Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a kot
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 19:59   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ninek napisał/a:
Niestety nie zawsze tak jest i trzeba o tym mówić. Kot to kot. Trafi się taki z silnym instynktem łowieckim i nie będzie szansy na trzymanie go ze szczurami.

Oczywiście. I dokładnie to miałam na myśli odpisując Ci, Irsa.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 23:30   7 szczurów i kociak

Nie mam pojęcia gdzie zamieścić ten temat. W razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Otóż jestem posiadaczką 7 szczurów.

Ostatnio u mojej mamy okociła się w budzie psa "bezdomna" kotka i ma 3 maluchy. Ostatnio otworzyły oczy. Chciałabym przygarnąć jednego z nich, ale niestety nie wiem jak będzie przebiegać relacja szczur- kot. Gdy mieszkałam jeszcze z mamą to drzwi mojego pokoju były zawsze zamknięte, więc nie było problemu, aby koty podeszły do szczurów. Nawet jeśli się wślizgnęły, to zawsze spały pod klatką i nie za bardzo obchodziły ich szczury. Może dlatego, że oba koty mają 13 lat, są wysterylizowane i leniwe :)

Teraz mieszkam w kawalerce. Jeden pokój + kuchnia + łazienka i korytarzyk. Niestety między pomieszczeniami nie mam korytarza, a więc przechodzi się z kuchni bezpośrednio do pokoju. Z racji małego metrażu nie mam drzwi między kuchnią a pokojem.

Zastanawiałam się jak wyglądały by relacje kociaka i szczurów. Czy szczurom nie przeszkadzała by obecność kotka? No i czy kotek nie będzie miał chęci zapolowania na szczury? Wiadomo w dzień będzie pilnowany, ale obawiam się czasu gdy wyjdziemy gdzieś z TŻ i zwierzęta zostaną same. Mogę kupić drzwi i zamontować aby oddzielić pomieszczenia. Ale nie wiem, czy kot nie będzie szalał i drapał drzwi czując szczurki.
Może lepiej zrezygnować z pomysłu przygarnięcia kotka?
Szczury na wybieg upodobały sobie stół kuchenny i parapet, więc siedzą w kuchni. Pokój im nie pasuje :P
Nie chciałabym aby kot wchodził na klatkę i machał łapkami na szczury. Nie chcę ich stresować i robić im krzywdy dodatkowym futrzanym ogonem.

W moim życiu od zawsze były koty, a teraz mi brakuje sierściucha, który przybija "czółko" wszystkiemu co spotka :mrgreen:

Czytałam, że lepiej wybrać opcję "albo kot albo szczur", jednakże wiem, że na forum są osoby, któe posiadają zarówno szczury, koty jak i psy razem.

Proszę o radę i opinię właścicieli szczurów jak i kotów :)
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 10:39   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Już jest taki temat: Szczur a kot. Nie mam i nie miałam kota, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, by pod moją nieobecność kot miał dostęp do szczurzej klatki, dlatego nie mając możliwości umieszczenia klatki w zamykanym pomieszczeniu, zrezygnowałabym z jego przygarnięcia.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 12:08   
   Zwierzątka: królinka i szczury


aniucha0711, scaliłam z odpowiednim tematem.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 12:41   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Mając szczury przygarnęłam koty. Nigdy zwierzaków nie izolowałam, starsza kotka lubi siedzieć przed klatką i obserwować ogony, gdy je wypuszczam absolutnie nie życzy sobie z nimi bliskiego kontaktu także nie ma na nie apetytu. Młodsza kotka była żywo zainteresowana szczurami, próbowała wkładać łapkę między prętami klatki, ale szczury szybko nauczyły ją że to nie najlepszy pomysł :P Z racji tego, że jest młoda i ma pstro w głowie to na czas wybiegów szczurzych siedzi w osobnym pomieszczeniu.
Też zawsze byłam pewna, że nie da się mieć równocześnie kota i szczury, ale jest to jak najbardziej możliwe. Chociaż zastrzegam, że wszystko zależy od kota.


p.s. obie moje kotki wcześniej żyły dziko

Acha i dodam w podsumowaniu - nie widzę, żeby koty miały ochotę na szczury, a szczury nie stresują się obecnością kotów :mrgreen:
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Ajrisz 


Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 49
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 14:43   

Kiedys bylam z moimi szczurkami u kolezanki, ktora ma 2 kotki i swinke morska. Jedna z kotek jest chyba pozbawiona instynktu lowieckiego, mozna ja zamknac w klatce ze swinka morska a i tak nie bedzie probowala jej zrobic krzywdy. Nawet specjalnie nie jest zainteresowana gryzoniami, obwacha, polize i nie bedzie wchodzila im w droge (moze jej nie smakuja :D ) natomiast druga kotka zabila kiedys dzikiego szczura uderzajac go cialem z rozpedu. Potem chrupala go dlugo az zjadla tylko ogon :O A jeszcze kiedys slyszalam o kotce, ktora polowala na wszystko co sie rusza z wyjatkiem myszki jej wlascicielki. Po prostu zostala nauczona, ze to jest taka specjalna myszka, ktorej nie wolno zabijac :D
 
