Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pią Lis 08, 2013 00:36
[POZNAŃ] Likwidacja sklepu zoologicznego
Autor Wiadomość
nff 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 07:11   [POZNAŃ] Likwidacja sklepu zoologicznego

Jeden z Poznańskich sklepów zoologicznych (który - info na priw) zostaje zlikwidowany, więc pozbywają się zwierzaków ZA DARMO, co stanowi nie lada gratkę dla terrarystów,
z aktualnych informacji wynika, że DT pilnie poszukują już tylko dwa podstarzałe szczury i kilka koszatniczek
Jeżeli ktokolwiek zaoferuje DT, a nie posiada klatki, mogę pożyczyć
wszelkie niezbędne artykuły - typu karmy i żwirek zapewnia Fundacja Animal Security, która się sprawą zajmuje

MAMY CZAS DO PONIEDZIAŁKU!
zwierzęta nadal znajdują się w sklepie
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:27   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


nff, a SPS wie o sprawie?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
nff 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 20:40   

Nie wiem, ale wątpię, sprawa jest ekspresowo załatwiana, wczoraj AS dostało informację, 4 szczury są już w DT, reszta zwierząt również
skontaktuję się z kimś bliżej tematu, zostałam tylko poproszona o zamieszczenie ogłoszeń
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 20:50   

nff, a dwa podstarzałe szczury jakiej są płci i w jakim wieku?
 
     
nff 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 22:51   

szczerze - nie wiem, osobiscie jadę tam jutro ogarnąć szczegóły, jeżeli się ze wszystkim wyrobię; z informacji, które dostałam jest to para (co można dwojako interpretować) podstarzałych szczurów.
Mniej więcej znam ten sklep i stawiam na samice i samca, którzy służyli do rozmnażania, ale posiadają osobne klatki i większość czasu przebywają osobno chyba, że była pora uzupełnić "towar"
Jest trochę zamieszania z racji ilości różnych zwierząt, które trzeba było stamtąd zabrać i znaleźć im dt, zorganizować klatki itd., ale postaram się jutro się tam zjawić, niestety najwcześniej po południu, więc jeżeli ktoś mógłby tam pojechać na zwiady, a najepiej zabrać te zwierzęta to byłoby super. Jednocześnie chciałabym przypomnieć, że Animal Security pokryją wszelkie koszty, osoby kyóre w tej sytuacji pomogą będą traktowane jako DT fundacji i mogą liczyć na wszelką pomoc.
 
     
nff 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 20:33   

Byłam dzisiaj na zwiadach, aktualny stan sklepu wynosił:
1 króliczek
1 mysz kolczasta
3 koszatniczki
1 chomik dżungarski
1 myszoskoczek
co najmniej 7 myszy (2 samce w osobnych klitkach)
3 szczurze maluszki, na moje oko maksymalnie 3 tygodniowe, czarne kaptury standardy
na tyłach na pewno 1 dorosła samiczka standardowy czarny kapturek,
PARA trzymana RAZEM (według ekspedientki szczurzyca jest za stara na mioty i już dawno żadnego nie miała ::) ) według obsługi szczury te są bardzo stare "niewiele im zostało" , z oddali wyglądały mi na jakieś potargane wyjaśniałe haszczaki, DO ODDANIA RAZEM, pani ekspedientka była bardzo przeciwna ich rozdzielaniu, mimo, że nie są kastrowani, także w razie odebrania trzeba brać dwójkę

Jeden ze szczurzych maluszków ma 100% DS, jutro zostanie odebrany - samczyk
wiem, że Fundacja ma jakieś DT dla tych zwierząt i czekają na odebranie, nie wiem jednak czy wszystkie.
Nie wiem też czy na tyłach są jeszcze jakieś zwierzęta.

