Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: smeg
Wto Cze 17, 2014 12:58
[Krapkowice] 4-miesięczna Brawurka pilnie szuka DS!
Autor Wiadomość
Niebieska 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Utopia
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 09:07   [Krapkowice] 4-miesięczna Brawurka pilnie szuka DS!

1. Liczba szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów:samiczka

3. Wiek szczurów: 4 miesiace

4. Miasto:Krapkowice

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: tak

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły:

7. Charakter, usposobienie szczurów: Brawurka jest alfa,bardzo lubi sie bawić,jest ruchliwa,przyzwyczajona do reki ludzkiej

8. Stosunek szczurów do człowieka: dobry

9. Stosunek do innych szczurów: lubi dominowac,szukam uleglego stada
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: jestem DT

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: jestem DT

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami:

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: moze mieszkac z innymi szczurami tej samej plci lub wykastrowanymi pod warunkiem ich uleglosci

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: ankieta,wizyta przedadopcyjna,umowa

16. Zdjęcia szczurów:








17. Kontakt: vixit@poczta.onet.pl

18. Kilka słów o szczurze: Brawurka,jedna z trzech Atomówek (w obecnym domku przechrzczona na Gryzelde) potrzebuje nowego domku!
Brawcia to 4 miesięczna szczurzyca urodzona w połowie stycznia 2014 roku najprawdpodobniej w wyniku mezaliansu fuzz: standard w jednym z zoologów.
Brawurka jest bardzo żywiołowa i przyzwyczajona do ludzkiej ręki.
W kontaktach ze szczurami jest alfa,wiec obecnie szuka domu tylko z uleglym stadem samiczek lub wykastrowanych samcow.

Jej dotychczasowa opiekunka Agnieszka pisze:
Gryzia to wspaniale zwierze, ktore uwielbia sie bawic i dokazywac na wybiegach. Niestety pomimo wielu staran nie udalo mi sie polaczyc jej z moim stadem. Oddaje ja z ogromnym bolem serca i mam nadzieje, ze znajdzie dobry dom i wlasne stado, ktore ja zaakceptuje.
Ostatnio zmieniony przez Niebieska Pon Maj 26, 2014 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 13:09   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Niebieska, możesz napisać coś więcej o problemach z łączeniem?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Niebieska 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Utopia
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 13:34   

tak,tak,juz pisze:
problem w domku w ktorym aktualnie przebywa Brawurka jest taki,ze spotkaly sie dwie alfy i zadna z nich nie chce dlugi czas odpuscic. stwierdzilysmy z Jej terazniejsza opiekunka,ze lepiej znalezc Jej ulegle stado...
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 13:40   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Niebieska, rozumiem że łączenie było na nautralnym terenie, odpowiednio długo etc.?
Czy Brawurka rzuca się na inne szczury, atakuje je?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Niebieska 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Utopia
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 13:50   

rzucać się nie rzuca,ale w kasze też sobie nie daje dmuchać (oczywiście,gdy inny szczur tez nie jest mily).
wiecej o łączeniu powinna napisać pipilotti,bo to u Niej aktualnie szczura jest,postaram sie Ją sprowadzić ;)

wiem,że najpierw był brodzik,później ciasnoklatka,wybieg,potem było względnie dobrze,a teraz znowu jest źle,bo zadna z panien nie chce odpuscic :(
 
     
Inq 
szczurnięta :P



Dołączyła: 16 Mar 2011
Posty: 29
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 23:05   
   Zwierzątka: 2 szczurze panny i 3 kocurki :)


piękna :serducho: marzenie :) u mnie jedna starsza szczurcia, nie wiem czy by się dogadały. Kreska jest raczej uległa i już teraz powolniejsza i spokojniejsza bo starsza. Ale jak odejdzie to przyjdzie chwila dołączenia kolejnej dziewuchy i wtedy może być problem. Chyba nie jest dobry pomysł :) życzę cudownego domku :)
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 08:56   

Niebieska, ale czy bójki są groźne? Czy są ugryzienia, krew? Bo jeśli leją się bez wzajemnego robienia sobie krzywdy, to u młodych szczurów to całkiem normalne.. I jak długo trwał etap małej klatki? Może powinien być dłuższy? Czasem potrzeba na niego nawet tygodnia
 
     
Niebieska 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Utopia
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 10:06   

rozlewu krwi nie bylo,ale dziaby byly,a ze Brawurka nie ma futra pod dostatkiem otarcia bylo widac. Muffina (alfa,rezydentka) nie jest juz takim mlodziakiem- ma ponad rok. w ciasnoklatce byly dosc dlugo,pozniej bylo ok,a pozniej znowu regres... :(
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 10:59   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Może jednak warto próbować dalej? Tym bardziej, że nie było rozlewu krwi. U mnie fuzzy zawsze wyglądały po łączeniach okropnie, bo u nich sznyty od pazurów są widoczne, Brawurka też ma mniej futra i jest to normalne.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 15:21   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Niebieska, wysłałam maila na podany w ogłoszeniu adres :)

Swoją drogą, Brawurka jest dublem?
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Niebieska 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Utopia
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 06:57   

mmarcioszka,wiem,ze normalne :)
co do decyzji,zeby probowac dalej- nie nalezy ona do mnie,tylko do Jej obecnego DS.

co do doubla- doublem jest troszke oszukanym,bo reszta Jej rodzenstwa i matka wygladaly nieco inaczej (samiczka standard urodzila 7 klusek,ja bylam DT dla 3 z ktorych Brawurka wygladala na doubla rexa, Bójka- to byl typowy standard, Bajka- wygladala jak fuzz).

i zaraz odpisuje na maila :)

edit:

dolaczam tez cos nie cos od pipilotti:

laczenie w ciasnoklatce trwalo dwa tygodnie. w tym czasie gruba mala tolerowala, ale i tak fukala na Gryzie, np. zwisajac z hamaka, tracala ja lapa etc. plusem bylo to, ze jej nie gryzla. na wybiegach poczatkowo bylo nawet ok, pozniej gruba zaczela mala znowu przesladowac i doszlo do tego, ze po dwoch dniach prob mala miala 10 sladow po dziabach. caly proces trwal prawie poltora miesiaca i stosowalam wszystkie znane i polecane metody - laczenie w brodziku, transporterze, wspolne wypady do weta, ciasnoklatke. gruba juz byla laczona z labikami i zaakceptowala je wlasciwie od razu, tyle ze one nie probowaly walczyc o pierwszenstwo w stadzie, a Gryzia nie daje sie zdominowac. od polowy kwietnia probuje, zaliczamy wzloty i upadki, ale gruba nie odpuszcza i po prostu nie chce patrzec jak mala dreczy.
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 12:38   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Off-Topic:
Niebieska, wczoraj albo przedwczoraj wysłałam uzupełnioną ankietę. Dotarła, mam nadzieję? (jkmao90@gmail.com)
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Niebieska 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Utopia
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 10:35   

Brawurka już w domu,wróciła do sióstr :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 14