 
     
Inq 
szczurnięta :P



Dołączyła: 16 Mar 2011
Posty: 29
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 14:54   
   Zwierzątka: 2 szczurze panny i 3 kocurki :)


Ja mam trzy kocury i szczury ;)
Jeden z kocurów był wcześniej niż szczury a dwa kolejne później wzięte jako kociaki. Nigdy nic złego żadnemu szczurowi się nie stało ze strony kotów, natomiast odwrotnie to różnie bywało ;)
Jeden z moich kocurków jako kociak za bardzo się garnął do klatki i został potraktowany zębami i ma nacięte ucho do dnia dzisiejszego ;)
Ogólnie na koniec była z nami tylko jedna szczurka która odeszła niedawno i nią się nie interesowały już koty bo 2,5 roku była z nami. Obecnie mamy jedną malutką prawie 5-tygodniową i czekamy na kolejną. Jeden z kotów zaczął się nią interesować i przesiaduje przy klatce ;) Ogólnie jest to jedyny kot który ma jako taki instynkt łowny, bo robi "duże oczy" jak tylko zobaczy szczura :lol: Ale starszy szczur nie daje sobie w kaszę dmuchać i u nas szczury zawsze koty z kanapy przeganiały więc to połączenie kot-szczur jest bezproblemowe :)
_________________
Ze mną: Lotka Figa
Za TM: Pepsi 2013, Nutka 2013, Kreska 2014...
 
     
Antiba 



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 17:26   
   Zwierzątka: Nuka,Bibi,Wiktor,Kamfrej,Ponyo,Pipin,Dante,Gryzzli,Chudy [*] Pucek, Bigby <3


Witam!
Mam swoje 4 szczury w wieku ok. 1,5-2 lat (przygarnęłam je nie wiedząc, ile mają dokładnie) oraz dwa młode, 4 miesięczne szczurki na DT. Wczoraj trafiła do mnie bardzo chora, mała kotka, której muszę pomóc w leczeniu. Praktycznie co godzinę coś przy niej robię. Ale nie do końca w tym rzecz...

Szczury panicznie się jej boją. Wczoraj wyszły na chwilę na wybieg, a dzisiaj już w ogóle nie chcą wyjść. W klatkach też nie są prawie w ogóle aktywne. Kotka mieszka w tym samym pokoju, ale jest niesamowicie spokojna - pewnie kwestia choroby. Nie podchodzi do nich i nie zaczepia ich w ogóle.

Czy mogę spodziewać się, że za kilka dni szczury będą się jej mniej bać? Czy próbować je w ogóle wypuszczać? Mogę robić to tylko w tym pokoju. Mogę za to kotkę odizolować na godzinkę czy dwie, ale jej zapach pozostanie i wątpię, że chłopaki wyjdą. Kotka nie zostaje u mnie na długo, tylko około tygodnia-dwóch. Jednak martwią mnie chłopaki, bo stres na pewno im nie służy. Co radzicie w tej sytuacji? Odczekać dwa, trzy dni na razie bez wybiegów, czy próbować robić wybiegi, odizolowując kotkę? Jeśli wprowadzaliście kota do domu, w którym są szczury - ile trwało ich względne zaprzyjaźnienie, to znaczy, przynajmniej zobojętnienie na siebie?

Pozdrawiam
 
 
     
klasiula 



Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 4
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 15:27   
   Zwierzątka: 2 ogonkowe dziewczyny z męskimi imionami ;) Browar i Demon


u mnie szczurki bawią się z kotką :) nawzajem się ganiają i śpią razem.
Trzeba je do siebie przyzwyczajać i wiadomo nie może to być kot łowny :p
_________________

 
     
Megi_82 
Zeszczurowana


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 00:23   
   Zwierzątka: 6 szczurzych babeczek i 1 facecik


Różnie to jest, zależy od kota i od szczurów. Własnych doświadczeń nie mam, ale przyjaciółka ma stadko 6 szczurzyc i 2 koty. Po przygarnięciu pierwszego kota, maleńkiego, stado miało focha, było przerażone i zdezorientowane, ale sytuacja się unormowała. Kot podrósł i kiedy podchodził za blisko klatki, urządzając sobie Rat TV, szczury pokazywały mu, gdzie jego miejsce - stracił 2 wibrysy i od tej pory wie, kto w domu rządzi ;) W mojej obecności jedna ze szczurzyc, najbardziej bojowa, za wyciągnięta w stronę innej dziewczynki łapkę pogoniła go, a na koniec ugryzła w zadek, kiedy uciekając odbijał się od oparcia kanapy ;) Nigdy nie próbował zrobić im krzywdy, a z jedną ze szczurzyc się zakumplowali. Kot leży, szczura podchodzi poiskać, kot mruczy, przygarnia ją łapką i liże w łepek, szczur pulsuje oczami i idą tak spać :) Z resztą stada i drugim kotem stosunki neutralne. Koty wychodzące, o ile wiem, przynajmniej starszy potrafi zapolować, ale odróżnia domowników od reszty świata.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12