Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: limomanka
Nie Lut 08, 2015 18:32
[Warszawa] Wolna panienka husky mink oraz kapturka czarna!:)
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 23:08   [Warszawa] Wolna panienka husky mink oraz kapturka czarna!:)
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


1. Liczba szczurów do oddania: 12

2. Płeć szczurów: samce i samice (6 dziewczyn - 4 dumbo, 2 standard, 6 chłopców - 4 dumbo, 2 standard)

3. Wiek szczurów: ur. między 8 a 15 października 2014

4. Miasto: Warszawa, adopcja wyłącznie w Warszawie i okolicach. Wyjątek: osoby którym z jakiegoś powodu ufam (np. regularnie czytam na forum i mam dobre przeczucia ;) ) oraz osoby polecone przez kogoś komu ufam (także pytać można...), nawet jeśli są na drugim końcu Polski.

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: nie

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: zdrowe

7. Charakter, usposobienie szczurów: łagodne, ciekawskie, oswojone, radosne, będą lubić siedzenie na rękach i mizianie ;)

8. Stosunek szczurów do człowieka: przyjazne, łagodne, zero agresji, dają się miziać po brzuszku

9. Stosunek do innych szczurów: przyjazne

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: ---

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: szczury odebrane z ogłoszenia na olx za darmo, od osoby, która je wzięła od osoby u której się urodziły, żeby tej osobie się one dłużej nie mnożyły. Osoba dająca ogłoszenie na olx nie zamierza rozmnażać żadnych szczurów. Ja też ;)

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: Zostały oddzielone 19.11.2014, samice na 99,9% nie są w ciąży, bo są na to za młode i na moje oko wszystkie mają jeszcze zaklejone wejście do pochwy, ale spróbujemy jeszcze to potwierdzić w niedzielę na wizycie kontrolnej.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Oddaję tylko po 2-3 szczurki jednej płci na raz, chyba że osoba adoptująca ma szczurka w podobnym wieku, z którym maluch będzie mógł się bawić (wtedy mogę pojedynczo wydać). Nie ukrywam, że najchętniej bym wydała standardowouszne szczurki w pakiecie z dumbo... także na razie kto pierwszy się załapie na 2 dumbo w komplecie ten lepszy.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: obowiązuje wizyta przedadopcyjna, umowa adopcyjna (prywatna, podpisana ze mną), przepytanie o warunki jakie przyszły właściciel może zapewnić szczurom. Wymagania: odpowiedniej wielkości klatka, zapewnienie codziennych wybiegów pod kontrolą i w bezpiecznym miejscu (otwarte okna, kable, trujące rośliny, pies luzem - tego unikamy ;) ), zapewnienie właściwej opieki weterynaryjnej w lecznicach znających się dobrze na leczeniu szczurów (lecznice polecane na forum), dobrej jakości karma. Chcę też dostawać mailem/na pw info o stanie zdrowia i samopoczuciu szczurków oraz świeże zdjęcia min. raz na 4 miesiące do końca życia szczurków.

16. Zdjęcia szczurów: Tu są, a później wkleję miniatury w wątku też: https://www.facebook.com/...e=1&pnref=story Będę w tym albumie dodawać nowe :) Film z chłopcami: http://youtu.be/SzkuYA0nvO4

17. Kontakt: pw

18. Kilka słów o szczurze: słodkie są ;) nic tylko brać i kochać :mrgreen:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
Ostatnio zmieniony przez nimka Pon Gru 29, 2014 22:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 02:33   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Filmy z jedną z dziewczynek :)
http://youtu.be/qyGNNdss-wY
http://youtu.be/pvw1nPnRLFI

Kilka szczurków już wstępnie zarezerwowanych, jak przeniosą się do nowych domów to powiem które zostały ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 22, 2014 13:55   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Jeden chłopak standard właśnie pojechał do nowego domu (tzn. z nowym właścicielem ;) ) :ok:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 20:09   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Co tu się w wątku nikt nie zachwyca, cooo? :>


Dziewczynki były dziś w PulsVecie. Wiek: "max 6 tygodni".
Ciąży raczej nie ma, chyba by było już widać. Dzwoniłam też do osoby, która dawała ogłoszenie, ona twierdzi że maluchy od urodzenia nie miały kontaktu z starszym niż rodzeństwo samcem.

Szczurki są zdrowe, w uszach prawidłowo, ząbki zdrowe, pasożytów nie stwierdzono, osłuchowo ładnie, nic im nie dolega ;)
Były ważone, część ładnie przybrała na wadze (te początkowo najcięższe), część tylko o kilka gramów przybrała.

