Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Lis 15, 2012 15:41
Dobór nowych szczurów - pytania do artykułu
Autor Wiadomość
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 16:09   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


no to kontynuuje mój "temat". 20 dni minęło, czyli już praktycznie kolejny miesiąc, Wally ma już ok 6 miesięcy jak dobrze liczę, w sumie prawie 7. Raczej żadnej burzy nie było hormonalnej. I znów powrócił temat trzeciego. Chłopak mnie od tego odkręca, że drugi szczurek może bardziej męczyć starszego Harrego(półtorej roku). A tyle co czytałam to dwójka młodszych to dobrodziejstwo dla starszego, bo się zajmują sobą, a Harry raczej do zabaw z Wallym nie jest skory. Skończyły się, a raczej ograniczyły się przewracania Harrego na plecy, czasem się coś zdarzy. Tylko, że skolei nasiliło się coś innego. Te takie piskania. Zazwyczaj jak Harrego dziabnęłam niechcący czy coś takiego to piskał. Jak Wally go dziabnął-piskał, więc jakoś tak "większej" uwagi nie przykładaliśmy do tego, ale ostatnio czasami wystarczy, że Wally położy łapkę na ciele Harrego, albo otrze się o wąsiki to Harry pisknie... i sami już nie wiemy, bo obserwowałam, że Wally nic Harremu nie robi, poza właśnie takim dotknięciem czy iskaniem, więc-czemu on tak piska? Czy może jest to taki znak"nie rób mi nic, poddaję się", bo Wally raczej alfą się zrobił, chociaż doczukać jako bójki, czy obrona terenu-nie ma tego.

I więc pytanie jakiego najlepiej chłopca(rozglądam się za około półrocznym, ale czy dobrze?) szukać? Bo jak tu limomanka mówiła, najlepiej jest brać kastratkę samiczkę, ale gdzieś z kolei czytałam, że właśnie z kastratką jest najgorsze łączenie... w końcu jak to jest?
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
magdolf 


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 08:54   Łączenie szczurów

Witam,
od miesiąca mam szczurka Dumbo, teraz szukam mu przyjaciela (kupiłam dużą klatkę). Czy mogę go połączyć ze "zwykłym" szczurkiem? Tzn. nie Dumbo?
Pytanie może głupie (za co przepraszam), ale chcę wszystko zrobić jak należy.
Pozdrawiam!
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 08:57   
   Zwierzątka: brak


magdolf, tak, zachowanie i charakter szczurów nie zależy od ich odmiany, więc spokojnie można łączyć dumbo ze standardami, łyse z włochatymi itp ;) Ważne, żeby szczurki były tej samej płci i żeby zachować zasady bezpiecznego łączenia.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
magdolf 


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 08:58   

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź :)
 
     
issy_faith 


Dołączyła: 01 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Cze 23, 2015 21:56   
   Zwierzątka: Szczurzyca


Witam,jestem świeżą szczurka mama i mam pytanie.
Rise dostalam na urodziny ,ma 6 msc ,jest dosc płochliwa, boi się ludzi a moje palce cały czas ma za coś do jedzenia, chodzi czasem pod moja bluza ,ale krótko to trwa bo potem ucieka. Słucha mnie ale raczej na nic więcej się nie zapowiada. :cry: Risa jest sama ale kiedy jest że swoją siostra która ma mój kolegą ,jest zupełnie inna. Chciałabym aby nie była sama ,żeby było jej razniej. Zdecydowana jestem na dobór jeszcze dwóch kluseczek, ale ... Nie wiem w jakim wieku i ogólnie... Nic nie wiem. Chce żeby Risa nie była samotna :cry: :oops: POMOCY! :(
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 16:26   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


issy_faith, to bardzo dobry wybór. Szczur nie może być samotny i najlepiej, żebyś przekonała też o tym swojego kolegę. Dla małej poszukaj myszy w podobnym wieku. Jednak nie kupuj jej w sklepie, a postaraj się adoptować. Poprzez forum albo SzczurzeAdopcje na fb. Powodzenia :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
issy_faith 


Dołączyła: 01 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 00:55   
   Zwierzątka: Szczurzyca


Kontynuujac ,mam w planach adopcje dwoch maluchow 3msc to dobrze czy zle? :oops:
 
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 06:01   

issy_faith zwróć tylko uwagę, aby maluchy były panienkami/kastratami - szczury naprawdę łatwo się rozmnażają ;) .
I koniecznie poczytaj o łączeniu szczurków!
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 09:00   
   Zwierzątka: brak


Jesli planujesz adopcje 2 maluchow, moga byc nawet mlodsze - min. 5 tygodni ;) Przygarniajac jednego nowego szczura warto zadbac o to, zeby byl w podobnym wieku do tego juz obecnego w naszym domu, ale biorac dwa nie musisz sie obawiac o to, ze zamecza starsza kolezanke - do szalonych zabaw beda mialy siebie nawzajem. Zreszta 6-miesieczna szczurka sama jest jeszcze mlodziutka i na pewno dogada sie z mlodszymi kolezankami. Oczywiscie jesli masz juz na oku jakies 3-miesieczne szczurki, tez mozesz je przygarnac - ale jesli dopiero szukasz, to chyba latwiej bedzie o adopcje mlodszych ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
issy_faith 


Dołączyła: 01 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 12:17   
   Zwierzątka: Szczurzyca


Nie wiem czy chce jeszcze mlodsze,czy to ma jakis sens.
Spokojnie na tyle sie znam i wiem ze musza to byc panienki. Adoptuje samiczki :)
I dlaczego tyle mlodsze? Mialabym zaadoptowac 3kluski? Jedna w wieku podobnym do Risy i jeszcze mlodsze dwie?o :oops:
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 13:45   
   Zwierzątka: brak


issy_faith, możesz zaadoptować dwie szczurki w obojętnie jakim wieku (takim samym) albo jedną w podobnym do Risy. Nie zaleca się tylko adopcji jednego maleństwa do towarzystwa dla dużo starszego szczura - ze względu na to, że maluchy najlepiej wychowują się w towarzystwie rówieśników. Nic nie napisałam o konieczności adopcji trzech ;)

Chodziło mi o to, że ludzie najczęściej oddają maluchy, które się u nich urodziły, w wieku w którym oddziela się je od matki - czyli 5-tygodniowe szczurki. Ewentualnie oddają dorosłe szczurki, których nie mogą już dłużej trzymać. 3-miesięczne szczury do adopcji są rzadziej spotykane w ogłoszeniach.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13