Nie mniej - DT NADAL PILNIE POTRZEBNE
ja niestety klatki aktualnie pożyczyć nie mogę - pojechała dla koszy

Rozmawiałam z obsługą na temat terrarystów i ich zainteresowania tematem, sklep oficjalnie nie ogłasza, że zwierzęta są za darmo, by nie kusić tych, którzy brzuszki węży chcą napełnić, także trzeba podejść do sprawy delikatnie i dyskretnie.

dodatkowo w sklepie są promocje 40-50% na karmy (mają też VL, ale większość to karmy marnej jakości) i akcesoria, chociaż niewiele już zostało

SKLEP ZOSTAJE ZAMKNIĘTY W OKOLICACH WTORKU!



edit: jeżeli ktoś działa na forach dotyczących wymienionych zwierząt, uprzejmie proszę o rozgłaszanie
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 20:58   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Czyli co - zostawiamy to fundacji i forom, czy wrzucić na fb?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 00:32   

nff, starszą dziewuszkę mogłabym wziąć, zaraz zapytam o dt dla niej w Poznaniu. Moze znajdzie się ktoś z Wawy, kto wziąłby chłopaka?
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 03:07   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Jakby znalazł się transport do Warszawy to bym mogła zgarnąć tę mysz kolczastą. Trochę doświadczenia mam.
_________________
Moje ogony
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Paź 20, 2013 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nff 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 08:14   

Ale super!
Transport jest na DZISIAJ
jeżeli jesteście zdecydowane, wysłałam Wam na PW mój numer telefonu, bo siedzę pół dnia na uczelni, a chłopak który zmierza tą trasą wyjeżdza o 17tej, więc proszę o wiadomości najlepiej do 14 co bym zdążyła uciec z zajęć i zabrać ziwerzaki ze sklepu.

Starsza Pani chodzi Ci o samiczkę, która jest z samcem, czy o tę która jest osobno? Jeżeli o tę która jest z samcem, to trzeba znaleźć DT w Warszawie lub Poznaniu już dzisiaj.

limomanka na razie jakoś dajemy radę, myślę, że pomoc bardzo się przyda gdy wszystkie szczury będą w bezpiecznych DT
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Paź 20, 2013 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maszka 


Dołączyła: 21 Maj 2012
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 20:42   

Dwie starsze samice jadą do Warszawy do SP. 3 maluszki są u mnie, dwie samiczki wciąż do adopcji - po odkarmieniu. Dorosły samiec około 1,5 roku - przepiękny husky - u mnie, też na DT.

4 myszy kolczaste jadą do Wawy na DT.

W sklepie pozostały:
dużo myszy (około 30-40) w tym dwa mioty, samiec bez uszu, samica z niedowładem tylnych kończyn.
Jeden miot zgarnia jutro wero; 3 samice zdrowe, samicę z niedowładem i samca bez uszu bierze klim. Emi prawdopodobnie bierze na DT jednego dorosłego samca. Jest możliwość domu w Białymstoku, potrzeba transportu i tymczasowego DT w pń do czasu transportu (5-6 samic).

Piękny biały królik oraz piękny biały chomik z czarnymi oczkami.

Sytuacja 3 koszy jest niepewna, jej nie ogarniam.

POTRZEBA DT DLA MYSZY NA TYDZIEŃ! 4 SAMICE I 2 SAMCE. W WEEKEND JEST TRANSPORT DO KRAKOWA.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 22:43   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Kurczę, szkoda że dopiero teraz. Chomika bym mogła na DS w Warszawie u siostry umieścić.

Myszy już w domu.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 22:55   

Dwie szczury odebrane i jadą jutro rano z Susu (dzięki Susu :kwiatek: ) do Pulsvetu.
 
     
nff 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 05:51   

Dziękuję, jesteście najlepsze! :serducho:
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 05:56   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Napiszcie mi jak bedzie z ponownym transportem do W-wy to przygarnę jeszcze chomika.
_________________
Moje ogony
Ostatnio zmieniony przez Cegriiz Pon Paź 21, 2013 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14