Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Powikłania w ciąży oraz w trakcie i po porodzie
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 13:21   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


sylwia9993, a jest pewność, że była w ciąży?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 13:41   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


sylwia9993, zdarza się tak, jeśli samiczka karmi wcześniejszy miot. Normalnie samiczki rodzą najpóźniej ok 24 dnia. 28 dni to już bardzo późno, ja bym się bała. Czy ona wybudowała gniazdo? Ma duży brzuch i wyraźne sutki? Czy widać że malce się ruszają? Czy ona zachowuje się tak, jak zwykle?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
sylwia9993 


Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 13:42   

Miała potwierdzone usg w 9. dniu i następne tydzień później. Martwi mnie, że nawet nie zabiera się do budowy gniazda ani nie ma wyczuwalnych sutków. Konsultowałam się telefonicznie z dwoma lecznicami i w jednej kazali czekać jeśli się dobrze czuje, a w drugiej radzili szybko jechać z nią do jakiejś lecznicy, więc sama już nie wiem, co zrobić.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 13:46   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


A ma duży brzuszek? Czasami samice wchłaniają płody. A ok 9 dnia, to podobno kiepsko się jeszcze sprawdza ciążę na USG. Choć tydzień później to już spoko. Jeśli jesteś pewna, że jest w ciąży, to cesarka jest raczej konieczna.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
sylwia9993 


Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 13:51   

Ma duży brzuszek, choć jak przykładam palce, to nie wyczuwam żadnych ruchów, nie ma żadnych wypływów z pochwy. Mała jest powolniejsza, ale nie wiem, czy przypisać to ogólnie temu, że jest w ciąży, czy temu, że płody są martwe i zaczyna rozwijać się zakażenie...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 14:08   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


sylwia9993, ja bym w trybie pilnym udała się do weterynarza.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
sylwia9993 


Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 16:09   

Jesteśmy już po wizycie i okazało się, że Pusia nie jest w ciąży. Płody musiały się zresorbować (wcześniej były widoczne 3). W usg macica cienka, niemal niewidoczna, nie widać żadnej patologicznej zawartości. Pewnie stało się to gdzieś tydzień temu (19. dnia były jeszcze wyczuwalne na wizycie). Zastanawia mnie tylko, że nic nie schudła, ale chyba muszę to przypisać temu, że od tygodnia była oddzielona i nie miała tyle ruchu, co zawsze, a do tego jadła wysokobiałkową karmę. Wróciła już do siostry i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
W każdym razie dzięki za pomoc.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 16:24   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


sylwia9993, tym lepiej dla Was wszystkich :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 07:49   
   Zwierzątka: brak


Ciąża u szczurów trwa 19-24 dni, ale zwykle 21-23, więc jest już sporo przenoszona. Myślę, że należy się martwić już teraz i walczyć przede wszystkim o życie samicy. Jesteś pewna, że szczurka w ogóle jest w ciąży? Jeśli maluchy są martwe, to niezbędna jest cesarka i sterylizacja samicy, bo może dojść do zakażenia organizmu, tak jak mówisz. Szkoda, że od razu po kryciu jej nie wysterylizowałaś, skoro wiedziałaś, kiedy do niego doszło.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 08:55   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


smeg, samica okazała się nie być w ciąży ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 09:38   
   Zwierzątka: brak


Aa, ja chyba niechcący odpowiedziałam na post z poprzedniej strony i nie zauważyłam ostatniej :oops:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11