Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Pon Sty 06, 2014 13:54
zaadoptuję dwóch chłopaków
Autor Wiadomość
elwirarz 



Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 08:28   zaadoptuję dwóch chłopaków
   Zwierzątka: szczuraski: Wolfi, Diego, za TM Jackson, Lolek


[Lublin] Zaadoptuję 2 młode szczurki dla mojego ogonka. Jego braciszek odszedł młodo - był zaledwie roczny - i dlatego zależy mi żeby Wolfi (w tym samym wieku) miał towarzystwo. Wygląd szczurków "zwyczajnych" nie ma znaczenia, zależy mi tylko na tym, żeby nie były z hodowli wsobnej i żeby były choć troszkę oswojone, bo Wolfi trudno znosi rozstanie i chcę go jak najszybciej zapoznać z przyjaciółmi. Po szczurki mogę przyjechać do takiej odległości, do której spokojnie zniosą podróż. Bardzo proszę o pomoc! Telefon 692003987
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 09:44   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


elwirarz, przejrzyj dział "Oddam". Polecam również fb Szczurze Adopcje, gdzie co chwila ktoś oddaje ogonki. Zazwyczaj są to szczurki z tzw. wpadek sklepowych, które od narodzenia miały kontakt z człowiekiem, więc o oswojenie nie musisz się martwić.
Dobrze, że bierzesz 2 maluchy - będą się dużo lepiej rozwijać :) Natomiast jeśli chodzi o chów wsobny, taką pewność będziesz miała jedynie w przypadku zakupu szczurków z hodowli zrzeszonych w SHSRP (jest odpowiedni dział na forum). Większość naszych szczurów ma nieznanych przodków, ale uważam, że to ich nie dyskwalifikuje.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
elwirarz 



Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 10:18   
   Zwierzątka: szczuraski: Wolfi, Diego, za TM Jackson, Lolek


Dzięki za rady. Oczywiście przed zamieszczeniem ogłoszenia przejrzałam dział oddam oraz fejsbukowe adopcje. Widzę, że są szczurki z Siedlec, ale mają tylko kilka dni, a Wolfi chyba potrzebuje się porozumieć z innym szczurzym przedstawicielem już. Właśnie nie jestem pewna czy powinnam czekać. Jackson odszedł w domu podczas wybudzania się z operacji usuwania guza (tu ostrzerzenie: roczny szczurasek też może mieć guza, który mimo natychmiartowej reakcji szybko rośnie!) i Wolfi na pewno to czuł. Teraz zachowuje się zupełnie inaczej, nie bardzo chce wychodzić z klatki, jest zły. Weterynarz doradziła nam natychmiastowe zapewnienie towarzystwa. Jak uważacie?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 10:31   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Zgadzam się. Szczury w samotności miewają depresję, zwłaszcza jeśli były silnie związane z ogonem, który odszedł.
Zawsze możesz zaadoptować teraz jednego, a za jakiś czas drugiego towarzysza. Jednak przy łączeniu zastosuj zasady dostępne w tym temacie i w całym dziale o łączeniu.
Powodzenia :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 11:04   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


elwirarz, a co powiesz na dwóch Wistarków z laboratorium ? Chłopcy bez badań i behawioralnych i chemicznych, bo byli nadwyżką. Są oswojeni i bardzo łagodni:

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15567
_________________
Moje ogony
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 20:16   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Znalazłam jeszcze coś takiego: http://adoptujogona.net/s...-1-standard_i50 :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
elwirarz 



Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 07:05   
   Zwierzątka: szczuraski: Wolfi, Diego, za TM Jackson, Lolek


Dziś Jackson byłby ze mną rok. Mieliśmy świętować. Nie chcę go zastępować podobnym ogonkiem, bo nikt mi po nim nie wypełni pustki, ale przyzwyczaiłam się do czarnych oczek i milutkiej sierściuszki. Dlatego w ogłoszeniu piszę, że zaadoptuję "zwyczajnego" szcaurka. Na fb pojawiło się ogłoszenie z tablicy o ślicznych maluchach z Rzeszowa. Będę dzwonić, choć wydaje mi się, że powinny jeszcze kilka dni być przy matce.
Znalazłam też takie ogłoszenie http://tablica.pl/oferta/...html#279718f707 ale wtedy bym miała szczurki w wieku 13 (mój Wolfi), 8 i 3 miesiące, a czytałam na forum, że do dorosłego najlepiej dobrać 2 małe.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 11:08   
   Zwierzątka: brak


elwirarz, zorganizowanie adopcji trwa zazwyczaj od kilku dni do kilku tygodni (znalezienie transportu itp.), więc szczurki którym brakuje jeszcze trochę do oddzielenia od matki mogą w momencie wyjazdu do Ciebie już być w odpowiednim wieku ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
elwirarz 



Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sty 06, 2014 10:02   
   Zwierzątka: szczuraski: Wolfi, Diego, za TM Jackson, Lolek


Zaadoptowałam dwóch ślicznych, zadbanych i oswojonych panów z Rzeszowa, więc proszę adminiatratora o przeniesienie postu do działu o udanych adopcjach :) Wolfi jest wyraźnie zainteresowany i mam nadziję, że polubi nowych kolegów, którzy teraz są w osobnej klatce. Dziekuję za wszystkie rady dotyczące adopcji i łączenia szczurzynek!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12