Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.
Autor Wiadomość
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 19:14   Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.
   Zwierzątka: ....


Witajcie.
Jako że zaczyna się już sezon rowerowy i kocham jeździć na rowerze to mam pytanie: Czy jakbym jeździła ze szczurami do weterynarza w ciepłe dni to czy dobrym pomysłem byłoby je wieźć rowerem w koszu rowerowym w którym zmieści się transporterek? lub w specjalnym transporterze na rower?
I czy to nie jest większy stres dla szczurów niż jazda autobusem?
Bo jak będzie ciepło i będę mieć rower to już nie będzie za bardzo opłacało się wieźć ich autobusem. Pamiętam że kiedyś podobnie woziłam szynszyle czy królika i nic się nie działo.
Proszę o wypowiedzenie się.

Jeśli temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.
_________________
...
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 21:56   

Ja uważam, że nie jest to najlepszy pomysł ze względu na wstrząsy. Krzywe chodniki, krawężniki - w takim koszyku szczury będą czuły każdy wybój. Ponadto dochodzi kwestia bezpieczeństwa - na jezdni łatwiej o potrącenie przez samochód.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 22:48   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Moim zdaniem warto się zastanowić jeszcze nad jednym aspektem oprócz niestabilności i wstrząsów - przeciągiem w transporterze. Na rowerze jedziesz dużo szybciej niż idziesz tworząc więcej wiatru, a co za tym idzie chłodu, którym możesz tylko zaszkodzić szczurzym płucom.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 09:49   
   Zwierzątka: ....


Ja jakoś kiedyś woziłam tak szynszyle w transporterku i nic się nie działo.
_________________
...
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 16:22   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Szczurówka, ja "jakoś kiedyś" robiłam różne rzeczy, które teraz wydają mi się skrajnie nie mądre ;)
Do mnie przemawia kwestia zdrowotna i tego, że jeśli cokolwiek się zdarzy - kamień, złodziej rowerów, nieuważny przechodzień to szczurów już nie odzyskasz. W autobusie umarłabym na zawał jakby mi transporter spadł i się otworzył ale na rowerze...
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 21:53   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Ja zamierzam wozić swoje, jak się ciepło zrobi i może wyciągnę rower z piwnicy. Głównie z powodów czasowych - rowerem trzy razy szybciej niż autobusem. Pewnie będę miała duży koszyk, który można wymościć i tym samym zamortyzować, w torbie (+ transporterze) i tak są osłonięte od wiatru, a akurat na mojej trasie podróż rowerem będzie mniej stresująca niż autobusem. No i jeśli przeżyły już dwie/trzy zimy w moim mieszkaniu, to żaden wiatr im niestraszny.
Wożenie rowerem nie dotyczy sztuk w stanie zejściowym.

Przewrócić się i wysypać szczury mogę na podwórku idąc do samochodu, autobus ani rower mi do tego niepotrzebny:)
_________________
think big, start small
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 22:56   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Martini zdarzyło mi się, że z czyjejś winy upadłam z transporterem pełnym ogonów (sztuk 4 w środku). Obrażeń narobiłam sobie świadomie tyle, że mnie matka własna chciała za głupotę dobić potem. Transporter był cały, szczury całe a ja dziękuję za genetykę i mocne kości po tatusiu. Człowiek na rowerze stabilny nie jest i do tego dochodzi prędkość i czynniki zewnętrzne. Może przesadzam nie mówię, że nie ale nie ufam rowerom XD
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 23:06   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


wilczek777, wydaje mi się, że tak na prawdę, jadąc rowerem, idąc na piechotę czy będąc w autobusie, zawsze może się coś zdarzyć. :wink: A jeśli droga do weta nie zajmuje 2h pedałowania, to może i tak by było wygodniej. Idąc tym tropem myślenia, nie powinniśmy wychodzić z domu, żeby nic się nie stało. :lol: A i w domu uważać. Hm. Moim zdaniem obydwie strony, ta która jest za wożeniem na rowerze i ta przeciw ma trochę racji. Ale starając się iść na kompromis, chyba przy zabezpieczeniu przed wiatrem i innymi wypadkami (wypadniecie transportera itp.) chyba nie jest to jakieś straszne. Tak przynajmniej mi się wydaje. :]
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11