Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Wto Lis 12, 2013 02:21
Przyjmę dorosłą szczurzynkę
Autor Wiadomość
NelaNelka 


Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 09:06   Przyjmę dorosłą szczurzynkę

Witam, jak pisałam już w innych postach, opuściła mnie jedna z dwóch moich szczurek.
To dopiero drugi dzień kiedy Fifka jest sama a już nie mogę wytrzymać ze smutku, patrząc na nią, jaka jest osowiała i apatyczna.
Chcę dla niej jak najlepiej, więc przyjmę drugą dziewczynkę, Fifa ma półtora roku i w tym mniej więcej wieku szukam tej drugiej.
Muszę przyznać, że bardzo boję się ewentualnego łączenia, mam nadzieję, że pomożecie mi tu, gdy już przyjdzie co do czego.

Tak więc podsumowując, przyjmę dorosłą dziewczynę, w okolicach 1,5 roku. KOSZALIN i okolice, chyba, że uda się ją jakoś do mnie dowieźć
 
     
NelaNelka 


Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 10:19   

Zastanawiam się też, czy może nie uratować jakiejś biednej dziewczyny z zoologa, w którym kupuję zawsze karmę. Jest tam kilka dorosłych szczurów już od dawna i wątpię, by ktoś się nimi zainteresował. Ktoś w innej sytuacji niż ja.
Myślicie, że to może być dobry pomysł?
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 10:43   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


NelaNelka, kupowanie w sklepach jest złym pomysłem. Możesz spróbować wyciągnąć za darmo. Kupowanie pozwala istnieć sklepom, które sprowadzają chore zwierzęta, które często rozmnożone są wsobnie i niosą choroby genetyczne. Poza tym na forum nie akceptujemy kupowania w sklepach zoologicznych i jest do tego odpowiedni punkt regulaminu:
Cytat:
8. Kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się na bezmyślne rozmnażanie szczurów, kupowanie szczurów w sklepach zoologicznych/pseudohodowlach (które zazwyczaj nie mają odpowiednich warunków do hodowli szczurów i stawiają tylko na zysk kosztem zdrowia zwierząt) ani trzymanie ich w samotności przez całe życie bez wyraźniej przyczyny.


Tutaj na temat: skąd się biorą szczury w sklepach zoologicznych: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3346

Poszukaj jakiejś biedy do oddania na forum w dziale "oddam", lub na portalach ogłoszeniowych. Nie musi być to szczur koniecznie z Twojego miasta, bo można użyczyć transportu grzecznościowego.

Dział oddam: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=63
Transport: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10417
_________________
Moje ogony
Ostatnio zmieniony przez Cegriiz Śro Paź 02, 2013 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
barbus 


Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 10:45   
   Zwierzątka: szczurki Antoś i Boluś


Weź pod uwagę, że szczurka z zoologa może być ciężarna.
 
     
NelaNelka 


Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 10:53   

Spokojnie, znam zasady 'nie zoologom' i resztę, wiem i rozumiem to wszystko. Wczoraj i dziś sprawdzałam wszelakie portale, forum to tu, jeszcze jedno o szczurach, stronę na fejsbuku, gumtree, tablicę, nawet allegro, czy ktoś nie chce oddać dorosłej dziewczyny. Póki co nie znalazłam żadnej która odpowiada kryteriom moim, że tak powiem. Jest przeważająca ilość szczurów-facetów.
Myślę, że dam na to sobie jeszcze jakiś tydzień, nie chcę dłużej narażać mojej osamotnionej dziewczyny, jeśli przez ten czas się nie uda, pójdę walczyć do zoologa, ekspedientka mnie już zna, być może twarde argumenty przekonają ją do oddania mi jednej z dorosłych szczurek.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 11:13   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


NelaNelka, jest szansa, że odda, skoro szczura jest już dorosła - nie raz na forum odbywały się takie "przejęcia". Dorosłego szczura nikt nie kupi, nie oszukujmy się...
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 11:15   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


NelaNelka, tym bardziej, że z reguły dużych szczurów i tak już nie sprzedadzą ;)

Ostatnio próbowałam takich wielkich facetów wyciągnąć, ale ekspedient powiedział, że nie ma mowy... Bo to dumbo... O.0
_________________
Moje ogony
 
 
     
NelaNelka 


Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 11:16   

Dokładnie to mam na myśli, tym bardziej, że te dorosłe sztuki są tam chyba cztery. Stąd mój tok myślenia, by się tam wybrać, jeśli nie znajdę żadnego do adopcji w przeciągu tygodnia.
Nie trzeba od razu na wszystkich naskakiwać!
 
     
NelaNelka 


Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 11:17   

Akurat czytałam ten wątek o dumbo. W tym sklepie u mnie siedzą zwykłe, pospolite szczuraski i jeśli, gdyby się udało, wyciągnęłabym jedną byłby to dla niej też trochę ratunek, tak myślę.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 11:34   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


NelaNelka, wątek o wyciąganiu dumbo był tylko na Fejsie ;)

Jeśli standardy, to powinno być trochę prościej.
_________________
Moje ogony
 
 
     
NelaNelka 


Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 18:27   

Nie wiem już nawet, czy wytrzymamy tydzień poszukiwań, i ja i Fifa, wydaje mi się, że jest coraz gorzej, w ogóle na mnie nie reaguje, eh..
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 20:09   

NelaNelka napisał/a:
Nie wiem już nawet, czy wytrzymamy tydzień poszukiwań, i ja i Fifa, wydaje mi się, że jest coraz gorzej, w ogóle na mnie nie reaguje, eh..


To może weź jej dwa maluchy (jeśli masz zamiar mieć jeszcze szczury).
Nawet jak się znajdzie dziewuszkę w tym wieku, to powinna jeszcze zaliczyć weta i przejść kwarantannę. A maluchy w Twoich okolicach są.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 20:31   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


NelaNelka, to jak najszybciej pytaj w tym sklepie - najważniejsza jest teraz Fifka. Trzymam kciuki za tę rozmowę :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
NelaNelka 


Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 15:29   

Przeprowadzam się i nie mam internetu i czasu na cokolwiek ;c Plus tego jest taki, że Fifka jest niesamowicie ożywiona i zaciekawiona nowym miejscem, więc choć chwilę dłużej mam na ogarnięcie tego wszystkiego z przeprowadzką i znalezienie jej koleżanki. Myślałam o dwóch młodych ale moja klatka jest stanowczo za mała, a jestem studentką utrzymującą się samodzielnie, cieżko by mi teraz było kupić nową klateczkę ;c
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 13:46   
   Zwierzątka: szczurze damy


NelaNelka, Ogłoszenie aktualne? Jak idą poszukiwania?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.36 sekundy. Zapytań do SQL: 12