Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczne przewożenie szczurów - jak często, czym i w czym?
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 18:08   

Sitnam, z drugiej strony ja wożę szczury raz na jakieś 2 miesiące, podróż trwa kilka godzin, a dziewczyny większość czasu spędzają śpiąc w jakichś kosmicznych pozach. Teraz właśnie jadę pociągiem, szczury obok mnie wyglądają bardziej na znudzone niż zestresowane. Tansporter jest opatulony, w środku hamak, norka, termofor i 7 śpiących szczurów. Wszystko zależy od szczurów, moje zawsze jeździły, chociażby dlatego, że miałam (i znowu mam) chorego na serce szczura, który musi codziennie dostawać leki.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 19:19   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


To wszystko prawda. Ja nie mam samochodu i do weta (bardzo daleko) jeżdżę z przesiadkami. Też opatulam transporter jak mogę, też w razie potrzeby podgrzewam.
Moim zdaniem w tym temacie WSZYSCY MAMY RACJĘ. Ogólnie chodzi jedynie o to, żeby w miarę możliwości nie narażać naszych zwierzątek na żadne dodatkowe i zbędne niedogodności, czy pod względem zdrowia fizycznego, czy psychicznego. Przecież nie chcemy krzywdzić naszych ulubieńców. Tak mi się wydaje.
_________________
449955886677
 
     
Dellarin 



Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 18:16   Samopoczucie szczurków a transport

Przymierzam się do przygarnięcia szczurków(już drugi raz) i najprawdopodobniej będzie je czekała może i długa podróż pociągiem.
I tutaj moje pytanie do osób, których szczurki przejechały spory kawał Polski zanim do nich dotarły - jakie było ich zachowanie po takiej podróży? Czy nie jest to zbyt wyczerpujące dla młodych szczurków? Moja mama twierdzi, że mogą mi zdechnąć po takiej podróży + dodatkowy stres. Tak więc zastanawiam się, czy to aby na pewno dobry pomysł narażać je na tak długą drogę, w końcu jest zima, mogą choćby przeziębienie złapać.
Chciałabym usłyszeć jakie Wy macie związane z tym doświadczenia.


PS. Szukałam i nie znalazłam podobnego tematu, jeśli istnieje to z góry przepraszam i prosiłabym o skierowanie do niego - być może źle szukałam ; >

Scaliłam z odpowiednim tematem. Kluska
Ostatnio zmieniony przez Kluska Wto Lut 28, 2012 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 18:44   
   Zwierzątka: brak


Szczurki w podróży głównie śpią, stresują się tylko na początku i na końcu, kiedy coś się dzieje i rusza. Jeździłam kilkakrotnie w ok. 6-godzinne podróże ze szczurami i nigdy nie były jakoś specjalnie zestresowane. Trzeba tylko zadbać, żeby miały przestronny transporter, jedzenie i picie i odpowiednią temperaturę. Transporter trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed chłodem i wiatrem na czas przebywania na powietrzu, a "odpakować" już będąc w środku transportu. W zimie wbrew pozorom dużo groźniejsze od przeziębienia jest przegrzanie, np. w pociągu kiedy niechcący postawimy transporter obok grzejnika. Z przegrzania szczurki mogą umrzeć, od samej podróży na pewno nie ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Dellarin 



Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 19:04   

smeg, dzięki, uspokoiłaś mnie, niewątpliwie ; ) To już szczegóły podróży będę musiała dogadać z osobą, która z nimi dojedzie.
_________________

 
     
szczurasek 



Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 17
  Wysłany: Pon Lip 01, 2013 19:29   Podróż- potrzebne leki?
   Zwierzątka: 3 szczury (Goofy,Tommie,Freddie) i kot


