziennie szczurek może dostawać jogurtu (naturnalnego) ? Bo jednak jogurt zawiera trochę dużo tłuszczu, a szczurek cały czas wykazuje zainteresowanie ;)
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 15:24   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


To noe chodzi o tłuszcz, z całej listy składników jogurtu tłuszcz jest zapewne najzdrowszszy:). Nie chcę sie wdawać w szczegóły, wszystkie batalię o to, czy dać jogurt, czy nie, sa na forum - poszukaj. łyżeczka dziennie mu nie zaszkodzi. Pamiętaj, ze szczury sa wszystkozerne i naprawdę sa smakoszami, wiec na wiele rzeczy możesz go namówić. Moje uwielbiają wszystko, od tranu po suchy chleb, w zależności od humoru i dawek. Najważniejsze jest, zeby w żadna stronę nie przesadzić. Jest topik z przysmakami dla szczurow, o ile mnie pamięć nie mylił, poszukaj inspiracji tam.
_________________
think big, start small
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 16:54   

LizaR, Martini ma rację, trzeba uważać z ilością wszelkich przysmaków, zwłaszcza "przetworzonych". Sugerowałam odrobinę jogurtu, łyżeczka dziennie to raczej powinna być maksymalna ilość. Spróbuj też np. własnoręcznie robionego musu owocowego :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 19:37   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Devona napisał/a:
LizaR, Martini Sugerowałam odrobinę jogurtu, łyżeczka dziennie to raczej powinna być maksymalna ilość.


Tak właśnie jest, u mnie to była dawka na stado - zapomniałam, ze masz jednego ogona:)
_________________
think big, start small
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 21:03   

Oj to troszkę przesadadzałem z tym jogrutem hehe ;)
W takim razie co polecacie jeszcze pomocnego w oswajaniu (jogurt jest świetny z tego co widzę, bo nie ma jak go zabrać i uciec no ale wiadomo że nie będę go karmił tylko jogurtem) ?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 21:37   

LizaR
Devona napisał/a:
Spróbuj też np. własnoręcznie robionego musu owocowego :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11