Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z karmieniem
Autor Wiadomość
maxiakra 
enjoy the silence.



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 01:19   Problem z karmieniem
   Zwierzątka: Doti, Lori, Gobi <3


Witam,
Mam problem z moim szczurkiem. Aktualnie cierpni na ropnia/nowotwór (nie do końca wiadomo jeszcze co to jest) i odkąd to się dzieje, przestała jeść suchą karmę jak i wszystko co jest twarde. Nie podchodza jej za bardzo gerberki, za to uwielbia serek homogenizowany. Nie chce jej faszerować cukrem, więc może polecilibyście mi jakieś danie które może zawitać na jej 'stole'?
[edit. dodam że leczenie szczurzątka pociągnęło ostro za moją kieszeń, więc wolałbym jak najtaniej]

I czy ktoś może ma pomysł, czemu tak się dzieje? Ropień znajduje się w okolicy gardła, więc czy może chodzić o trudnośni w przełykaniu, gryzieniu?
_________________
All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do the harm

Enjoy the silence
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 01:34   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Sinlac - kaszka, tanio w (podobno - info ze słyszenia) biedronce i realu oraz czasem w Rossmanie. Drożej w aptekach.
Szczury zazwyczaj jedzą ją całym szczurem, taka dobra ;)
Natomiast nie powoduje przebiałczenia i niedoborów - jest nafaszerowana witaminami i minerałami, za to nie ma białka mlecznego i zwierzęcego.

Jak najbardziej może szczura boleć jeśli ma ropnia lub nowotwór, bardzo możliwe że dlatego nie chce jeść twardych rzeczy.

Z nabiałem nie przesadź - możesz szczura tym przebiałczyć co np. spowodować może powstanie ran na skórze. Choć wiadomo - jak nie zje nic innego, to lepszy nabiał niż głód...

Próbuj też podawać papki warzywne i owocowe (bez cukru), w różnych kombinacjach (np. mus z surowych jabłek, gotowane owoce, warzywa...).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 02:19   
   Zwierzątka: szczurze damy


spróbuj namoczyć lekko karmę w sinlacu.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 11:41   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


maxiakra, to, co wymieniły dziewczyny a także Nutridrink (w aptece ok. 8 zł, ale starcza szczurom na dłużej) - u nas najlepiej wchodzi ten czekoladowy. Z tanich rzeczy polecam wszelkie kaszki (manna, ryżowa, zmielone płatki owsiane/żytnie, kukurydziana) gotowane na wodzie. By były bardziej odżywcze, ja gotuję najpierw warzywa/owoce w wodzie aż się rozgotują i do takiej papki dosypuję kilka łyżek kaszki. Po przestudzeniu szczury wsuwają z ogromną chęcią. Możesz dodać tam też jogurt naturalny albo jajko ugotowane na twardo i zgniecione widelcem.
Jeśli Mysza ma problemy z połykaniem, spróbuj podawać pokarm z palca lub łyżeczki (nie wiem czemu, ale tak im się łatwiej je). Możesz też podawać małe ilości oleju/oliwy.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 14:58   
   Zwierzątka: ;(


maxiakra, Widzę że masz wpisany w lokalizacji Poznań. Jak chcesz tanio dostać sinlac to w pobliżu ronda ratajskiego znajduje się hurtownia dziecięca Akpol, ale sprzedają w detalu produkty i mają tam naprawdę tanio więc polecam. ta hurtownia znajduje się dokładnie kawałek za przystankiem tym co jest najbliżej dworca autobusowego.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Pon Paź 06, 2014 16:26   
   Zwierzątka: 8 x M


Ja bardzo polecam papkę własnej roboty z banana z olejem kokosowym extra virgin.
Albo czerwone ziemniaki lub dynię gotowaną z olejem lnianym.
Mleko zrobione własnoręcznie z migdałów oraz nasion konopii z dodatkiem miodu.
Zdrowe, lekkostrawne, swieże.
Sinlac według mnie jest ostatniejszym z ostatnich przystanków bo jest bardzo wysoko przetworzonym produktem. Wiadomo - ostatecznie lepszy niż nic.
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12