Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: EpKee
Nie Lis 27, 2011 20:39
Jakiej ściółki używasz?

Jakiej ściółki używasz?
trociny zapachowe (np. Chipsi)
6%
 6%  [ 39 ]
trociny bukowe (np. Chipsi xxl)
4%
 4%  [ 28 ]
zwykłe trociny
15%
 15%  [ 98 ]
żwirek drewniany duży - wałeczki (np. Pinio, Cat's Dream, Cat's best Uniwersal)
35%
 35%  [ 219 ]
żwirek bentonitowy (np. Benek)
8%
 8%  [ 50 ]
żwirek silikonowy (np. Hilton)
1%
 1%  [ 9 ]
ściółka bawełniana (np. No-smell)
0%
 0%  [ 6 ]
ściółka kukurydziana (np. Chipsi Mais)
4%
 4%  [ 26 ]
ściółka drewniana (Vitakraft, JR Farm farmerska)
3%
 3%  [ 19 ]
ściółka z konopii (np. Hugro, Animalia, Chamboise)
3%
 3%  [ 20 ]
siano
6%
 6%  [ 40 ]
słoma
0%
 0%  [ 5 ]
kilka z powyższych
2%
 2%  [ 16 ]
żwirek drewniany drobny (np. Cat's Best Eko plus)
7%
 7%  [ 44 ]
Głosowań: 430
Wszystkich Głosów: 619

Autor Wiadomość
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Wto Cze 24, 2014 19:15   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


zrębki ogółem mam w klatkowej kuwecie, a chcę do narożnej coś innego. Ogółem Harry był nauczony kupciać do kuwety, ale to do takiej "miski", która zajmuje 1/3 kuwety klatkowej...a jak wsypywałam zrębki do kuwety narożnej to Karmel i Hermiona je wywalają stamtąd i idą w niej spać:P stąd myślałam, że może jak dam coś innego do narożnej to będzie git. W tej co miał Harry miałam piasek dla szynszyli i zdawało dobrze egzamin, ale się wszędzie poza klatką walało;/

Ściółkę celulozową miałam nawet na oku! I też mnie interesowały, bo były na przecienie ostatnio http://e-sklep.kakadu.pl/...osikowy.5.l.htm , http://e-sklep.kakadu.pl/...ko.plus.7.l.htm

Cat'S Best Gold na razie na moje fundusze za drogi:(
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 15:14   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Zwykły Benek (bezzapachowy) jest przez Marsa tolerowany w kuwecie narożnej. W związku z tym aktualnie na dnie mam żwirek drewniany lub zrębki, w narożnej bentonit. Póki co działa.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 15:29   

a jak z Pyleniem betonitu ?
no i czy nie przykleja się do dna kuwety ?
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 15:34   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


jokada, Benek nie pyli. Ale się przykleja jak pieron, czego nie cierpię. Na szczęście wystarczy mi garść do kuwety i czasem udaje się wywalić całość do kosza, w zbrylonych grudach. Czasem nawet nie trzeba tego myć, a potem całej wanny. Ale rzadko.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
helhaim 
Jeżozwierz



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 554
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 21:36   
   Zwierzątka: szczuraki: Fiszka, Liszka i Kiszka


ja ostatnio zakupiłem taki pelet ze słonecznika i powiem Wam, że jest całkiem ok. Nie pyli jak zwykły pelet drewniany, ładnie pachnie no i kup nie widać bo jest czarny :D
_________________
Czarodziejki z Księżyca i Kinia z Wężowego Grodu

tu macie nasze fotki, będziemy dorzucać :)
_____________________
22.06.2014 Fiszka za TM :(
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 21, 2014 14:41   
   Zwierzątka: brak


http://hipcio.sklep.pl/pr...ralne-10l-76147 - jeśli ktoś chciałby wypróbować małe opakowanie zrębków bukowych, to w sklepie Hipcio niedawno się pojawiły :) nie jest to Chipsi Extra, ale wygląda bardzo podobnie ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Lip 21, 2014 14:50   

W EKO-GAMA ceny poszły w dół :)

za 2 x 17kg bukowych (KL04) - czyli 2 x 60 litrów

dziś zapłaciłam 70 zł :)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pią Lip 25, 2014 19:49   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Będąc dzisiaj w leclercu widziałam takie dwie "firmy" bentonitu, tanio. Miał ktoś styczność? Bo osobiście z bentonitem nie miałam nigdy do czynienia a do kupna Benka zbieram się i zbieram...

