Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MAM PYTANIE I NIE WIEM, GDZIE JE ZADAĆ
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 11:58   MAM PYTANIE I NIE WIEM, GDZIE JE ZADAĆ

Jesteś nowy i nie poruszasz się jeszcze swobodnie na forum?
Nie wiesz, gdzie zadać pytanie dotyczące zdrowia klatek i ich wyposażenia? To jest właściwe miejsce, być może bardziej doświadczony użytkownik będzie mógł Ci pomóc: odpowiedzieć, poradzić albo przekierować Cię do właściwego tematu.


Zachęcamy również do korzystania z forumowej wyszukiwarki: SZUKAJ :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Sonka 


Dołączyła: 21 Kwi 2017
Posty: 1
  Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 22:33   Klatka... Za duża?

Jest to pierwszy raz, gdy będę mieć szczury, dlatego pytam o takie-możliwe że głupie-pytanie. Naczytałam się wiele o minimalnym rozmiarach klatek dla szczurów i w ten sposób posiadłam klatkę o rozmiarze 80x48x80 (długość x szerokość x wysokość). Dzisiaj ją dostałam i po złożeniu naszła mnie myśl, że jest za duża :roll: i znowu przejrzałam dziesiątki skrajnych sobie odpowiedzi na temat rozmiaru klatki. To jak to jest? :|
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 22:46   

To jest standardowy rozmiar klatki na 2-4 szczury. Nie jest wcale za duża, sama mam klatkę o podobnych rozmiarach z trzema szczurami w środku i czwartego bym już tam raczej nie wsadziła. Sama się przekonasz, że 3-4 dorosłe szczury skutecznie taką klatkę wypełniają.
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 01:08   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Nie ma czegoś takiego jak "za duża klatka". :P
Ładnie i ciekawie urządzona będzie fajnie służyć - w dzień za wygodną sypialnię z wieloma miejscami do wylegiwania, w nocy za plac zabaw ;)
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 07:53   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Scaliłam z już istniejącym tematem. Tu możesz zadać każde pytanie, a moderatorzy przeniosą je do odpowiednich wątków.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Zdradziecki Jud 


Dołączyła: 29 Cze 2021
Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 29, 2021 13:21   

Mam dość niecodzienne pytanie (chyba) ale nie mogę na nie nigdzie znaleźć odpowiedzi.
Moja znajoma trzymała chomika w akwarium dlatego że lubią kopać, dużo siana, trocin i chomik w raju, z myszkami też tak robiła. A szczury? Je też można hodować w odpowiednio przygotowanych akwariach? W sklepach zoologicznych często widzę zwierzęta w takich a’la odpowiednio wentylowanych terrariach, nie wiem czy jest to dobre ale zwierzęta chyba się tam dobrze czują, szczury mają różnego rodzaju hamaki, te terraria są sporych rozmiarów i nie przebywa w nich więcej niż 5 szczurków. Więc zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem tylko nie jestem pewna czy szczur może przebywać w takim akwarium, oczywiscie wszystko odpowiednio zabezpieczone przed ucieczką :)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 29, 2021 19:55   

Zdradziecki Jud, szczury bardzo lubią kopać, wszak w naturze żyją w norach.

Niestety w terrarium nie da się zapewnić dostatecznie dobrej wentylacji dla szczurów. Jest to związane z ilością produkowanego przez stado szczurów moczu i odchodów (w przeciwieństwie do węża, chomika czy myszek). Byłoby im bardzo ciężko oddychać w oparach, dlatego dla szczurów polecane są WYŁĄCZNIE klatki z prętów.

Dodatkowo szczury bardzo lubią się wspinać i warto im zapewnić taką możliwość.

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na dno klatki wstawić niewysoką, np. 30-40 cm kuwetę z ziemią i roślinami i pozwolić szczurom na kopanie. Problemem w takiej sytuacji staje się jednak sprzątanie całego tego ekosystemu, jak i okolic klatki : ). Wskazówki, jak taką klatkę urządzić, znajdziesz na tej grupie na FB: https://www.facebook.com/groups/801437910262129

Wiele osób też organizuje szczurom "digging box" do kopania tylko na czas wybiegów, wtedy w dużej mierze odpada problem radzenia sobie z gromadzącymi się tam odchodami.

Na marginesie, trociny i siano nie są dla szczurów odpowiednią ściółką i mogą łatwo doprowadzić do infekcji układu oddechowego.
 
     
Zdradziecki Jud 


Dołączyła: 29 Cze 2021
Posty: 2
Wysłany: Pią Lip 02, 2021 11:28   

Hejka!
Mam pytanko dotyczące wybiegu. Do tej pory nie miałam tego problemu bo miałam puste pomieszczenie i tam wypuszczałam szczury a w moim pokoju wypuszczałam świnki morskie. Problem polega na tym że do pustego pokoju przeprowadziła się moja siostra panicznie bojąca się szczurów i moich świnek morskich przez co nie mam możliwosci wypuszczania ich oddzielnie. Zazwyczaj jak wychodziłam do szkoły to zwierzęta były te kilka godzin na wybiegu, nie chcę tego zmieniać bo widzę że pasuje im taki tryb życia. Czy mogłabym wypuszczać świnki morskie i szczury na jeden wybieg? Wolę jak biegają cały dzień niż mają siedzieć w klatce. Chcę dodać że nie raz się zdarzało że szczury mi uciekły i były w klatce z prosiakami i nic się nie działo.
Z góry dziękuję za odpowiedź :serducho:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lip 03, 2021 11:01   

Zdradziecki Jud, nigdy nie widziałam takiej sytuacji, ale brzmi to jak przepis na zamordowaną albo poranioną świnkę morską pewnego pięknego dnia. Szczury są wszystkożerne i bardziej agresywne od świnek. Historia jest pełna kontaktów międzygatunkowych, gdzie "wszystko było dobrze" aż do tego jednego momentu, kiedy przestało być. Nigdy nie przewidzisz, co zwierzęciu przyjdzie do głowy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11