Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroby tarczycy
Autor Wiadomość
mandinka 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 45
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 08:13   Choroby tarczycy

Nie znalzlam tematu tu, ani w googlu, moze ktos ma jakies doswiadczenie ?

Moja prawie dwuletnia Lukrecja zaczyna miec objawy guza przysadki (lekki niedowlad jednej łapki, słaba koorydynacja ruchowa I takie jakby "zagubienie".
W tej chwili jest leczona na guza przysadki, ale zastanawiam się, czy nie mogą to byc przypadkiem choroby tarczycy.

Dodam, ze ona byla juz leczona na tarczycę kilka miesiecy temu - miala bardzo duze przełysienia na przedniej polowie ciała, rózne masci na choroby skórne nie dzialaly, ze zeskrobin nie wyszlo nic.
Dopiero podanie leku na tarczyce zalatwilo sprawe, Lukrecja przestala lysiec, a potem wlosy pięknie odrosly.
Dlatego zastanawiam się czy to nie moze byc tarczyca czasem ?
Przeczytalam ze moze daac objawy neurologiczne u kotow I psow - wlasnie niedowlady.



zaczeło się łysienie, więc to może jednak tarczyca.
_________________
Apolonia (+), Lukrecja (+), Biała pańcia (+), Czarna pańcia (+), Winston (samica), Masza (+), Szudrak (Arabela+), Daisy, Mela
 
     
mandinka 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 45
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 22:40   

Po wizycie u weta dzis - albo guz przysadki wtrony wzgledem niedoczynnosci tarczycy albo tarczyca wzgledem guza :( ((
Dostaje galastop, adavin I euthyrox. Steryd byl w czwartek, na razie bez drugiej dawki. Schudla od czwartku 40 gr :( (((
_________________
Apolonia (+), Lukrecja (+), Biała pańcia (+), Czarna pańcia (+), Winston (samica), Masza (+), Szudrak (Arabela+), Daisy, Mela
 
     
sylwia9993 


Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: Czw Paź 10, 2013 00:48   

mandinka, a mogłabyś napisać, jakie dokładnie objawy skłoniły weta do postawienia takiej diagnozy? Tylko wyłysienia i objawy neurologiczne czy coś jeszcze? Czy Twoja mała ma symetryczne wyłysienia, bo słyszałam, że przy tarczycy właśnie takie są?

Moja Malwinka też ma podejrzenie guza przysadki, słabo reaguje na kabergolinę, teraz jest na sterydach, ale zastanawiają mnie jeszcze niewielkie wyłysienia, które ma przy uszkach i na grzbiecie. Czy to może pochodzić od tarczycy? Może warto byłoby spróbować ją jeszcze przeleczyć w tym kierunku?

Będę wdzięczna, jeśli opiszesz, jak to u Ciebie wyglądało :)
 
     
mandinka 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 45
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 17:02   

przepraszam, ze teraz dopiero, ale ponieważ Lukrecji sie znacząco poprawiło, to nie zaglądałam.
W zasadzie były to tylko wyłysienia - głównie w okolicach głowy i przednich łap. takie zupełnie łyse placki.
Miała pobierane jakieś zeskrobiny do badania, nic nie wyszło, leczenie jakimś miejscowym środkiem na choroby skórne - tez nic nie dało. Wtedy lekarka spróbowała z tym euthyroxem I po jakis 2 tyg. łysiny zeszły.
W tej chwili łysieje tylko po jednej stronie. Przez ostatnie 3 tyg było ok, euthyrox, adavin co drugi dzien, od 2 tyg nie podawaliśmy nawet galastopu. Niestety od wczoraj chyba znów pogorszenie, bo łapka mniej sprawna :( (((

[ Komentarz dodany przez: Karena: Pią Paź 25, 2013 17:07 ]
Zwracaj większą uwagę na pisownię. Post przed moją edycją był niemal nieczytelny.
_________________
Apolonia (+), Lukrecja (+), Biała pańcia (+), Czarna pańcia (+), Winston (samica), Masza (+), Szudrak (Arabela+), Daisy, Mela
Ostatnio zmieniony przez Karena Pią Paź 25, 2013 17:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mandinka 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 45
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 23:28   

Euthyrox już nie działa tak dobrze, Lukrecja od tygodnia dodatkowo na sterydzie. Wet. twierdzi, że nie wiadomo, czy guz przysadki od tarczycy, czy też tarczyca od guza przysadki.
_________________
Apolonia (+), Lukrecja (+), Biała pańcia (+), Czarna pańcia (+), Winston (samica), Masza (+), Szudrak (Arabela+), Daisy, Mela
 
     
Izunia789 



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 542
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 07:45   
   Zwierzątka: Pomi, Cleo, Nadine, Mefi ! i Nie powtarzalne stado w sercu:*


Cześć mam pytanie. Jak dawkować Euthyrox u szczurków?
_________________
Moje dziewczynki:) ->Pomi, Cleo, Nadine, Mefi :) oraz
M,S,N,F,F,M,B,F,M,L,K,T,F,D,L, Naomi, Chanel Lili;( [*]
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 09:28   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Izunia789 napisał/a:
Cześć mam pytanie. Jak dawkować Euthyrox u szczurków?

A lekarz nie powiedział?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Izunia789 



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 542
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 10:18   
   Zwierzątka: Pomi, Cleo, Nadine, Mefi ! i Nie powtarzalne stado w sercu:*


Niestety nie powiedział..
Lecznica nie jest chyba w pełni nastawiona na szczurki. I najwidoczniej niewiele ludzi pojawia się z takim problemem.
Jeśli możesz mi pomóc będe wdzięczna!
_________________
Moje dziewczynki:) ->Pomi, Cleo, Nadine, Mefi :) oraz
M,S,N,F,F,M,B,F,M,L,K,T,F,D,L, Naomi, Chanel Lili;( [*]
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Wrz 16, 2014 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 13:44   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Przedzwoń do PulsVetu lub Ogonka albo Oazy czy Medicavetu (wszystkie lecznice w Warszawie), może coś powiedzą, aczkolwiek tak "zaocznie" to mało kto chce leczyć (i słusznie). A najlepiej by było gdyby lekarz prowadzący Twoich szczurów przedzwonił do lekarza z np. tych wyżej wymienionych lecznic (jeśli ktokolwiek się zgodzi w ten sposób pomóc) i sami między sobą ustalą co jest najlepsze w tym przypadku (dawkowanie, i czy w ogóle to ma być ten lek...).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Izunia789 



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 542
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 14:16   
   Zwierzątka: Pomi, Cleo, Nadine, Mefi ! i Nie powtarzalne stado w sercu:*


Ok. Dziękuje.
_________________
Moje dziewczynki:) ->Pomi, Cleo, Nadine, Mefi :) oraz
M,S,N,F,F,M,B,F,M,L,K,T,F,D,L, Naomi, Chanel Lili;( [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13