_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Lip 25, 2014 23:17   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Dla mnie bentonit to zło - pyli okropnie, przylepia się do kuwet, strasznie rozsypuje wokół i (w zależności od firmy i rodzaju) twardnieje na kamień/paćka się.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Sob Lip 26, 2014 11:39   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


no to chyba nigdy nie zrobię im kuwety narożnej:D zrębków w niej nie kumają, bo taka sama ściółka jak wszędzie, silikon zło, bentonit też...:D
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lip 26, 2014 12:33   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


sliwkowapanna, niektórzy stosowali do narożnych kuwet ściółkę kukurydzianą (np. Chipsi Mais). Jest dość droga, ale sypanie jej tylko w określonych miejscach - w tym przypadku do kuwet narożnych - mimo wszystko było opłacalne. Co do tego, czy oblepia kupale, zdania były podzielone - jedni twierdzili, że tak, inni, że tylko te o nieco rzadszej konsystencji. Po kontakcie z moczem lub kałem nabierała specyficznego zapachu, ale to już każdy musi samodzielnie ocenić, czy mu ta woń przeszkadza, czy nie.
 
     
Kubas 


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Siemianowice Śląśkie
Wysłany: Czw Sie 14, 2014 19:58   
   Zwierzątka: Tylko szczurki ;)


Jeśli chodzi o ściółki to z czystym sumieniem mogę zaproponować silikonowy żwirek. Pomimo iż nie dał mi on oczekiwanego efektu, to wydziela dużo mniej nieprzyjemnych zapachów niż zrębki, trociny, sianka i inne tandety. Żwirki elegancko pochłaniają mocz szczurków i nie tworzą się żadne bryły. Jedynym minusem tego żwirka jest jego kolor...jest on najczęściej biały, lub przeźroczysty i bardzo w oczy rzucają się kupki. Jedyna rozsądna opcja, to przemieszać żwirek, gdyż nie nadaje się do wymiany po 2-3 dniach, bo po prostu szkoda. Ja jednak szukam dalej, u mnie szczurki robią troszkę za dużo smrodku...ale komuś może się przyda. Pozdrówka.

PS. Zanim żwirek zawitał w mojej kuwecie, konsultowałem to z trzema wetami, czy aby na pewno nie zaszkodzi on moim szczurkom...od wszystkich dostałem zielone światło.
 
     
kissmyknees 



Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 94
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 14:41   
   Zwierzątka: Rumcajs, Alibaba, Gagarin i pies Gucci


Przy dużej warstwie bentonitu nie ma prawa przykleić się on do podłoża klatki. Dodatkowo warto używać pochłaniacza zapachów w proszku - zapobiega ewentualnemu przyklejaniu się bentonitu do dna. Ja sypię warstwę kilkucentymetrową i zamiast wymieniać całość, w chwilę wygrzebuję łopatką same nieczystości. I nie pyli mi nic, używam Benka w wersji ekonomicznej.

Żwirek sylikonowy może i lepiej chłonie zapachy, ale szkodzi szczurzym łapom. Silikonowe drobinki są dość małe, twarde i mają ostre kształty, a szczury uwielbiają biegać i skakać. Ryzyko, że wbije sobie w łapę przy dużym nacisku (zeskoczenie z góry) jest duże, a szczurze łapy nie są zrobione z kewlaru. Nawet samo stąpanie po tak ostrym podłożu może szybko odbić się na kondycji stóp.


Jeśli chodzi o te tanie bentonity - ja się kilkukrotnie przejechałam na tych bentonitach w workach papierowych - innych firm, ale też jakieś dziwne tanie 7-10l za niecałe 10 zł - i niektóre rzeczywisście pyliły lub były tak malutkie (jak cukier!), że mocz szybko przenikał i tworzyła się breja. Najgorzej, bo raz trafił mi się jakiś pomarańczowy żwirek, z którego momentalnie zrobiła się... glina. Ale czasem też warto wypróbować - ja swego czasu kupowałam w makro, nie pamiętam nazwy firmy - chyba ARO, 5kg kosztowało wtedy niecałe 6 zł i spisywał się naprawdę dobrze.
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Nie Sie 17, 2014 20:03   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Kubas, mnie osobiście nic nie wania jak mam zrębki. Może za rzadko zmieniasz w stosunku do ilości szczurów:) Ewentualnie może źródłem smrodu jest coś innego. Ja myślałam, że zrębki miałam już fee, a to się okazało, że zasikały co innego co zmieniam rzadziej:)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Kubas 


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Siemianowice Śląśkie
Wysłany: Nie Sie 17, 2014 20:07   
   Zwierzątka: Tylko szczurki ;)


Ciężko stwierdzić...kratki też troszkę dają. Muszę zastosować plastikowe pięterka, orientujecie się gdzie mogę sobie takie nabyć?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 15