Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Śro Lut 12, 2014 19:01
Przyjmę/kupię szczurka - Lublin
Autor Wiadomość
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 11:39   Przyjmę/kupię szczurka - Lublin

Cześć :) Od dawna zabierałam się za kupno szczurka i wreszcie się zdecydowałam. Nie za bardzo chcę kupić w zoologicznym, bo nie wiadomo jaka była jego przeszłość, rodzice czy zdrowi itd. Chciałabym kupić bądź przygarnąć od kogoś sprawdzonego ze zdrowymi szczurkami. Jestem zainteresowana samiczką biało szarawą, jasno szarą lub czarną. Warunki będzie miała myślę że odpowiednie. Planuję zakup klatki 100cm z odstępami 7mm, dużo atrakcji w postaci zabawek dla gryzoni w klatce, dobrej jakości karmę. Jestem w stanie pojechać nawet do Warszawy (pod warunkiem że ktoś podjechałby do mnie na dworzec - zupełnie nie znam miasta). Czekam na odpowiedzi. Mam też psa ale szczurzyca nie będzie służyła jako jego zabawka, czy pokarm czy cokolwiek innego. Po prostu chciałabym ogonka :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 11:44   
   Zwierzątka: brak


wilde22, najpierw poczytaj trochę o szczurkach - przede wszystkim nie mogą one żyć samotnie, to zwierzęta silnie stadne. W grę wchodzi więc tylko przygarnięcie dwóch szczurków tej samej płci ;)

Jeśli chcesz szczurki po zdrowych rodzicach, ze znanymi przodkami, możesz kupić je z hodowli rodowodowej. Tutaj są planowane mioty w hodowlach: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=95 , należy zapisać się jeszcze przed narodzeniem szczurków.

Możesz też przygarnąć szczurki z działu "Oddam" za darmo :) Niestety nie będą raczej po znanych przodkach, ale najczęściej są oswojone, zdrowe (lub jesteś poinformowana o chorobie zanim się zdecydujesz), no i nie wspierasz finansowo sklepów zoologicznych.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 11:53   

czytałam już sporawo o szczurkach, czytałam też o tym że lepiej wziąć dwie samiczki albo dwóch samców. Najbardziej bym chciała czarną i białoszarawą samiczkę ale też myślałam że może na początek obcowania ze szczurkami jedna by do nabrania doświadczenia starczyła. Wcześniej (kilka lat temu) miałam kilka chomików, częsty kontakt z fretką (siostry była).
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:01   
   Zwierzątka: królinka i szczury


wilde22, szczur porzebuje szczura, więc zdecydowanie dwa ogonki, a nie jeden. Jeśli weźmiesz siostry/braci będzie Ci na początku łatwiej, bo szczury już się znają, nie musisz ich łączyć i są w tym samym wieku, więc bawią się razem. Ponadto dwa szczury łatwiej oswoić niż jednego ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:25   

To będą dwa :D a raczej dwie. Teraz tylko znaleźć te swoje wybrane :serducho: Nie muszą być rasowe choć najbardziej podobają mi się kapturowe i dumbo. Nie za bardzo wiem gdzie szukać bo tych ogłoszeń oddam jest niewiele. Może komuś gdzieś przypadkowo się urodziły... Znalazłam na facebooku idealne umaszczenia jak dla mnie (czarna samiczka i biało szara samiczka) ale chyba już mają domki bo było ich 12 (6samczyków i 6samiczek) i z komentarzy wynika że było chętnych na te szczurki sporawo.

jeśli chodzi o kolorystykę:
http://www.ogonek.waw.pl/...zczur-rilla.jpg

http://3.bp.blogspot.com/...0/szczur_01.jpg
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:40   
   Zwierzątka: brak


Przejrzyj fanpage "Szczurze adopcje" - https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts :)

https://www.facebook.com/jagodaa.d - ta dziewczyna też ma wpadkowe szczurki do oddania, ogłaszała się na szczurzych grupach na facebooku.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 13:03   

właśnie tam wypatrzyłam te ogłoszenie o 12tce szczurków do oddania w Warszwie :) Śledzę. Na tablicy.pl jest sporo ogłoszeń ale o mrożonych szczurkach i na karmę :( :(
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 14:05   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
wilde22, jako ciekawostkę powiem, że nie ma szczurów rasowych :) Szczury mają i wyłącznie odmiany ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 17:03   

ojj :twisted: Mam od 16lat w posiadaniu wiecznie psy i dla mnie jakoś tak "rasa" weszła mi bardziej niż słowo odmiana ;] . To wielki błąd chyba nie jest :p
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 17:11   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
wilde22, biorąc pod uwagę, jakie ma faktycznie znaczenie nazwa "rasa", to całkiem duży :P Ale prawie każdy początkujący go robi :D Teraz już wiesz ojaka jest poprawna nazwa ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 17:26   

hehe no dobra :mrgreen: Żeby być już jakiś kroczek bliżej szczurków, dziś kupiłam karmy małe opakowanko (500g) i przeglądam klatki na allegro. Wpadła mi w oko ta i tą chyba zamówię: .
Nie będę tu bałaganu robić bo to wątek szukam szczurka a nie urządzam mu chatę ale no im szybciej urządzę tym szybciej będę mogła intensywniej poszukiwać ogonków :mrgreen:
Mam nadzieję znaleźć te swoje wybranki do końca lutego :serducho:
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 17:47   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


wilde22, jakiego wymiaru jest klatka? Pamiętaj, że minimalny wymiar klatki dla dwóch szczurków, to 65x40x65cm lub 80x45x45cm :wink:
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 18:30   

Wymiary tej klatki:

długość klatki : 100cm
szerokość klatki : 54cm
wysokość klatki : 46cm
odstępy między prętami : 7mm
grubość drutu : 1,5mm
wysokość spodu : 18cm

WYMIARY DRZWICZEK

wysokość drzwiczek górnych : 25cm
szerokość drzwiczek górnych : 40cm
wysokość drzwiczek frontowych : 10cm
szerokość drzwiczek frontowych : 12cm
 
     
wilde22 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 18:57   

Takie małe dzisiejsze zakupy :)


Już nie mogę się doczekać aż zmienię wątek i będę pisała o ogonkach jak się mają :D
 
     
kasandralublin 


Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 19:44   
   Zwierzątka: Hanka | psiaki


https://www.facebook.com/groups/1409770115937952/ zaglądaj tam :) jako admin będe wrzucała wszystkie ogłoszenia z sieci jakie znajdę ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12