Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Wrz 03, 2013 12:02
Kastrat fuzz szuka domu IDEALNEGO!!
Autor Wiadomość
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 21:12   Kastrat fuzz szuka domu IDEALNEGO!!

1. Liczba szczurów do oddania: 2

2. Płeć szczurów: Kastrowany samiec i niesterylizowana samiczka

3. Wiek szczurów: Sznaps- fuzzik niecałe 2 lata, Emsi- rok

4. Miasto: Gdynia

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: tylko w obrębie Trójmiasta

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: oba przechodziły "standardowe" zapalenia płuc. Dzisiaj- zdrowe jak ryby.

7. Charakter, usposobienie szczurów: Oba są niezwykle kontaktowe i proludzkie. Ciekawskie i bardzo odważne. Wchodzą na ręce nawet zupełnie obcych osób. Nie boją się psów. Na wybiegach są mega kontaktowe, co chwilę podbiegają do człowieka, wspinają się na kolana, ramiona. Uwielbiają się bawić w ganianego z ręką. Cud- miód i orzechy!!!

8. Stosunek szczurów do człowieka: Opisane wyżej.

9. Stosunek do innych szczurów: Łatwo się łączą z innymi szczurami, bez spin.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: Brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: TYLKO RAZEM

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Wizyta przed i poadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej, obowiązek wrzucania na forum raz na 2 tygodnie (minimum) choć jednego zdjęcia.

16. Zdjęcia szczurów: (wybaczcie cyc mego lubego :D )
http://imageshack.us/photo/my-images/9/kcvs.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/543/oyve.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/5/3bcq.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/59/frlz.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/21/y76p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/822/tog2.jpg/


17. Kontakt: PW przez forum.

18. Kilka słów o szczurze: Sprawa jest bardzo nagląca a sytuacja, w której się znalazłam jest fatalna. Musimy znaleźć KONIECZNIE dom, chociaż tymczas, do połowy września. Nie chcę tu pisać dokładnie o co chodzi ale od nowego domu zależy życie innego zwierzaka. Zanim podjęliśmy decyzję o poszukaniu szczurkom nowego domu podjęliśmy wszelkie próby rozwiązania problemu łącznie z zasięganiem porad specjalisty. Niestety wszelkie próby spełzły na niczym. Sytuacja jest skomplikowana i długa dlatego nie chcę jej tu opisywać. Po krótce: psu, którym się opiekuję od ponad półtora roku (a który przebywa w schronisku) grozi eutanazja. Musi zostać zabrany w ciągu miesiąca ze schronu. Niestety psiak reaguje agresją na szczurki. Odbyliśmy 8 sesji z behawiorystą, które nie dały żadnych efektów. Podjęliśmy ultraciężką decyzję. Doszliśmy do wniosku, że szczurki mniej odczują zmianę domu niż psiak.. stratę swojego życia. Dlatego moja prośba o pomoc jest naprawdę nagląca i poważna.
Wiem, że to nie w porządku ale bardzo bym chciała, żeby ktoś kto od dawna jest na forum w pierwszej kolejności mógł się nimi zaopiekować. Po prostu byłabym spokojniejsza gdyby przygarną je ktoś, kogo "znam" od dłuższego czasu. Może to być chociaż tymczas, będziemy wtedy razem intensywnie szukać domu. Najlepiej, żeby dom był z Trójmiasta. Stawiam same obostrzenia i wiem, że trudno będzie znaleźć taki domek ale mam nadzieję, że się to uda. Jeśli ktoś będzie zainteresowany pomocą to może spokojnie zapytać na PW o dokładny powód. Sprawa jest naprawdę pilna.
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
Ostatnio zmieniony przez LalaAla Wto Sie 27, 2013 16:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 08:49   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Wiem, że pewnie bez sensu piszę, skoro są do oddania tylko razem, ale jakby coś się zmieniło w tym temacie to pewnie mogłabym przygarnąć jegomościa (bo stadko panów mamy w naszej klatce). Na adoptowanie dwójki nijak nie mam szansy.
Tak czy owak trzymam kciuki, żeby najlepiej faktycznie poszły wspólnie do kogoś. Za dobry domek. :kciuki:
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 08:56   

taivas a czy gdyby Emsi została wysterylizowana to czy byłabyś w stanie adoptować dwójkę?
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 08:57   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


