Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgryzanie, podszczypywanie - szczur nas testuje
Autor Wiadomość
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 07, 2013 12:22   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


najna, gratuluję. Ciesze się, że rady pomogły :)
_________________
Moje ogony
 
 
     
1Netka1 


Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 20:37   
   Zwierzątka: Kamis, Chili, Peper, Szafran, Czoko


Ja mam głupią sprawę. Nie pisałabym gdyby się nie powtórzyło. Chodzi o to, że mój szczurek (samiec wiek 1.5 roku) Karino ma czasem dziwne sytuacje dokładnie zdarzyło się to 3 razy dziś poraz 3 z bardzo dużą przerwą od ostatniego. Ugryzł mnie w powiekę. Leżałam na podłodze by mieć na nie oko i na chwilę przymknęłam powieki, bo nad czymś myślałam i nagle poczułam otworzyłam szybo drugie niezaatakowane oko i patrze Karino stoi przede mną i pomlaskuje(wcześniej leżał obok mnie). Nie spodziewałam sie tego, ponieważ ostatni raz, kiedy to się stało miał 4 miechy. Co to oznacza czy jestem dla niego wrogiem ?



Zwracaj większą uwagę na ortografię i interpunkcję, nie zapominaj o polskich znakach, M.
_________________
Blue [*] 28.01.2012 i jego brat Allucard [*] 14.03.2013. Bratek [*] 10.01.2014 i jego brat Karino [*] 31.01.2014
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Nie Sie 25, 2013 20:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 20:51   
   Zwierzątka: królinka i szczury


1Netka1, niektóre szczury podgryzają paznokcie, inne pięty, a Twój powieki ;)
Nie odbierałabym tego zachowania jako niechęć do Ciebie.
Proponuję dać mu do zrozumienia, że sobie tego nie życzysz np.przez dosadne powiedzenie NIE.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 20:55   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


To ja też temat odkopię. Po kastracji Desant w klatce nadal łapie za palec. Jest to delikatne ale nadal wydaje się spowodowane niechęcią "ej nie dotykaj mnie ja tu jestem szefem". Nie da rady go zdominować w klatce bo równie dobrze mogę się pożegnać z ręką. W jego wypadku nie potrafimy stwierdzić czy podgryza z sympatii (Anubis nasz tak robi że mocno trzyma ale widać, że dla zabawy) czy może to ostrzeżenie, że za głaskanie będzie palca odrąbanie.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 09:47   
   Zwierzątka: brak


Co do gryzienia w powieki - szczury niestety często to robią, zwłaszcza, kiedy np. ma się pomalowane tuszem rzęsy. Nie robią tego złośliwie, tylko z ciekawości i lekko, ale ponieważ to bardzo delikatne części ciała, to bolą dość intensywnie i może się wydawać, że szczur się rzucił z atakiem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 09:28   
   Zwierzątka: szczurowadła


1Netka1, moje babki gryzą mnie w nos. To jedyna część ciała w jaką gryzą, zawsze leciutko, ale jednak trochę boli. Może mój nos i Twoje powieki wyglądają smacznie :)
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Lachesis 



Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 15:02   

Mam pewien problem z jednym z moich chłopaków. Szogun ma trochę ponad 4 miesiące, a u mnie jest od dwóch. Od jakiegoś czasu, kiedy jest na wybiegu, podbiega do mojej ręki i ją delikatnie podgryza. Zachowuje się tak jakby chciał się bawić. Pozwala też wywrócić się na brzuszek. Tylko właśnie kiedy tak leżał na pleckach ugryzł mnie mocniej niż zazwyczaj. Teraz nie wiem, czy zrobił to przez przypadek, czy próbuje na ile może sobie względem mnie pozwolić. Nie chciałabym żeby to jego delikatne podgryzanie przerodziło się w coś poważniejszego.
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 15:18   

Hej, szczurek już po mnie bezstresowo biega, nie gryzie, pozwala się głaskać, jednak dzisiaj w sumie pierwszy raz bez smakołyku wszedł na ramię, coś powęszył i nagle ugryzł mnie w ucho.
Może nie do krwi, ale wydawało mi się strasznie mocno bo było to bolesne.
Czy to normalne? Jeśli nie to jak tego oduczyć?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lut 11, 2015 15:54 ]
Scaliłam z wątku zbiorczego.
 
     
luthien9510 



Dołączyła: 10 Lis 2015
Posty: 7
Wysłany: Sob Lis 14, 2015 16:15   
   Zwierzątka: 2 Szczurki


No mam to samo pytanie co prawie rok temu osoba przede mną.
Mój szczuruś robi mi to samo, wchodzi mi na ramię, siedzi sobie, obserwuje i nagle dziab.
Starałam się go z daleka od uszu trzymać, bo tylko uszy gryzie, ale dziś, że próbuje łączyć dwa szczurki ze sobą, ten na mnie wlazł i dziab znowu, tym razem do krwi.
Da się coś z tym zrobić?

Poprawiłam błędy. Zwracaj większą uwagę na ortografię i przecinki. Oxxy
Ostatnio zmieniony przez oxxy Sob Lis 14, 2015 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Lis 14, 2015 20:23   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


luthien9510, moje szczury do tej pory podgryzają mi uszy, szyję, a czasem nos. Możesz je odsuwać od okolic swojej twarzy - może to zadziała i się oduczy.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 21, 2016 18:52   

Myślałam, że Merlin to kochany miziak, nigdy nikomu nie zrobił krzywdy, dziś mnie przywitał po powrocie z pracy entuzjastycznym wylizywaniem i włażeniem na głowę... Dwie godziny później nagle zaczął się drzeć, kiedy po 129874-tej próbie wejścia na biurko podniosłam go mówiąc dobitnie "NIE, NIE WOLNO", a potem jakby wpadł w oburzoną panikę, próbował mnie podgryzać i cofał się przed dotykiem... Ostatnio bał się nas dwa miesiące temu, a gryźć nie próbował nigdy :shock: . Jeśli to znowu hormony i znowu trzeba będzie kastrować to się chyba załamię... Co może wpływać na takie zachowanie szczura? Ostatnio ma randki z Pixem, podczas których strasznie go dominuje, czy przez to może też wpaść na pomysł dominowania nas? Co mam z nim zrobić, jeśli niekoniecznie chcę go brutalnie dominować i nakręcać na dalsze pojedynki ze mną?
 
     
MaryKatenista 


Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Sob Mar 26, 2016 16:07   gryzie mnie bardzo

Moje babki bardzo mnie gryzą nie wiem co mam robić. SĄ TAKIE WŚCIEKE!
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 26, 2016 19:15   

Scaliłam z istniejącym już tematem.
MaryKatenista, zanim założysz nowy temat, sprawdź czy na forum nie ma wątku o podobnej treści lub odpowiedzi na nurtujące cię pytanie :wink:
 
     
MaryKatenista 


Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Mar 27, 2016 21:36   

Ktoś mi odpowie co mam z nimi zrobić aby nie gryzly?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Mar 27, 2016 21:55   
   Zwierzątka: szczurze damy


MaryKatenista, a przeczytałaś temat?
Z tego co widzę, to nie. Zacznij od zapoznania się z tym co już zostało napisane. ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 13