Witam ;) za tydzien jade samochodem nad morze z moimi 3 szczurami i nie wiem czy mam podejsc do weta i kupowac jakies tabletki, po ktorych szczurcie beda sie lepiej czuly. Co prawda bylam rok temu z jednym (najodważniejszym ze stadka) i podroz zniosl dobrze. Nad morze jedzie sie ok.6godz. Bede je przewozila w transporterkach. DORADZCIE MI COŚ moze nawet z doswiadczenia :roll:
_________________
My live... Goofy, Freddie, Tommie <3
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 21:11   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Nie potrzebujesz żadnych leków, szczury zazwyczaj w trakcie podróży smacznie śpią, dobry transporter, jakieś mokre jedzonko typu ogórek/jabłko do niego i wystarczy.
Jak już mówiłam sposób na przetrwanie podróży przez szczura to sen ;)
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 21:16   

szczurasek, chodzi Ci o jakieś środki na coś w stylu choroby lokomocyjnej? Pierwsze słyszę ;) Szczury zazwyczaj podróż znoszą dobrze, o ile transport jest odpowiednio przygotowany. Czyli bardziej musisz zadbać o to, by: transporter był duży (dla 3 szczurzyc duży koci będzie w sam raz na dość długą podróż), by miały w transporterze dostęp do jedzenia i wody, zamiast wody możesz dać coś mokrego np. ogórka lub pomidora. Ponadto zadbaj o odpowiednią temperaturę - nie mogą siedzieć w upale ani na słońcu. Przeciągi też nie są wskazane.
Poza tym, warto zabrać ze sobą podstawową szczurzą apteczkę - coś przeciwbólowego/przeciwzapalnego, riwanol lub octenisept, na wszelki wypadek antybiotyk (gdyby na miejscu szczury się rozchorowały a dostęp do weta byłby trudny - ale uprzedzam, że lepiej samemu szczurów nie leczyć), itd.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
druidka 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 19:51   

A ja jeżdżę z moimi pociechami dwa razy w tygodniu po 2h pociągiem. Wszystkie szczury jakie miałam i mam obecnie (6:)) dobrze znoszą podróż. Mają duży transporter, z przezroczystą klapką i owijam chustą by odizolować je od hałasu. Do tego zawsze wrzucam ich ulubione przysmaki, żeby podróż kojarzyły jako nagrodę :) Podczas podróży są ciekawskie, myją się, śpią i łaszą :) Kwestia przyzwyczajenia.

p.s. Moje szczurki zwiedziły ze mną już kawał Polski: Olsztyn, Wrocław, Bieszczady, Pieniny, Poznań, grunt to odpowiednie przygotowanie do podróży :)
Ostatnio zmieniony przez Karena Pią Kwi 11, 2014 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 20:00   
   Zwierzątka: szczurze damy


druidka, To dość często. Ale przysmaki są dobrym pomysłem. Szczury mają czym się zająć i są skupione na cieszeniu się z czegoś dobrego zamiast stresu nowymi zapachami.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
druidka 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 21:36   

Karena To prawda, ale dzięki przysmakom same ładują się do transportera ;) Taki mam tryb życia, a szczurasy sobie z nim radzą. Dopiero za pół roku osiądę już na stałe w jednym miejscu, a żyć bez szczurasów nie ma mowy :P
 
     
Szczuronessa 
Rats, rats everywhere...


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 92
Skąd: Polkowice
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 23:44   Transportowanie szczurków...
   Zwierzątka: Yuki, Lucky...


Witam ;]

Niestety nie mam za bardzo pojęcia czy to właściwy dział (ew. proszę o przeniesienie), ale mam duży problem natury moralnej...

Adoptuje dwie śliczności szczurze (panny) ze Szczecina do Polkowic. Przewozić ma je pewien Pan autem w ten czwartek i tu moje pytanie:

1. Czy to nie zaszkodzi szczurkom (jest to jazda ok. 3 h)?
2. Co naszykować im do podróży? Jak je przygotować?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 10:50   

Scaliłam kilka podobnych wątków i zmieniłam nazwę tematu.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13