Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Dyskusja] Jak podawać pokarm - w misce czy bez niej?
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 19:19   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


U nas przy większej ilości szczura (5 dużych samców, 2 mniejsze) sprawdza się duża, kwadratowa miska na mokre i sypane w ściółkę suche. Przy czym mokre (gerberek, kasza) nie jest codziennie, bo często zastępuję je warzywem/owocem, ew. orzeszkiem prosto do każdego pyszczka. Na szczęście moje ciapciaki nie kłócą się o jedzenie. Maluchy do 10 tygodnia życia dokarmiam na wybiegu.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 21:29   
   Zwierzątka: kot


moi panowie też się nie kłócą o żarełko,owoce i warzywa podaje każdemu taki sam kawałek prosto w łapki :) gerberków i kaszek nie podaję chyba,że z lekami.
Kupię jaką duża miskę żeby mieściła 15g karmy x5 a jak się nie sprawdzi to będę sypać w ściółkę :)
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 21:36   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Zizollo, ja bym dokarmiała dodatkowo poza klatką, jeśli będą chcieli jeść. Wystarczy do ok 8-9 tygodnia życia. Później spokojnie mogą przejść na jedno karmienie. A osobiście polecam karmienie bez miski :) No i lepiej karmić wieczorem po wybiegu. Jest to bardziej dostosowane do rytmu życia szczurów, które w dzień śpią, więc podjadają tylko okazjonalnie i to wieczorem powinny mieć możliwość żerowania, wybierania i przebierania.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 22:33   
   Zwierzątka: kot


quagmire napisał/a:
No i lepiej karmić wieczorem po wybiegu.


tylko z tym wybiegiem wieczorem jest u mnie problem odkąd chłopaki są starsze ;)
czy teraz jest jeszcze możliwość ich przestawienia na wieczorny tryb jedzenia,bo rano są dość aktywni kiedy czekają na żarełko tylko ja wtedy nie mam czasu im robić wybiegu:praca ;) robiłam tak w weekendy że długo spałam oni czekali,aż wstanę puszczałam ich na wybieg wybiegali się i dopiero jedzenie.
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
Kasioowaa 



Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 65
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 00:24   
   Zwierzątka: 3 ogonki


U mnie to raczej miska jest dla "picu" bo to co do niej nasypie po paru sekundach jest juz wyniesione do kata kuwety i domku :)
 
 
     
Magara 



Dołączyła: 15 Sie 2015
Posty: 10
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 19:38   
   Zwierzątka: 2 szczurki i 4 koty (+rybki)


Zauważyłam, że moja mała Nefere uwielbia wkładać trociny do miseczki z karmą, ale dziś rano dopiero zobaczyłam jak zasikane wióry ściółki wkłada do miseczki ze świeżą wodą. Czyżby jej brakowało jakichś składników ? Starsza Magara nigdy tak nie robiła, ma z resztą poidełko...
_________________
Moje szczurkowe dziewczynki : Magara i Nefere
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 19:39   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Magara, zrezygnuj z miski i zostaw samo poidło, szczury często wrzucają do wody różne rzeczy bez sensu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nikoś 



Dołączyła: 17 Kwi 2015
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 19:50   
   Zwierzątka: kot,5 szczurków


Ja mam bardzo kulturalne szczuraski i pięknie korzystają z miski która stoi w dużej kuwecie.Nic nie wysypują tylko łupinki od słonecznika wszędzie rzucają :roll: .
_________________
Szczur potrzebuje szczura,taka jego natura.
Szczurki-Nikoś, Sammi,Filip,Julek,Amorek
Kot-Klemens
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12