Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY, MOJA SAMICZKA WŁAŚNIE URODZIŁA!
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 11:59   POMOCY, MOJA SAMICZKA WŁAŚNIE URODZIŁA!

Jesteś nowy i nie poruszasz się jeszcze swobodnie na forum?
Twoja samiczka właśnie urodziła i nie wiesz co robić? To jest właściwe miejsce, żeby zadać pytanie, być może bardziej doświadczony użytkownik będzie mógł Ci pomóc: odpowiedzieć, poradzić albo przekierować Cię do właściwego tematu.


Zachęcamy również do korzystania z forumowej wyszukiwarki: SZUKAJ :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Sigga 


Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 7
  Wysłany: Nie Cze 08, 2014 09:45   Niespodziankowa ciąża.
   Zwierzątka: Szczurki


11 dni temu postanowiłam powiększyć moją gromadkę (do tej pory były dwie Nezumi i Ruby) o jeszcze jedną szczurzycę.
Wczoraj przychodzę z pracy do domu i z wrażenia usiadłam na kanapie.
Moja nowa Szczurka Cake siedzi na 13 małych różowych fasolkach. w jednym rogu a w drugim wystraszone ale zaciekawione moje dwie dziewuchy.
jako,że Cake odganiała po całej klatce swoje współlokatorki, co było bardzo głośne.
Postanowiłam matkę i jej dzieci przełożyć do mniejszej klateczki. przy przenoszeniu okazało się, że jedna z fasolek jest martwa.
Mama i jej pociechy mają się dobrze.
Tylko pozostała kwestia:
Co ja do cholery mam zrobić z 12 nieplanowanymi szczurami ?

a) odchować te 4 tygo. i udać się do wetka na uśpienie ? (oczywiście zostawić sobie jednego samczyka i go potem wykastrować)
b) poszukać czy nie zechcą wziąć potem ich w zoologicznym
c) poszukać prywatnie nowych właścicieli. Chociaż wiem, że będzie to trudne by znaleźć chętnych.

Nie mam miejsca na 12 szczurów.

A może ktoś z was jest z Poznania i spróbuje mi pomóc ?
_________________
Nezumi i Rubi
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Cze 08, 2014 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 09:47   
   Zwierzątka: ....


Cytat:
b) poszukać czy nie zechcą wziąć potem cih w zoologicznym

nawet nie myśl o tej opcji bo to najgorsza z możliwych.
_________________
...
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 09:53   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Sigga, jeśli chcesz usypiać to teraz, w pierwszej dobie, ale zostaw matce przynajmniej 3 maluchy.
Nie wiem skąd wziął Ci sie pomysł na usypianie 4 tyg.

Do sklepu zoologicznego pod żadnym pozorem nie oddawaj. Może stać im się krzywda.
Najlepiej poszukać im domu prywatnie.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Sigga 


Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 10:08   
   Zwierzątka: Szczurki


A to jakaś różnica kiedy je dam do uśpienia ?
_________________
Nezumi i Rubi
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 10:20   

Scaliłam z istniejącym tematem.

Różnica jest taka, że usypianie w pełni odchowanego i zdolnego do samodzielnej egzystencji zdrowego zwierzaka to bardzo wątpliwe etycznie posunięcie. Poza tym jaki sens ma eksploatacja samicy i zmuszanie jej do karmienia kilkunastu maluchów, skoro miałabyś uśmiercić część z nich później (pomijając już aspekt moralny takiej decyzji).

Sklep zoologiczny to także nie najlepszy pomysł. Możesz poszukać szczurom domków przez forum :) . Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Warto robić fotki indywidualne i już zawczasu rozglądać się za transportem.

Czemu chcesz zostawić akurat samczyka i go kastrować, skoro masz samiczki?
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Sigga 


Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 10:45   
   Zwierzątka: Szczurki


Po prostu chce mieć faceta w tym babskim gronie :)
_________________
Nezumi i Rubi
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 10:51   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Sigga, po co narażać na zabieg samczyka zamiast zostawić sobie samice, a samce oddać do domów, tam gdzie są inne samce? Poza tym do czasu kastracji samczyk siedziałby sam, jaki to ma sens?

Uśpienie może nastąpić tylko na początku, potem to już jest bardzo wątpliwe etycznie i weterynarz w zasadzie może odmówić (może uśpić ślepy miot bądź chore zwierzę, a nie takie, które jest zdolne do samodzielnego życia).
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
irnik
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 08, 2014 11:27   

Sigga napisał/a:
Po prostu chce mieć faceta w tym babskim gronie :)

Facet "bez klejnotów" to nie 100% facet. Na tym forum bardzo często trafiają się "bez jajeczni chłopcy" do adopcji więc nie ma potrzeby okaleczania kolejnego.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 11:42   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Poza tym chłopiec byłby sam przez ok 2-3 miesiące, zanim by nadawał się do kastracji. Szmat czasu dla ogoniastego.
_________________
Moje ogony
 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 13:49   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


A w ogóle w jakim wieku jest mamusia? W jakiej jest kondycji ? Niewiadomo czy da radę odchować tyle klusek..
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Sigga 


Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 17:04   
   Zwierzątka: Szczurki


Szczerze nie wiem. Ale jest jeszcze dużo mniejsza i drobniejsza od moich już dojrzałych panien.
_________________
Nezumi i Rubi
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 20:06   

Nie wszyscy na tym forum popierają podejście do kastracji jak do okaleczenia, szczur nie odczuwa psychicznego dyskomfortu z powodu braku jąder. Mimo tego odradzałabym operację tylko z powodu zachcianki. Każdy zabieg wiąże się z ryzykiem i jest obciążeniem, lepiej więc unikać niepotrzebnego narażania zwierzęcia. Poza tym popieram Cegriiz - kilka miesięcy samotności to ogrom czasu dla szczura, a tyle musiałby czekać, zanim zostałby wykastrowany.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 08:53   
   Zwierzątka: brak


Ja też jestem jak najbardziej zwolenniczką kastracji, ale nie zdecydowałabym się na trzymanie samca samego przez 2-3 miesiące tylko dla własnego widzimisię. Jeśli już, to możesz zostawić dwóch samców, trzymać ich razem, a po osiągnięciu odpowiedniego wieku wykastrować i dołączyć do dziewczyn.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
elwirarz 



Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 18:11   
   Zwierzątka: szczuraski: Wolfi, Diego, za TM Jackson, Lolek


Sagga, zamieść ogłoszenie na szczurzych adopcjach na facebooku. Na maluchy zawsze są chętni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 12