Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachowania szczurów, które mogą świadczyć o chorobie
Autor Wiadomość
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 08, 2014 17:25   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


zosanka, a no niestety, czasami potworne choróbsko dopada znienacka.
U jednej z moich klusek w ciągu 2-3 dni rozwinął się ogromny guz w brzuszku, na dodatek był nieoperacyjni i dzień przed planowanym uśpieniem Pchełka odeszła. Najgorsze było to, że wcześniej nic nie wskazywało na to, że tak może się to wszystko skończyć..
Dobrze, że z Twoją Jagódką wszystko skończyło się dobrze. :)
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Szczuronessa 
Rats, rats everywhere...


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 92
Skąd: Polkowice
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 22:50   
   Zwierzątka: Yuki, Lucky...


hejka ;]

mam Tale od czwartku wieczorem i zauważyłam, że delikatnie prycha od czasu do czasu i dość często się drapie przeważnie za jednym lub drugim uszkiem, nieraz również po bokach.

Czy to normalne? A może uczulenie na żwirek? (Pinio)
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 22:57   
   Zwierzątka: ....


Szczuronessa, mogą być to jakieś pasożyty czy coś...
_________________
...
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 00:35   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Szczuronessa, jeśli szczura nie była na przeglądzie u weta po adopcji, warto się z nią przejść, zanim przyjadą pozostałe panny. Kichanie może być tylko na tle stresowym, ale drapanie jest niepokojące. Dla świętego spokoju bym ją pokazała komuś, kto umie ocenić czy nie ma pasożytów, osłucha i ewentualnie poda odpowiednie leki.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 00:20   
   Zwierzątka: ....


Hejka. Nie wiem czy ma to związek z chorobą czy coś więc pytam tutaj, mam nadzieje że to odpowiedni temat, najwyżej proszę o przeniesienie mojego postu w odpowiednie miejsce :roll:

Około miesiąc temu mój Stefan był bardzo słaby oraz ogólnie nie za fajnie wyglądał, stroszył futro bez powodu, miał problemy z utrzymaniem równowagi, jadł czasami bez użycia łapek, szybko się męczył na wybiegu, sprawiał wrażenie zdezorientowanego oraz raz się dławił i poradzono mi żeby pójść do weta bo opisane przez mnie objawy mogły wskazywać na guza przysadki. Najpierw byłam u jednego weta (do tego co zawsze chodziłam), i weterynarz stwierdził że to zapalenie błędnika i weterynarz tylko dał steryd oraz witaminy. Nie dawało mi to jednak spokoju i użytkowniczka ze szczurzej grupy z Gliwic poleciła mi lecznicę gdzie przyjmuje szczurzy weterynarz i tam się udałam. Owszem, były lekkie problemy neurologiczne i padło podejrzenie guza przysadki, ale ani nie jest to potwierdzone, ani nie jest to wykluczone, więc jednym słowem jesteśmy w kropce. Według lekarki objawy nie wskazywały typowo na guza przysadki i Stefan przez tydzień dostawał antybiotyk oraz przed dwa dni dostawał lek przeciwzapalny. Stefan po tych lekach zaczął się o wiele lepiej czuć i już na ostatniej kontroli jak byliśmy to lekarka powiedziała że już nie ma potrzeby podawania żadnych leków i mamy go tylko obserwować i jakby coś się działo to mamy natychmiast być w lecznicy.

Przez ten ostatni czas było ok, i nic się takiego nie działo, lecz od kilku dni moi panowie zrobili się bardzo nerwowi w stosunku do siebie i często się atakują w ciągu dnia czy w nocy. To jest tak że atakują się w dzień/noc potem jest spokój w dzień/w nocy i potem znowu się atakują w dzień/ w nocy. Na początku było tak że Fred wszczynał kłótnie i Stefan się stroszył, a teraz Stefan atakuje Freda strosząc się, na dodatek w nocy jak musiałam interweniować bo szczury znów się atakowały to zauważyłam że Fred nerwowo reaguje na to jak Stefan wącha go po jajkach i potem zobaczyłam jak Stefan łapie ząbkami Freda za ogon tuż u nasady przy jajkach i go gryzie, i tak kilka razy Stefan mu się dobiera w ciągu dnia czy nocy do ogona i z tego powodu są kłótnie i Fred momentami już się go boi.


Powiedzcie mi, skąd może być ta agresja i co w takim wypadku należy zrobić?

Nie wiem co lepsze by było, wykastrować Freda czy rozdzielić szczury żeby mieszkały w osobnych klatkach? :roll:

Z jednej strony nie chciałabym kastrować szczura ponieważ nie ufam weterynarzom w Gliwicach, i lepiej by było mi rozdzielić ogony do osobnych klatek i żeby spotykały się tylko na wybiegach, a z drugiej strony nie chciałabym ich rozdzielać i jakby było trzeba to bym mogła wykastrować szczura.

Rano będę dzwonić do lecznicy.
_________________
...
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 01:54   

Szczurówka,czasem tak jest,że te nasze chłopaki wchodzą sobie w drogę..Bywa że nigdy do tego nie dojdziemy-kto,jak i dlaczego :wink:
Mój alfa dostał ostatnio po łbie,wydawało by się że od najbardziej ugodowego szczurasa.A szukał zaczepki chyba z tydzień i pierwszy raz widziałam jak spitala w popłochu do drugiego pokoju.
Trzymam kciuk za pokój w stadku :kciuki:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12