Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mocz czyli ile szczur sikać powinien?
Autor Wiadomość
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 21:20   Mocz czyli ile szczur sikać powinien?
   Zwierzątka: szczurcie


Nie znalazłam takiego tematu a jedyny pokrewny jest zamknięty. Jeśli coś przeoczyłam to proszę o przeniesienie do odpowiedniego tematu.

Mam pytanie - jak często/ ile powinna siusiać szczurzyca ponad 2 letnia?
Figa jest dzień po operacji nowotworu przy cewce moczowej. Miała go wyciętego z odrobiną cewki, cewka moczowa została minimalnie przesunięta, sprawdzona jej drożność. Miałam obserwować, czy Figa jest w stanie siusiać. Ponieważ Piasecki stwierdził, ze nie muszę jej trzymać w osobnej klatce, tak Figa większość czasu spędza w dużej klatce z resztą stada, tam nie ma szans żebym zaobserwowała, czy Figa sika... Po pracy wzięłam Figę do transporterka na godzinę - półtora - i nic. Jakieś 30 minut temu wzięłam Figę do transporterka i znowu nic...

Martwię się. Czy ktoś wie jakie są objawy zatrucia mocznikiem? Ile czasu szczur moze nie sikać? Ile ją mam potrzymać w tym transporterku żeby mieć pewność czy siusia czy nie siusia bo nie jest w stanie? Nie chcę jej tam trzymać za długo, bo to dla niej spory dyskomfort a i tak jest biedna po tej operacji obolała jeszcze...
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 21:26   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Mai-ah, u mnie była podobna sytuacja z samcem. Tak +/- co 4 godziny (nie pamiętam dokładnie) pojawiała się plama i my to poczytywaliśmy za dobry znak, choć nie umiem powiedzieć, czy na pewno to prawidłowo. Potrzymaj ją jakiś czas w transporterze na podkładzie, nic jej nie będzie, a Ty będziesz miała pewność. U nas, niestety, było tak, że problem z drożnością pojawił się później i skończył się fatalnie.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 21:40   
   Zwierzątka: szczurcie


Mao jakich niepokojących objawów mam wypatrywać jakby co?
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 21:45   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Brak plamek moczu albo bardzo małe, zbytnie nastroszenie, mała ruchliwość albo wręcz siedzenie non stop w jednym miejscu i ewentualne robienie pod siebie. Przy czym wtedy trzeba naprawdę szybko działać, a i tak nie wiadomo, czy coś poradzicie - my nie poradziliśmy, ale może być, że przegapiłam jakiś wcześniejszy sygnał :( chłopak też był naprawdę wiekowy.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 09:55   
   Zwierzątka: kot


Zauważyłam dzisiaj,że Dragon pije mocz nie wiem czy swój ponieważ chłopaki mają sputnik do którego świntuchy sikają jak widzę,że jest mokro to im wycieram w najgorszym przypadku wycierają futrem :P

o czym może świadczyć przez niego picie moczu brakuje mu jakiś witamin? :roll:
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12