Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Śro Lis 30, 2011 21:21
Łączenie: samce z wykastrowanymi samicami
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 21:48   

Chłopcy są już w odpowiednim wieku do kastracji, ja jednak uważam, że jeśli jest dostęp do doświadczonego weterynarza, to lepiej ciachnąć samiczki. Przyniesie to w przyszłości korzyści związane ze zmniejszeniem szans na występowanie u nich gruczolaków. Łączyć można tak, jak zwykle ;) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 21:58   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Lowenstein, ja uważam, że dla samic kastracja ma większe znaczenie zdrowotne.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 09:48   

Zaraz po weekendzie długim będę polować na dr Anię Bielską, dr Marcela nie jest przeciwna ale obawia się ciąć szczurki małe wagowo, chociaż dziewczyny małe wagowo już nie są od dawna.
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 17:55   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Lowenstein, a przeszkadza w czymś mała waga ? Ja mam 4 miesięczną samiczkę, wagowo 230 g i chciałabym ją wysterylizować, ale mam ją najpierw utuczyć ? :twisted:
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 09:46   

Nikky, ;D to podejście dr Marceli wychodziło chyba z tego że one były wzięte na dt i przeszły powoli na pełnowartościową karmę a wcześniej jadły z tego co wiem surowe marchewki i jabłka tylko i nie miały karmy. Dopiero u Smeg i u mnie nauczyły się jeść inne rzeczy niż tylko surowizna i była obawa że maja słabe organizmy. Myśle ze juz tak nie jest a z laseczek zrobiły się porządne szczurzyce.
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 10:01   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Lowenstein, no to trochę szkoda, nie będzie tuczenia :(
A tak na poważnie, to dobrze, że to tylko jej fanaberie w związku z małą wagą :roll:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 30, 2013 16:59   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Lowenstein, ja bym łączyła bez kombinacji. Jeśli się da, w grupie. Będziesz widziała, kto z kim i jak stwarza napięcia. Za dużo tasowania przy łączeniach nie jest dobre i może skutkować późniejszymi problemami, choć nie sądzę, w końcu to jednak samce i samice, a nie wyłącznie jedna płeć.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
sylwia9993 


Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 18:03   

Odświeżam temat, bo mam podobny problem jak przedmówczyni i chciałabym poprosić
o zdanie kogoś bardziej doświadczonego.
Mam starszego (2 lata z hakiem) niekastrowanego samca, który od niedawna została sam po śmierci Brata. Niemal przez całe życie mieszkali razem tylko we dwójkę. Obecnie mam możliwość adoptowania półrocznej dziewczyny. Zastanawiam się nad jej wysterylizowaniem
i dołączeniem do chłopaka, ale nie wiem, czy problemem nie będzie tak znaczna przecież różnica wieku? Wszystkie opisy z wątku, o ile dobrze zrozumiałam, dotyczyły szczurów
w podobnym wieku i w dużych stadach.
Jakie jest Wasze zdanie o tworzeniu takiej pary. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 20:34   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


sylwia9993, nie wiem, czy nie lepszy byłby samiec, bo jednak przy kastracji samiczki trzeba doliczyć jakiś czas na jej wygojenie się.
Połączyłam prawie 3-letniego dziadka z półtoraroczną, bardzo energiczną samiczką (wcześniej już wykastrowaną) i później z inną półtoraroczną. Z pierwszą dogadali się fajnie, ale żyli obok siebie, bo panna nie usiedziała w miejscu, choć próbował jej dotrzymywać kroku. Z drugą już było lepiej, bo była spokojniejsza i wolała z nim posiedzieć, niż brykać. Jednak to półtora roku.
W przypadku półrocznej samicy: oba ogony jakieś towarzystwo będą miały, pytanie tylko, czy Twój samiec będzie chciał brykać z młodą? To raz. Dwa - w tej sytuacji chyba lepiej dwie samice. Dziadek towarzystwo mieć będzie, a młoda będzie miała z kim brykać i nie będzie problemu z towarzyszką dla niej za jakiś czas. Trzy - weź pod uwagę czas rekonwalescencji kastrowanej samiczki. To mogą być i dwa tygodnie. Nie lepiej poszukać jakiegoś samca?
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
papryka09 


Dołączyła: 03 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: Sob Maj 03, 2014 14:35   

