Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?

Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?
Versele Laga
30%
 30%  [ 271 ]
Xtra Vital
8%
 8%  [ 76 ]
JR Farm
7%
 7%  [ 67 ]
Tima Rattima
6%
 6%  [ 57 ]
Witte Molen
0%
 0%  [ 3 ]
Vitapol
6%
 6%  [ 62 ]
Animals
2%
 2%  [ 18 ]
Megan
2%
 2%  [ 25 ]
Sluis Superior
0%
 0%  [ 0 ]
Best Friend
0%
 0%  [ 2 ]
Deli Nature
0%
 0%  [ 6 ]
Nestor
1%
 1%  [ 15 ]
Wildlife
0%
 0%  [ 2 ]
Vitakraft
7%
 7%  [ 63 ]
Herbal Farm
0%
 0%  [ 7 ]
Herbal Pets
5%
 5%  [ 49 ]
Zuzala
1%
 1%  [ 10 ]
własna mieszanka (jaki skład?)
6%
 6%  [ 59 ]
inna firma/rodzaj karmy (jakie?)
5%
 5%  [ 52 ]
karma dla innych zwierząt (jaka?)
5%
 5%  [ 52 ]
Głosowań: 477
Wszystkich Głosów: 896

Autor Wiadomość
Majo92 


Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 00:34   

Ja serwuje od 3msc Rat Complete i uważam,że im sprzyja ta karma: ładną mają sierść i im kupki tak nie cuchną :mrgreen: za 500g. płace niecałe 14 zł a ostatnio dorwałam pakę promocyjną 600g po tej samej cenie :wink: dodatkowo codziennie świeży owoc lub warzywko + wisząca kolba- lepiej się odżywiają niż ja :lol:
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 00:41   

Majo92, u moich szczurów po Rat Complete okropnie cuchnęły kupska, a szczury jadły to bez szału. Ponadto RC ma za dużo białka dla dorosłych szczurów, w tej cenie można kupić o wiele lepsze jakościowo i smakowo karmy ;)
Ale co kto lubi, oczywiście.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 00:50   
   Zwierzątka: -


pszczoła napisał/a:
RC ma za dużo białka dla dorosłych szczurów


Właśnie dlatego dawałam ją Lucynce, kiedy odkarmiała miot. I tylko jej, bo miała zwiększone zapotrzebowanie, a wcześniej znała tylko labofeed, którego ja nie miałam, a na granulacie zmieszanym z mięskiem łatwiej przestawić szczura z labo na zwykłe szczurze żarełko. Śmierdziało okropnie, musiałam sprzątać jej co trzy dni.
Reszta szamała Vilmie i szamią do tej pory. Wzbogacam jabłkami, marchewką, winogronami, czasami gerberkiem (młodsze stadko) i jajkiem raz na ruski rok. ;)
_________________
 
     
Majo92 


Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 00:57   

pszczoła, u moich cuchnęły o wiele,wiele gorzej po innych karmach...szczurki chętnie ją jedzą więc im smakuje i fakt ,że zawiera trochę więcej białka nie jest problemem :o I tak staram sie im wogóle nie dawać produktów mlecznych.
Więc dla mnie ta karma jest faworytem :mrgreen:
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 03:09   
   Zwierzątka: -


