Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Versele Laga
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 11:07   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


nimka, polecam ten temat :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 11:11   
   Zwierzątka: ....


Off-Topic:
Ewentualnie można zrobić własną mieszankę ;)
_________________
...
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 11:39   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


nimka, w teorii powinnaś dawać im ok 80% ilości karmy, którą zjadają w ciągu 24 godzin (czyli żeby tak 3-4 godziny przed karmieniem) nie było już dostępu do karmy.
Jak ustalić ilość na 24 godziny? Dajesz wieczorem, jak rano jest pusto, to znaczy, że dostały za mało. Jak rano są głównie ziarna i mniej smaczne rzeczy (warto sprawdzić, czy to nie same łupinki), to powinno być w miarę ok, jeśli rano jest dużo karmy, to zdecydowanie za dużo. Trzeba się też upewinić, czy jakiś chomik nie zachomikował gdzieś większości jedzenia.
Jak już ustalisz tę ilość, to dajesz 80% i powinno być git.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 18:50   

Szczurówka napisał/a:
Lepiej zmień karmę Versele Laga na inną ponieważ to nie jest zbyt dobra karma ;) Polecam Vilmie Premium lub JR Farm które można zamówić w ZOOPLUS

Nie używam jej jako karmy podstawowej, więc myślę,że jako co tygodniowy dodatek może być :)

Szczurówka napisał/a:
aniucha0711, to mocno przepłaciłaś za VL Complete :roll: normalnie 500g kosztuje 12-15 zł :roll:

Masz rację, dziś w sąsiednim mieście kupiłam RT za 14.99 :) Niestety w moim mieście są 4 sklepy zoologiczne, prowadzone przez braci. Mają tego samego dostawce, te same produkty i identyczne ceny -.-'

Używałam karmy Vilmie, ale niestety ostatnio 2 paczki miały mole :? Na pewien czas zrezygnowałam z niej, wrócę za pewien czas, może to tylko jakaś wadliwa partia :)
Od niedawna używam VL Rat Nature (750g za 17.90 ) jako karmę podstawową. Jedzą, ale nie z takim entuzjazmem jak karmę Tropifit dla szczurka.

Polecam też z VL przysmaki dla gryzoni Crock Complete. Moje uwielbiają jagodowe. Dostają je w nagrodę. Niestety paczuszka 50g kosztuje 9.99 :|
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 19:27   
   Zwierzątka: ....


To tutaj masz tańsze te jagodowe :D http://elzoo.pl/produkt/pokaz/156

Ja jeszcze od siebie polecę Vitapol Premium Line :)

Jedyna rzecz z Versele Lagi która jest dla mnie w porządku to:

_________________
...
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 22:32   

Crispy Snack? Nie trafiłam na takową :shock: Używasz tej karmy jako podstawowej czy jako dodatek? :)
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 22:35   

Dyskusja dotycząca karmy Vilmie została przeniesiona do nowego tematu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16391.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 15:48   
   Zwierzątka: ....


Widział ktoś nowy produkt VL?



Versele Laga Complete Rats Mouse 1 kg w kakadu.
_________________
...
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 16:29   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


o, szkoda, że wcześniej nie wiedziałam , że coś takiego jest, mam myszy i szczurki:P
ja osobiście nie widziałam, dzisiaj bd w Aquaelu więc zobaczę czy jest
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 14:33   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


Ja ostatnio na szybko musiałam kupić swoim chłopakom karmę w zoologu (czego nie lubię, bo nie dość, że mniejszy wybór to jeszcze ceny dobijają). Skusiłam się na Versele Laga Crispy Muesli Hamster & Co.
Skład taki:
białko 15%, tłuszcz 10%, włókno 7%, popiół 3%, wapń 0,5%, fosfor 0,4%

Chłopakom bardzo smakuje z tego co widzę, nie ma w niej kolorowych chrupek i ogólnie wygląda fajnie. Tylko zastanawiam się czy może ona być jako stała karma (dla rosnących szczurów), albo uzupełnienie czy w ogóle z niej zrezygnować, bo zdaję sobie sprawę z tego, że dużo tłuszczu, ale niektóre karmy mają też jakoś po 9% z tego co widziałam.

Szczurówka, widziałam u siebie tę karmę i zastanawiałam się nad wypróbowaniem, no ale :)
_________________
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 14:37   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Shiva, uważam, że lepiej ją zmieszać z karmą o mniejszej zawartości tłuszczu. Trzeba też wziąć pod uwagę, że do karm "chomiczych" producenci sypią dużo więcej ziarna, niż do szczurzych, a więc i węglowodanów będzie więcej. Możesz przybliżyć skład podstawowy, nie rozpiskę na surowce?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 14:42   
   Zwierzątka: brak


9-10% tłuszczu to zdecydowanie za dużo, szukaj takich karm, które mają raczej 4-5%.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 23:34   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


Versele Laga Zero Classic. Co powiecie?
Podobno karma dobrej jakości, ale spotkałam się z opinią, że trzeba suplementować białko. To prawda? Mam samców, którzy przekroczyli już 5 miesiąc, więc chyba nie potrzeba im więcej białka, jak te 11%.
Chociaż mogę się mylić.
_________________
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 11:13   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Shiva, wszystkie szczury mi bardzo tyły na tej karmie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 11:38   
   Zwierzątka: ....


Ja bardziej polecam Versele Laga Crispy Snack Popcorn ponieważ mam mniej tłuszczu i białka niż Versele Laga Zero Classic :) wystarczy ją wymieszać z odpowiednimi dodatkami :)
_________________
...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 11