Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Śro Maj 02, 2012 09:23
Szczurze ucieczki i kryjówki - szczur uciekł
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 14:22   

Jolka789, moze sprobujecie zrobic zywolapke, tutaj masz dwie inspiracje:
https://www.youtube.com/watch?v=JWr1Gy_cPt4
http://www.instructables....d-Water-Bottle/
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 15:09   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
Devona, świetne linki. Następnym razem jak Aria przyniesie mysz mogą się przydać.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 22:01   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


kurcze żywołapka nie przyniosla pożądanego efektu a chyba nawet wręcz przeciwnie.zrobiłam ja zkartonu zrobiłam wejście takie,zeby nie dało się wyjść z powrotem biegałam w to miejsce dosłownie co 15min zeby sprawdzić czy coś się zmieniło......teraz jak byłam to się zalamałam,zapach rybek i innych smakołyków przyciągnął tam pobliskie koty które nachalnie siedziały przy pudełku a co najgorsze rozerwały go i wyjadły wszystko!!!!!!zrobiłam nowy ale wyaje mi się że ta żywołapka pogorszyła sytuacje,bo gdy będą się tam krecić koty to mój ogonek na pewno się tam nie pokaze :( to już drugi dzień.....szanse maleją,macie jeszcze jakieś pomysły?????
_________________
Jolka789
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 23:37   
   Zwierzątka: szczurze damy


Jolka789, sprawdź dokładnie zakamarki dookoła miejsca w którym został wypuszczony ogon.
Wszędzie gdzie mógł się schować. I bardzo dokładnie. Może być wystraszony więc samo cmokanie [czy inne zawołanie] może być mało skuteczne.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 02:39   

Cienko to widzę.. szczurek na pewno jest bardzo wystraszony. Te koty faktycznie bardzo utrudniają. Rozwieś ogłoszenia ze zdjęciem w okolicy zaginięcia szczurka, może ktoś go widział, albo wziął :glaszcze:

A tak na przyszłość powiem co robiłam, gdy zwiał mi w domu jakiś szczuras lub schował się w trudno dostępnym miejscu :)

Gdy się gdzieś zawieruszył i nie chciał się pokazać to leciałam do sklepu zoologicznego po obsikane przez inne szczury trociny. Dziwnie się patrzeli, ale zawsze nakładali do woreczka najbardziej mokre wiórki spod dupek tamtejszych szczurów. Mam taki fajny duży domek na gąbce, głęboki - tam nasypywałam tych trocin, kładłam najbliżej miejsca gdzie prawdopodobnie był szczur. W przeciągu minuty szczuras wyłaniał się z zakamarków i wchodził do domku zwabiony obcym zapachem. Zawsze działa ;) Najlepiej jest przed łączeniem, gdy szczur nie zna zapachów innych ogonów. Wtedy brałam jakiś przesiąknięty zapachami domek od stada i zguba tak samo się odnajdywała :)

Kiedyś sąsiadka miała chomiki, ich trociny też działały :roll:
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 09:59   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


aniucha0711 napisał/a:
Cienko to widzę.. szczurek na pewno jest bardzo wystraszony. Te koty faktycznie bardzo utrudniają. Rozwieś ogłoszenia ze zdjęciem w okolicy zaginięcia szczurka, może ktoś go widział, albo wziął :glaszcze:

A tak na przyszłość powiem co robiłam, gdy zwiał mi w domu jakiś szczuras lub schował się w trudno dostępnym miejscu :)

Gdy się gdzieś zawieruszył i nie chciał się pokazać to leciałam do sklepu zoologicznego po obsikane przez inne szczury trociny. Dziwnie się patrzeli, ale zawsze nakładali do woreczka najbardziej mokre wiórki spod dupek tamtejszych szczurów. Mam taki fajny duży domek na gąbce, głęboki - tam nasypywałam tych trocin, kładłam najbliżej miejsca gdzie prawdopodobnie był szczur. W przeciągu minuty szczuras wyłaniał się z zakamarków i wchodził do domku zwabiony obcym zapachem. Zawsze działa ;) Najlepiej jest przed łączeniem, gdy szczur nie zna zapachów innych ogonów. Wtedy brałam jakiś przesiąknięty zapachami domek od stada i zguba tak samo się odnajdywała :)