Majo92, podawanie zbyt dużej ilości białka dorosłym szczurom w karmie podstawowej nie jest dla nich zdrowe, mogą się przebiałczyć albo mieć problemy z nerkami.
_________________
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 07:47   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Przebiałczyć się nie przebiałczą (przebiałczenie to alergia na nabiał a nie na białko). Problem właśnie z nerkami, do chorób których szczury mają tendencję niestety, zwłaszcza samce. Odpowiednia ilość białka dla szczura to 11-14%.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 11:46   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ruku, Vitapolem z powodzeniem można karmić, ale wersją Premium. Nie ma w niej tyle chemii, jest nieźle zbilansowana. A stwierdzenia, że innych karm szczury nie chcą jeść kompletnie nie rozumiem. Też mi się zdarzało przestawiać na inną, mniej lubianą karmę, ale jeśli zrobi się to z głową, nie ma żadnego problemu. Przez kilka dni trzeba mieszać nową karmę ze starą, każdego dnia trochę więcej (zapobiegnie to problemom trawiennym), aż skończy się karma, którą do tej pory karmiliśmy. Jeśli moje szczury wybrzydzają, zostawiam im karmę (i tylko tę, żadnych smakołyków w międzyczasie) nawet przez 2 dni, dopóki nie zjedzą. Oczywiście będą chować mniej smaczne części karmy w różne miejsca w klatce i poza nią, ale zazwyczaj się wie, gdzie nasze szczury mają spiżarnie. Najdalej 3. dnia patrzą proszącym wzrokiem: "Dosyp nam tych pyszności" :wink:
Z tańszych, nieźle zbilansowanych karm mogę śmiało polecić Vilmie (dostępna w Zooplusie - w promocji dostaniesz ją za 8 zł/kg, ostatnio ciągle ją widzę w promocji - kupowana w paczkach po 10 kg lub u mmarcioszki, jeśli nadal ma dostęp do niej, wielokrotność 2 kg).
Kwestią podstawową jest to, że wielu ludziom się wydaje, że szczury są wszystkożerne i co za różnica, co dostaną do zjedzenia, przecież całkiem im smakują nawet resztki z ludzkiego stołu. Ale niestety złe karmienie zawsze odbija się na zdrowiu naszych zwierząt - i to widać zwłaszcza po 18. miesiącu. Wychodzę z założenia, że wizyty u weterynarza, spowodowane złym karmieniem, wyjdą mnie drożej niż lepsza karma (zwłaszcza, że tę można dostać też w niezłej cenie).
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 12:27   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Zalęgły mi się w karmi jakieś robaczki zbożowe, do wywalenia? Niby to białko, niby sami podajemy im robaki.
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:05   
   Zwierzątka: ....


Nikky napisał/a:
Zalęgły mi się w karmi jakieś robaczki zbożowe, do wywalenia? Niby to białko, niby sami podajemy im robaki.
koniecznie do wyrzucenia! w czym trzymasz karmę? ja trzymam w plastikowych pojemniczkach i się nic nie zalęgło :)
_________________
...
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:12   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Nikky, raczej uciążliwe dla Ciebie, jak się rozejdą po domu.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:16   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Szczurówka, trzymam właśnie w plastikowym pojemniku, nie wiem skąd to się wzięło, zwłaszcza, że mieszkam w centrum miasta :|

quagmire, już się rozeszły, ale zastanawia mnie czy to może zaszkodzić jakąś szczurom ? może wywalę samo ziarno, a chrupki zostawię z karmy?
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:16   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Nikky, ew. jest paskudna metoda, aby jedzenie wrzucić do piekarnika lub mikrofali.
Wbrew różnym opiniom, robale się wysuszą, a nie wybuchną :roll:
_________________
Moje ogony
 
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:20   
   Zwierzątka: ....


Cegriiz napisał/a:
Nikky, ew. jest paskudna metoda, aby jedzenie wrzucić do piekarnika lub mikrofali.
Wbrew różnym opiniom, robale się wysuszą, a nie wybuchną :roll:

lepiej wyrzucić karmę z robakami i kupić nową :) ja przed nasypaniem nowej karmy do pojemnika porządnie myje :)
Nikky jaką karmę podajesz?
_________________
...
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:21   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Nikky, mogły być jajka już w kupionej karmie. Też polecam metodę z piekarnikiem, bo raczej trudno przebrać/przesiać ziarna i robale...
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:27   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


A wywalać np. 4 kg żarcia, to radośnie wyrzucone pieniądze w błoto ;]
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13