Cztery samiczki mają się przeprowadzać do dwóch nowych domów w ten wtorek i środę :)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 18:56   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Już dwie pierwsze dziewczynki w nowym domu :)
Mają dwie duże szczurze koleżanki ;) Takie duże, że dwa małe szczury mogą się schować pod jedną dużą i nadal ich nie widać spod dużej :lol: Już nawet wstępnie dogadane z resztą stada - przy mnie zostały zapoznane, małe biegały po czarnej dużej, a husky wlazła do małych do hamaczka i siedziała obok ;)

Właściwie wszystkie dziewczyny już zarezerwowane (jedna czeka na transport, a druga na osiatkowanie klatki o zbyt dużych odstępach).

Chłopaków dumbo nadal nikt na poważnie nie chce (nie mam żadnej deklaracji na 100%) :shock:

edit: trzecia i czwarta dziewczynka też już w nowym domu :) (od środy)
Zwiedziły odważnie kanapę i wcale nie zwiały :mrgreen: , same wskakiwały na kolana :serducho: Niesamowite charaktery mają! Takie ufne są!
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
amenarhi 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 20:27   

Poszło PW, jeśli to jeszcze aktualne ogłoszenie:)
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 20:44   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ten cały miot już jest w nowych domach (ostatni chłopak przeprowadził się wczoraj), ale właśnie przyniosłam dwa młodsze mioty od tej samej osoby - z tym, że one będą do wydania pewnie najwcześniej za 2 tygodnie. Są mikro-mikro. Nie wiem czy tak zaniedbane czy jednak o ten prawie tydzień młodsze niż mi kobieta powiedziała - miały być z ok 12 listopada, dziś się okazało, że "jeden miot kilka dni młodszy" - ale w którą stronę (niestety nie dowiedziałam się)? Czyli czy jeden się urodził koło 16-17 listopada czy to ten starszy bliżej 8 listopada? W każdym razie trochę wyglądają jakby jeden miot miał 2,5 tygodnia drugi 3 tygodnie, może 3 i pół. A to akurat chyba niemożliwe bo 19 listopada odbierałam miot starszy i wtedy oba mioty już były na świecie (tzn. wierzę na słowo, nie chciałam niepokoić matek).

Jeden maluszek jest wyraźnie słabszy (wychudzony), reszta wesoła, skoczna i wszystkożerna ;)

Matki płochliwe na razie, ale zupełnie nieagresywne (jak się je bierze na ręce to chcą szybko sobie pójść ;) ). Matki są siostrami i ważą na moje oko po 200g. Mogą mieć jakieś 3-4 miesiące pewnie, max 5.


Jest sporo dumbo, trochę standardów. Przeważa kolor czarny (kaptury głównie), wyszło też kilka minków chyba. Jeden lub dwa wydają się być ze znaczeniem blaze (czyli biały pyszczek, ale nie husky) - czarne. Kilka wyszło husky (jeden lub dwa mink, jeden czy więcej czarnych). Jeszcze się nie przyglądałam im dokładnie, nie wiem ile jest czego.

A płci to już w ogóle nie widzę. Jednego chłopaka rozpoznałam - czarny kaptur z białą gwiazdką na czole.....



Proszę na razie nie zamykać tego tematu - jak się ogarnę to młodszym miotom założę nowy temat, na razie chcę je trochę doprowadzić do porządku, ale oczywiście już można wysyłać zapytania adopcyjne, można się wpisywać na listę chętnych ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Rudzielec90 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 0
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 09:46   

Witam, jestem zainteresowana szczurami dumbo. Tyle że ja mieszkań w strzelcach krajenskich...
 
     
agis100 


Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 18:49   wysłałam pw w sprawie adopcji
   Zwierzątka: rybki


jak w tytule
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 23:00   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Sesja indywidualna dzieciaków do adopcji i ich mamusiek:
https://www.facebook.com/...23630604&type=1
Zdjęcia autorstwa jokady :serducho: Dziękujemy!
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 23:09   
   Zwierzątka: szczurze damy


GMR oszalało :serducho:
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 00:38   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Jakie cudne :serducho:
Idę sobie poczytać temat KnAS, tak na wszelki wypadek...
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 00:39   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


nimka, te zdjęcia "robią" całą kampanię :serducho: :serducho:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 00:46   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


mmarcioszka napisał/a:
Jakie cudne :serducho:
Idę sobie poczytać temat KnAS, tak na wszelki wypadek...

Ale po co :P Możesz w zamian za to przyjść do mnie pomiziać maluchy :P
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 00:47   

mmarcioszka napisał/a:
Idę sobie poczytać temat KnAS, tak na wszelki wypadek...
o to to! mówię "K, zobacz jakie słodkie" "tak? chcesz mi coś powiedzieć?" "nieeeeee, wcale nie!" :P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 13