Kiedyś sąsiadka miała chomiki, ich trociny też działały :roll:




ogłoszenia porozwieszałam już pierwszego dnia w różnych językach ze względu na różnorodne rasy ludzi którzy tu mieszkają.dzis jest święto więc wszystkie sklepy zamknięte ale wsypie tam do tego pudełka trocin z jego klatki od jego braciszka tam tez jest jego zapach,może zadziała...echhh :(

[ Dodano: Czw Maj 29, 2014 16:42 ]
trociny go nie zwabiły....stałam tam 20 min i nic pozniej bylam tam jeszcze raz.najgorsze jest to ze jeden z tych kotów siedzi tam niedaleko i cały czas patrzy na ten karton.nie wiem czy dlatego że czeka az znowu rybkę tam włożę czy może pojawił się już tam mój ogonek i teraz go wypatruje.....ide znowu sprawdzić,pewnie niepotrzebnie :(
_________________
Jolka789
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 17:21   
   Zwierzątka: szczurze damy


Jolka789, szukałaś wszędzie gdzie mógł się schować?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 17:43   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


Karena napisał/a:
Jolka789, szukałaś wszędzie gdzie mógł się schować?



obeszłam wszystkie pobliskie ulice w promieniu kilometra ale w mieście to mógł pójść wszędzie za jakimś zapachem :roll:
_________________
Jolka789
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 17:51   
   Zwierzątka: szczurze damy


Jolka789, po ulicy raczej by nie biegał. Każde zakamarki, krzaki, nietypowie miejsca. Wszystko po dwa razy i z latarką.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 20:55   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


Karena napisał/a:
Jolka789, po ulicy raczej by nie biegał. Każde zakamarki, krzaki, nietypowie miejsca. Wszystko po dwa razy i z latarką.


Na posesje ludziom nie mam jak wejść.Patrze we wszystkie zakamarki,zagłębienia gdzie tylko się da przy ulicy ale nie mam jak przetrząsnąc ludziom podwórek,zresztą prawie na każdym z nich jest kot,który pewnie go odstrasza.tracę już nadzieję :(
_________________
Jolka789
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 21:03   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Jolka789, a spytać ludzi, czy nie wpuszczą albo nie mogliby dać znać, jakby coś zobaczyli...?
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 21:32   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


Mao napisał/a:
Jolka789, a spytać ludzi, czy nie wpuszczą albo nie mogliby dać znać, jakby coś zobaczyli...?


holendrzy takie zachowanie traktowaliby jako wścibskość,wiem bo mieszkam tu 2 lata.oni są juz wrogo nastawieni gdy zobaczą że ktoś spogląda w strone ich okna,dlatego na co drugim drzewie jest kartka o jego zaginięciu.ale wydaje mi się że już jest za późno to już 3 ni minęły
_________________
Jolka789
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 23:04   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Jolka789, w przypadku szukania mojego zwierzaka najmniej by mnie interesowało, co sobie pomyślą sąsiedzi, o ile nie rzucają nożami w każdego, kto zapuka do drzwi. Twoja sprawa, co z tym dalej zrobisz.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Pati112 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 66
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 16:49   

U nas młody się wczoraj schował za lodówkę, właściwie to wszedł nie wiadomo gdzie. Odłączyliśmy ją z prądu i niestety po odsunięciu i podniesienia jej trochę młody wyszedł a ogon został i zeszła mu skóra z końcówki ogoniastego. Był mężu u weta i młody dostał leki p/bólowe i antybiotyk. W ogóle nie ma żartów z ogonami, bo ponoć błahy uraz może skończyć się tragicznie (z martwicą i co gorsze odgryzieniem ogona przez szczura). Ech :|
_________________
-= Natan i Edek =-
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Śro Cze 25, 2014 14:52   

Hmm...tam czytam co tu piszecie

Mój Herkules kiedyś też mi zwiał...myślę sobie jak go znaleźć :)

Myśle sobie zgłodnieje to wróci :lol:

Mijaja godziny a tego czorta ani widu ani słychu :(

Myśle zapewne gdzieś spi

Po 6 godzinach straciłem wiare w to że sam wróci, postanowiłem go poszukać w pokoju...

Przeszukalem cały pokój.... nic

Myślę kurcze ninja :lol:

Siadam na łóżko a coś się rusza w poduszce :>

Lukam a on sobie tam śpi :lol: zobaczył mnie to przypełznął i dalej poszedł spać...mi na ramieniu, jakby nic się nie stało :lol:
Ostatnio zmieniony przez smeg Śro Cze 25, 2014 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14