Witam, kontynuuje temat bo chciałam zaczerpnąć opinie co do mojego przypadku, zatem:
Mam 4 samce póki co pełno jajeczne bo ich wiek nie przekracza od 2 do 4 miesięcy (burza hormonalna przed nimi) i nie mają wyraźnie ustalonej hierarchii. Parę dni temu trafiła do mnie na DT samica i jak dla mnie ma jakieś 8-10miesięcy (na pewno nie przekroczyła roku) i podbiła serca domowników, a z chłopakami widziała się raz przez klatkę. Myślę o sterylizacji kobitki i o dołączeniu jej do chłopaków ale jestem ciekawa opinii bardziej doświadczonych właścicieli.
Podsumowując:
Połączenie dojrzałej kastratki z 4-ma młodzieniaszkami przed burzą hormonalna.
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 20:08   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Decyzja o sterylizacji samiczki na jutro zapadła... teraz czytam ten wątek-boję się...wychodzi z niego, że trzeba baaardziej uważać, że rzadko kiedy jest ok... Mam trzech samców plus samiczkę. w jednej klatce półtoraroczny samiec, oraz półroczny samiec-raczej po burzy hormonalnej, której w sumie nie miał jakiejś wielkiej. Samiczka z chłopcem drugim mają ponad 2 miesiące, tworzą drugie stado. Chcę ich dołączyć do starszych chłopaków kiedy samiczka wróci ze sterylizacji, co by nie łączyć " na raty". Czy mam się czegoś obawiać, czy jednak pójdzie normalnie bez różnicy jakby to były normalnie dwa samce(oczywiście wiem, że i z takimi różnie by mogło być, charaktery i hierarchia jasna sprawa), czy z założenia łączenie ze sterylizowaną samicą jest trudniejsze? + po jakim czasie od sterylizacji połączyć z bratem, a potem po jakim czasie od sterylizacji połączyć ze stadem w główne stado?
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 11:12   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Jak połączyć dwóch samców(półtoraroczny oraz półroczny), ze sterylizowaną samiczką oraz jej bratem(oboje dwa miechy z hakiem)? Wydaje mi się, że ten półtoraroczny został zdominowany przez półrocznego, ale nie jest agresywny, bójek nie ma, ten starszy od razu kapituluje.

W jakiej kolejności powinnam łączyć? Czy po prostu normalnie obie "parki" dać na łóżko? Oczywiście zasady łączenia takie jak neutralny grunt itd znam

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Sty 28, 2015 19:05 ]
Scaliłam posty z tematu zbiorczego.
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 20:08   

Sliwkowapanna, z mojego doświadczenia wynika, że szczury najlepiej łączą się stadami, zatem możesz jak najbardziej spróbować spotkania starszaków z połączonymi młodziakami :) , z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących neutralnego gruntu itd.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 13:28   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


u mnie Harry stara klucha dwa razy większy od Wallego, który jest jeszcze gówniarzem a jak się Wally pojawi to piska czasem jak szalony nawet jak się nic nie dzieje tylko Wally otrze się o jego wąsiki.



a ja mam pytanie, bo wątku nie znalazłam, a nie chcę tworzyć bez sensu nowego.

Mam dwa samce w jednym "stadzie" w drugim samca i samicę. Tam gdzie są samce wiek to 7 miesięcy i półtorej roku, samica z samcem mają poniżej 3.
Tyle o ile wiem, że przy łączeniu dwóch stad jak jest tak mało liczne można wypuścić na raz(bez zapoznawania z alfą a dopiero potem z resztą), to tutaj me pytanie jak to będzie z samiczką? Też normalnie mogę ją puścić, wszystkie 4 na raz?

Chcę je dzisiaj już zapoznać. Etap wymiany ściółki, hamaków, zapachu na ręce i teraz wymiany klatkami mają już za sobą. Jest zaciekawienie, Harry wsio wąchał, ale żadnego fuczenia itd nie ma, więc sądzę, że już można je łączyć na neutralnym gruncie...

czy jakieś inne zachowanie w stosunku samiec - samica(sterylizowana) będzie występować niż w przypadku samiec vs samiec i się tym nie martwić, a jakimiś się martwić?

Mam zamiar łączyć dzisiaj ok 16-17 albo jutro rano jak będą "zaspane".


Edit. Nieaktualne:)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
somnambulik 


Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 17
Wysłany: Sob Sty 10, 2015 16:48   

Od pewnego czasu mam nowego szczurka. Teraz moje stadko składa się z trzech osobników: 5-6 miesięcznej kastrowanej samicy, która jest bardzo rozsądną alfą, 5-6 miesięcznego niekastrowanego samca, który bardzo lubi się bawić (inne szczurki czasem nie rozumieją jego poczucia humoru, kiedy je podgryza w tyłki) i 2-3 miesięcznego samczyka. Dorosłe szczurki przyjęły młodego bez żadnego problemu, chcą go iskać, przytulają się do niego, obyło się bez gryzienia (aczkolwiek dorosły samiec zgwałcił kilka razy młodego). Problem leży w zachowaniu dzieciaka, o ile na samiczkę reaguje normalnie i spokojnie, to kiedy zbliża się dorosły samiec, zastyga i skrzeczy (nie piszczy normalnie jak szczurki, które się bawią, albo biją, po prostu skrzeczy jak wściekły chomik :shock: ). Dorosły samiec może po prostu przechodzić obok, a on zaczyna skrzeczeć, podobnie, kiedy dorosły próbuje go polizać, albo powąchać. Zastanawiam się, czy jest to normalne zachowanie, czy młody jest niewychowany, albo wyjątkowo histeryczny? Przyznam, że jego skrzeczenie naprawdę czasem mnie przeraża, brzmi zupełnie, jakby się coś działo, kiedy reszta stadka jest niezwykle dla niego przyjacielska... :|

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Sty 29, 2015 01:57 ]
Scaliłam z tematu zbiorczego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.52 sekundy. Zapytań do SQL: 13