Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Wto Wrz 09, 2014 15:27
[Warszawa] Oddam młodego szczurka
Autor Wiadomość
baklazan22 


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 0
  Wysłany: Śro Lip 30, 2014 17:32   [Warszawa] Oddam młodego szczurka

1. Liczba szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: samiec

3. Wiek szczurów: ok. pół roku

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Warszawa/okolice

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak

7. Charakter, usposobienie szczurów: Młody, energiczny, zdrowy szczurek

8. Stosunek szczurów do człowieka: Oswojony, choć trochę jeszcze nerwowy

9. Stosunek do innych szczurów: Nie potrafił się dogadać z moim starszym samcem, mimo że wcześniej dorastał w stadzie.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: brak akceptacji między 'młodym' a 'starym'

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: --

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: --

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: pojnik/domek

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: ----

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Osoba która zapewni mu dom, poświęci mu trochę czasu zapewniając mu możliwość wybiegania się - szczur jest energiczny i bardzo ciekawski.

16. Zdjęcia szczurów:




17. Kontakt: mail: fchodzko@gmail.com / kom. 601-224-248

18. Kilka słów o szczurze: Szczur jest młody, wchodzi dopiero w dorosłość. Jest towarzyski, bardzo energiczny i ciekawski.

Jestem zmuszony go oddać, gdyż jest moim drugim szczurem i mimo wielu prób od kilku miesięcy nie udało mi się ich obu pogodzić. Nie potrafią się wzajemnie zaakceptować, mój starszy szczurek jest raczej typem indywidualisty i ewidentnie nie podoba mu się obecność nowego kolegi. Oba szczury żyją więc w nieustannym napięciu i stresie, a niestety nie mam możliwości trzymania ich w dwóch osobnych klatkach, dlatego ze względu na spokój psychiczny obu ogonków z bólem jestem zmuszony oddać go do adopcji.
 
     
Ratanka 



Dołączyła: 08 Lis 2013
Posty: 106
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Lip 31, 2014 13:35   
   Zwierzątka: 3 psy,2 koty,


Próbowałeś łaczenia na neutralnym terenie,w małej klatce,transporterze itd?
Mnie udało się połaczyć dużo starsze osobniki z młodzieżą przy uzyciu tranu.
Nasmarowałam wszystkie ogonki tranem i do małego transportera.
Warto spróbowac zanim zostawisz swojego ogona samego.Szczury są stadne chociaż na początku są terytorialne.
_________________
Nadwrażliwość emocjonalną sprzedam.
 
     
nff 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 31, 2014 13:51   

Myślałeś może o kastracji? Haszczak jest w takim wieku, w którym hormony szaleją, co może starszemu koledze przeszkadzać.
 
     
baklazan22 


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 0
Wysłany: Czw Lip 31, 2014 14:34   

Próbowałem już na wszystkie możliwe sposoby ich połączyć, od początku siedzieli w dwóch różnych klatkach, mieszałem ich zapachy, zamieniałem ich wyściółki, łączyłem na neutralnym gruncie, nawet oleju z sardynek próbowałem w celu zneutralizowania zapachu.

Młody od początku strasznie się bał starszego, był bardzo defensywnie do niego nastawiony, gdy w tym samym czasie starszy praktycznie nie okazywał żadnego zainteresowania nowym kolegą.
Gdy próbowałem ich trzymać w jednej klatce to kończyło się to na tym, że trzymali się na dwóch przeciwległych stronach klatki.

Kiedy młody trochę podrósł defensywna postawa zamieniła się w agresywną.

Obecnie są w dużej klatce na królika, przedzielonej na pół przegrodą, ale to nie załatwia problemu, bo wciąż czują swoje zapachy, a przez jakieś szczeliny w tej zagrodzie mogą się spotkać noskami, przez co wydaję mi się, że żyją w ciągłym napięciu.

Młody jak na początku był bardzo miłym szczurkiem, towarzysko nastawionym do człowieka to teraz już i wobec mnie jest bywa zestresowany jak wsadzam mu rękę do klatki - myślę, że to kwestia właśnie tego ciągłego napięcia między nimi..

Wczoraj jak puściłem ich obu na neutralny grunt to pierwsze co się stało, to młody rzucił się na starszego wyrywając mu z pół kilo sierści.. Dlatego już stwierdziłem, że połączenie ich raczej się nie uda.

O kastracji oczywiście myślałem, nie ma problemu żebym zawiózł młodego, albo oba na ten zabieg, ale widząc jaki charakter ma każdy z nich, tj. starszy, który jest po prostu ciepłą kluseczką, lubi być w centrum uwagi, za grosz nie ma w nim agresji, którego można by cały dzień drapać po grzbiecie, a młodym, który jest bardzo energiczny - oni po prostu nie są dla siebie stworzeni.
Próbowałem od jakichś 3 miesięcy wszelkich zasłyszanych metod połączenia, z internetu, od weterynarzy specjalizujących się w leczeniu gryzoni, ale wszystkie spaliły na panewce.

Dlatego stwierdzam, że lepsza dla nich będzie po prostu rozłąka, a ze względów finansowych, jak i małej przestrzeni na jakiej żyję nie jestem w stanie na stałe trzymać ich w dwóch osobnych klatkach.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 14:46   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Aktualne?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 15:27   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Brak odzewu, zamykam.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12