Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Kwi 03, 2014 18:31
[Kraków,Tarnów,okolice] samotna Ann szuka kochającego domu
Autor Wiadomość
she-wolf 
wiedźma



Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 48
  Wysłany: Wto Mar 25, 2014 10:31   [Kraków,Tarnów,okolice] samotna Ann szuka kochającego domu

1. Liczba szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: samiczka

3. Wiek szczurów: ok.1,5 roku

4. Miasto: Kraków/Tarnów/okolice

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: do uzgodnienia

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak

7. Charakter, usposobienie szczurów: Ann jest płochliwa, nie za bardzo lubi być brana na ręce, jednak uwielbia towarzystwo innych szczurów, wręcz jest od nich uzależniona, dlatego zdecydowałam się poszukać jej nowy dom... Jest takim szczurzym Rambo :P potrafi wyleźć na lampę taką stojącą po samym stojaku, w ogóle wlezie w takie miejsca, gdzie inne szczury nie dają rady ;)

8. Stosunek szczurów do człowieka: jest płochliwa, ale nie agresywna, potrafi ugryźć jedynie, gdy się ją nagle złapie, a ona jest wystraszona, gdy bierze się ją delikatnie, da się spokojnie wziąć, ale nie lubi za bardzo być brana na ręce, jak pisałam

9. Stosunek do innych szczurów: Potrzebuje ich, raczej jest poddana, miała wielką przyjaciółkę w Esmeraldzie, a teraz jest strasznie samotna :(

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:


Sytuacja jest smutna... jakiś czas temu adoptowaliśmy wesołą gromadkę trzech słodkich dziewczynek, Esmeraldę, Ciri i Ann Bonny, tu macie Nasz stary temat ... wszystko było pięknie ładnie, szczurki szalały, w międzyczasie się przeprowadziliśmy do fajniejszego mieszkania, one z nami... nagle w grudniu zauważyłam u Ciri gulkę między nogami, guzek ten w ciągu 2 tygodniu urósł znacznie, ale wiedzieliśmy, że nie jest dobrze... pojechaliśmy do naszego zaprzyjaźnionego weta, świetnego chirurga i specjalisty ok 150km, ale to była nasza ostatnia podróż z Cirilką... niestety byłam zmuszona ją uśpić, jej stan był okropny, praktycznie leciała z rąk, wet stwierdził, że prawdopodobnie był to mięsak... to była najgorsza decyzja w moim życiu i nadal cisną mi się łzy, gdy o tym myślę... byliśmy tam z całą trójką, więc od razu poddałam resztę badaniu... okazało się, że Esmeralda też ma guzek w tym samym miejscu (o losie...) ... zrobiliśmy USG i na szczęście okazało się, że guz jest dobrze odgraniczony i na razie nie ma sensu wycinać... po ok 3 miesiącach jednak znacznie urósł, tak, że praktycznie uniemożliwiał chodzenie małej Esme. Zdecydowaliśmy się na zabieg. Przebiegł pomyślnie, mała się wybudziła... jednak przeżyła tylko dobę ;( Wiedziałam, że jest takie ryzyko, szczury średnio znoszą operacje... jednak nie chciałam też żeby męczyła się z taką gulą, która była praktycznie połowy jej wielkości...

Tak Ann została sama. Ma wszystko czego chce, wielką klatkę (mamy fretkowego Fureta), dobre jedzonko i zdrowe smakołyki... ale nie ma towarzystwa. Widzimy, że jest strasznie samotna. To szczur, który nie dogaduje się jakoś z ludźmi, nie możemy jej zastąpić stada, co np w przypadku Ciri albo Esme byłoby mozliwe, bo były dużo bardziej pieszczotkami. To ciężka decyzja, ale uważam, że odpowiedzialna. Mała może żyć u nas ile chce, ale niestety nie jesteśmy w stanie adoptować innych szczurów, więc szukamy jej kochającego domu, gdzie będzie miała koleżanki . Życie szykuje nam często nieoczekiwane zwroty akcji, na które nie jesteśmy przygotowani :(

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: - nie dotyczy

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: nie dotyczy

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: sputnik, dużo hamaczków, karma, drabinka do klatki,

klatkę chcemy oddać do schroniska dla zwierząt.

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone:
nie dotyczy

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela:
Przedewszystkim kochający dom, gdzie są już szczury i mają dobrze. Chcielibyśmy też dostawać co jakiś czas info jak tam u naszej małej. No i chcielibyśmy wiedzieć podstawowe adopcyjne info, ile szczurów, jaka klatka, jakie wybiegi, jaki wet.

16. Zdjęcia szczurów:






17. Kontakt:

proszę ow iadomości prywatne

18. Kilka słów o szczurze:

już chyba napisałam wszystko, jeśli ktoś ma pytania, chętnie odpowiem
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 19:41   

Mogę w razie co pomóc w transporcie. Niedługo będę jechać na trasie Kraków -> Świnoujście (przez Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin i mniejsze) a po świętach Kraków -> Warszawa ;)
_________________


 
 
     
she-wolf 
wiedźma



Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 48
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 11:45   

nieaktualne
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 12