Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania początkującego
Autor Wiadomość
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 19:23   
   Zwierzątka: szczury, pies


Nie wiedzialem gdzie zadac to pytanie a patrzac na temat pozwolilem sobie zadac je tutaj. Od paru godzin mam szczurka i czy to normalne ze caly czas siedzi w jednym miejscu i nawet nie ruszyl sie do karmy i poidelka?
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Jasta 


Dołączyła: 04 Paź 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 19:42   
   Zwierzątka: 1xpies 3xszczuras


bolek, wydaje mi się, że szczurek jest po_prostu przestraszony, daj mu więcej czasu. Skąd go masz?? Ze sklepu?
A poza tym bardzo ważna sprawa - masz tylko jednego?? Szczurków nie trzyma się pojedynczo, gdyby miał kolegę to na pewno mniej by się bał. Polecam poczytanie tematów w dziale "oswajanie" a także koniecznie poczytaj o stadności u szczurków, Twój maluch bardzo potrzebuje kolegi swojego gatunku oraz tej samej płci!
Sama nie jestem ekspertem, więc mam nadzieję, że ktoś jeszcze się tu wypowie :wink:
Ostatnio zmieniony przez Devona Czw Lis 06, 2014 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 19:45   
   Zwierzątka: szczury, pies


Dzieki a skad mam szczurka to napisalem wszystko w dziale przywitaj sie :wink:
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 22:49   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


bolek, zgadzam się z poprzedniczką. Szczurek dopiero do Ciebie trafił, poza tym pozbawiony towarzystwa zwyczajnie się boi. Potrzeba czasu, żeby oswoił się z nowym zapachem, miejscem, człowiekiem. Drugi ogon zdecydowanie to ułatwia.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 13:32   

Witam, jestem nowy w temacie i nie wiem w sumie nic o łączeniu szczurów.
Kupiłem niedawno szczurka ma około miesiąca, jednak wtedy nie wiedziałem że powinien mieć towarzysza ;)
Moje pytanie: Czy jeśli teraz dokupię szczurka tej samej płci to będzie w porządku (nie będą się gryźć etc.) ?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Sty 29, 2015 01:54 ]
Scaliłam z tematu zbiorczego.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 17:49   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


LizaR, bedzie bardziej niż w porządku. nikt Ci nie obieca, ze nie bedą sie gryźć, tym bardziej że na początku musza sobie ustalić, kto rządzi. towarzysz musi jednak byc, im szybciej, tym lepiej.
A) po pierwsze, nie kupuj, tylko adoptuj - na forum jest mnóstwo szczurów do oddania.
B) sprawdź u weterynarza, czy Twój szczurek nie jest samicą, żebyś sobie nie narobił kłopotu. Obsługa sklepów ze zwierzętami nie zawsze ogarnia takie "detale" jak płeć.
_________________
think big, start small
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 20:21   

Martini ,
Jest jakiś konkretny wątek ze szczurami do oddania ? (szukałem ale coś nie widzę)


Może ktoś na PW ? mam parę pytań, a nie chcę wszystkiego pisać w osobnych wątkach :X
 
     
AnetkaW 


Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 21
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 20:38   

ja bedę miała gromadke za 4 tyg :P do oddania w dobre ręce
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 22:04   

AnetkaW skąd jesteś jeśli mogę spytać :) ?

[ Dodano: Wto Sty 06, 2015 22:07 ]
Po poprzednim zwierzaczku (chomiku) został mi kołowrotek, czy nadaje się do zabawy dla szczurka ?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 22:30   
   Zwierzątka: brak


LizaR, szczurów do adopcji możesz poszukać też na stronie Szczurze Adopcje albo w dziale Oddam na tym forum ;)

Co do kołowrotka - musi mieć min. 30 cm średnicy (ew. 28 cm ujdzie dla drobnych samiczek, to i tak największy rozmiar dostępny w polskich sklepach), żeby szczur mógł w nim biegać bez szkody dla kręgosłupa, musi też być "pełny", czyli bez pręcików. Większość szczurów jednak i tak nie przepada za kołowrotkami ;) http://forum.szczury.biz/...?t=4632&start=0 - tu jest ogólny temat o kołowrotkach.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 22:55   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


LizaR napisał/a:
mam parę pytań, a nie chcę wszystkiego pisać w osobnych wątkach :X

Po to są założone konkretne tematy, żeby w nich pytać, więc śmiało :)
Gdybyś potrzebował pomocy, możesz też pytać kogokolwiek z moderacji, chętnie pomożemy. W razie czego zapraszam również na pw :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 00:11   

Hm to wygląda na to że muszę zdjąć kolowrotek bo troche za maly i z precikami a mój szczurek już na nim smiga xD

[ Dodano: Sob Sty 31, 2015 15:18 ]
Czy szczury różnią się ostateczną wielkością w zależności ras ?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 19:02   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


LizaR, szczury nie mają ras, a odmiany. Wielkość to kwestia osobnicza. Jedyne szczury celowo miniaturyzowane to szczury dwarf (o ile wiem, niedostępne w Polsce).
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 15:22   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Zazwyczaj też fuzzy - szczury bezwłose - są mniejsze. Ale zgadzam się z Layla, to cecha osobnicza.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 02, 2015 07:24   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


limomanka, niby fuzzy mniejsze, choć to też kwestia braku włosów i efektu optycznego ;) Ja mam półkilowego sensownego fuzza ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12