No właśnie na dodatkową dwójkę niestety nie mam warunków. :( U nas w sumie 5 to max.
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 09:03   

Nawet gdyby do tej dwójki doszła Furetka Plusa za darmo? Wiem, że kombinuję ale uaktualniłam opis w ogłoszeniu i generalnie więcej wyjaśniłam- jestem naprawdę w sytuacji podbramkowej..
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 09:07   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Na chwilę obecną nie chcę nic obiecywać jeśli chodzi o dwójkę, ale przegadam sprawę z TŻ. Ok? Najpóźniej jutro dam znać, żeby więcej nie trzymać Cię w niepewności. Ale jak ktoś pewny się w międzyczasie znajdzie to niech idą, jeśli od razu mogłyby iść razem.
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 09:40   

To mógłby być nawet tymczas a my byśmy szukali bardzo intensywnie wtedy domu dla nich.. Pogadaj proszę z TŻem, każda pomoc się liczy.
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 16:09   

szkoda że nie można osobno, kastracika bym przyjęła ,dwójkę (jeśli samica by była ciachnięta) mogłabym dopiero po przeprowadzce do własnego mieszkania czyli najwcześniej październik, listopad :( , także nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki, za super domek
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Szczurzy Tata 


Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: Śro Sie 14, 2013 15:57   
   Zwierzątka: Szczurki 4


Wstępnie jesteśmy z taivas zainteresowani zabraniem obu zwierzaków. Konkrety będą znane w sobotę/niedzielę, najpierw chcemy się spotkać z LalaAla
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 18:20   

taivas i Szczurzy Tata zdecydowali się nam pomóc :) ratując tym samym życie innej istoty :) Nasze smrody idą do nich pod koniec września tak więc temat chyba na razie zostanie tu? :)
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
Ostatnio zmieniony przez Karena Pon Sie 19, 2013 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 18:23   
   Zwierzątka: królinka i szczury


LalaAla, temat może zostać, aż szczury nie trafią do taivas i Szczurzego Taty - dajcie tylko znać, kiedy ogony u Was będą ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 20, 2013 18:42   

Sprawa wygląda tak- jeśli uda się bezproblemowo połączyć nasze szczurki ze stadem taivas to one zostaną u nich :) A jeśli jednak wynikną jakieś komplikacje i nie uda się połączyć ogonków to nadal będziemy szukać im nowych domków. taivas pozwoliłam sobie wyjaśnić sytuację :)
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 20, 2013 22:10   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Jasne, spoko. :)

Właśnie taki jest plan - próba połączenia (oby udana), a w razie komplikacji szukamy domku "awaryjnego", więc jak ktoś byłby w stanie się zdeklarować na taką pomoc w nagłej sytuacji, to byłybyśmy wdzięczne i wdzięczni. :)
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 08:50   

Tak jak napisała taivas- bardzo prosimy o zgłaszanie się "awaryjnych domów tymczasowych" jeżeli przydarzy się taka sytuacja, że nie uda się dołączyć się naszych ogonków do ich stada. Byłoby idealnie gdyby DT był z Trójmiasta :) W razie pytań proszę pisać PW bo DT ma pewne określone zasady z naszej strony :)
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 10:11   
   Zwierzątka: brak


Ja mogę wziąć ogonki na DT ;) Co prawda pod koniec września wyjeżdżam, ale jednak na tydzień, a nie na trzy jak było w planach, poza tym wracam 2 października.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 9