Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Wto Paź 28, 2014 22:59
[Warszawa] Przyjmę 2-4 młodziutkich chłopaków na pocz. 10.14
Autor Wiadomość
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 14:02   [Warszawa] Przyjmę 2-4 młodziutkich chłopaków na pocz. 10.14
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Niedawno mój Dixie (rok i trzy miesiące) został sam, gdyż jego współtowarzysz odszedł.

Nie chcę aby był sam, więc chcę przygarnąć kilkoro chłopaków którzy dotrzymają mu towarzystwa, a gdy i Dixiego zabraknie, będą tworzyły zgraną rodzinkę.

Zależy mi na chłopaczkach w wieku takim jakim kupuje się małe szczurki, czyli kilka tygodni. Chętnie dzikuski lub krzyżówka z nimi, jeśli ktoś posiada taki miot. Zależy mi po prostu na szczurkach zdrowych genetycznie z pewnego miotu które dłuuugo ze mną pobędą, bo to co można znaleźć w sklepach, to istna loteria.

Kontakt: radzio_z@interia.pl

Od 18.09. do 25.09. jestem poza Polską, zatem kontakt ze mną będzie utrudniony, ale proszę pisać.

Szczurki najchętniej przyjąłbym po powrocie, na początku października.
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 14:12   

Szczurze Adopcje na fb, lub dział adopcyjny na tym forum to dwa fajne źródła, rozejrzyj się.

I, przykro mi to mówić i nie wiem kto ci przekazał takie fałszywe i szkodliwe informacje, ale biorąc pod swój dach dzikusa/półdzikusa bierzesz do domu taką sama loterię zdrowotną jak biorąc sklepowca. Ni mniej, ni więcej.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 14:24   
   Zwierzątka: brak


http://forum.szczury.biz/...p=975116#975116 - u mnie akurat dwoch chlopcow zostalo wolnych, do oddania po 29 wrzesnia :)

Niestety, wiekszosc szczurkow adopcyjnych to wpadki po sklepowych rodzicach, wiec genetycznie nic pewnego - ale za to beda bardziej zadbane i oswojone, niz sklepowe, a w przypadku moich maluchow na 100% zdrowe w momencie oddania ;)

Jesli chcesz cos "zdrowszego genetycznie", zapisz sie na miot z rodowodowej hodowli, tam szczurki sa rozmnazane specjalnie pod katem zdrowia i te z np. chorym rodzenstwem sa wykluczane z dalszej hodowli: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=95 .
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 16:52   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


smeg o takie byłyby dla mnie idealne. Chodzi mi po prostu o szczurki od kogoś kto ma pojęcie, a nie rozmnaża bez kontroli i zanosi do sklepu żeby sprzedali.

Szkoda że nie jesteś z Wawy. Żeby nie to to już bym rezerwował. Zobaczę jak się sytuacja u mnie rozwinie. Najwyżej odezwę się pod koniec miesiąca i zobaczymy czy chłopaki będą jeszcze nie zarezerwowane.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 16:53   
   Zwierzątka: szczurze damy


radek_z, w październiku jadę z Gdańska do Warszawy. Transport to nie problem.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 18:35   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Konkretnie będę się zabierał za szukanie po powrocie z wakacji, tj. po 25.09. na tą chwilę dostałem na PW info o 6 dzikuskach z Warszawy.

Dzięki za propozycję pomocy:).

Pzdr
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 19:47   

6 dzikusów z Warszawy to 4 samice i 2 już zarezerwowane samce.
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 21:01   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


..aha. Szkoda, ale tak jak mówiłem, teraz szukam wstępnie. Na poważnie zabieram się po wakacjach.
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 20:38   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Ponawiam swoją propozycję. Jestem już po wakacjach i pełną parą zaczynam szukać maluchów.

Czekam na propozycje.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 20:44   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


radek_z, to może warto abyś sam też poszukał ?

W końcu to nowy dom musi o malucha się postarać ;]
_________________
Moje ogony
 
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 16:10   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Uwierz mi że szukam, co nie znaczy że nie nastawiam się ze zgłosi się ktoś kto potrzebuje znaleźć dom dla maluchów.
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 18:40   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


radek_z
a czy wyrażając chęć przygarnięcia dzikusów, wiesz na co się narażasz? Miałeś już do czynienia z dziczkami?
Nawet nie mam na myśli chorób, które mogą przywlec, tylko ich charakter i temperament. Ja przygarnęłam dwie dzikunie, które opuściły swoje gniazdo jeszcze jako ślepe oseski. Mimo to miały tak silny charakter i potrzebę niezależności, że utrzymanie ich w klatce było nad wyraz ciężkie, aż w końcu, po kolejnej ucieczce, niemożliwe.
Czy jesteś przygotowany na straty rzędu kilku(nastu) tysięcy, czy może Ty sam masz tak silny charakter i instynkt samozachowawczy, że będziesz potrafił w razie czego takiego dzikuska zabić.
Ja po ostatniej ucieczce (pod moją nieobecność) usiłowałam łapać je w żywołapkę. żywołapka się zamykała, a szczur był ... poza nią.
_________________
449955886677
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 21:37   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Dzikuski to tylko opcja. Nie, nie miałem do czynienia z dzikusami. Słyszałem że są bardziej charakterne, ale aż tak?

Zależy mi przede wszystkim na szczurkach nie z chowu wsobnego, a do szczurków ze sklepu nie mam po prostu w tej kwestii zaufania. Chyba ze macie do polecenia sklep ze szczurkami z pewnej hodowli.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 22:16   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


radek_z napisał/a:
Chyba ze macie do polecenia sklep ze szczurkami z pewnej hodowli.

My w ogóle odradzamy zakup szczurów w sklepie. Między innymi z powodów wymienionych w tym temacie: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3346
Także tych hodowanych na zapleczu przez właściciela. Każda "hodowla" niezrzeszona w sensownym związku hodowców to tak naprawdę pseudohodowla, gdzie na geny nikt nie patrzy, a też nikt nie ma kontroli nad tym, jak się zwierzaki dobiera do rozrodu, w jakich warunkach utrzymuje, jak często są mioty itd. itp.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 23:33   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


radek_z napisał/a:
Dzikuski to tylko opcja. Nie, nie miałem do czynienia z dzikusami. Słyszałem że są bardziej charakterne, ale aż tak?

Aż tak. Jeśli tylko "słyszałeś", a nie masz szczegółowej wiedzy zdobytej w trakcie długich rozmów z osobami, które mają/miały dzikuski (szczurki z podwórka, zabrane jako oseski z wolności i odchowane w domu, w skrócie w umaszczeniu agouti a nie innym), to się za to nie bierz. Nie dasz rady. To są dzikie zwierzęta (o bardzo silnym "dzikim" instynkcie), które człowiek tylko stara się udomowić, a nie zawsze to wychodzi (nawet jeśli maluszki są od pierwszej doby życia w domu z oswojoną mamką). Mogą gryźć właściciela, na pewno przegryzą plastikową kuwetę klatki (trzeba mieć dla nich całkowicie metalową klatkę), trudniej je obsługiwać jeśli chodzi o leczenie/opiekę pooperacyjną, jak nie będą chciały wrócić z wybiegu to nie wrócą...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12