Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Sie 26, 2013 22:07
[Poznań/Cała Polska] Jagodzianki szukają domków :)
Autor Wiadomość
Magdonald 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lip 30, 2013 17:34   [Poznań/Cała Polska] Jagodzianki szukają domków :)

1. Liczba szczurów do oddania: 8

2. Płeć szczurów: 3 samice, 5 samców (nie jestem pewna w 100%, bo pierwszy raz samodzielnie przyszło mi rozpoznawać płeć, ale myślę, że podołałam i maluchy dobrze określiłam, w razie czego proszę o poprawienie mnie)

3. Wiek szczurów: mama maluchów wydaje mi się, że ma ok. pół roku, może mniej. Dzieci urodzone 13 lipca.

4. Miasto: Poznań

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: dowiozę na terenie Poznania, do innych miast można znaleźć transport grzecznościowy przez forum itp.

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: żadne

7. Charakter, usposobienie szczurów: mamuśka towarzyska, energiczna, bardzo dba o małe. Dzieci energiczne i ruchliwe.

8. Stosunek szczurów do człowieka: mama oswojona, pozwala brać małe na ręce. Maluchy od małego przebywają z człowiekiem, są brane na ręce, socjalizowane. Nie powinno być z nimi w przyszłości problemów ;)

9. Stosunek do innych szczurów: nieznany

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: cała rodzinka trafiła do mnie dość niespodziewanie. Dziewczyna, która je oddała nie mogła się nimi zająć, a jako, że mama jest fuzzem, zdecydowałam prawie od razu, że przejmę ją na DT i wyadoptuję zarówno mamę jak i małe (które też mogły być fuzzami, to nie było wcześniej pewne), bo gdyby wpadła w niepowołane ręce, mogłaby być "maszynką do rodzenia" ; /

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nie wiem, dostałam młode już urodzone, razem z mamą. Podobno to niespodzianka z zoologa, ale są co do tego pewne wątpliwości.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: szczurki są jeszcze za młode.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: w przypadku osób, które nie mają żadnych szczurków, oddam przynajmniej parami. Jeżeli ktoś ma własne stadko, mogę wydać pojedyncze maluchy.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: odpowiedzialność, ankieta, wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy.

16. Zdjęcia szczurów:

Mamusia Jagoda (znalazła domek u ann.)


DZIEWCZYNKI

Dziewczynka 1 (jedzie z mamusią do ann. :) )


Dziewczynka 2 (prawdopodobnie zostanie u mnie, choć to jeszcze niepewne) - najmniejsza, wygląda na najsłabszą, a tak naprawdę to wulkan energii :D Nie potrafi usiedzieć w miejscu, wierci się niesamowicie ::)


CHŁOPCY

Chłopiec 1 - ten pan również nie wie co to znaczy siedzieć w miejscu ::) Mimo, że jeszcze porusza się dość pokracznie, zwiedził już prawie całe łóżko, a biedna mamuśka musiała zanosić go non stop z powrotem do gniazdka :D Cudem udało mu się zrobić zdjęcia...


Chłopiec 2 - mały przystojniak, tego osobnika chyba najczęściej spotkać można przyklejonego do cyca mamuśki :D


Chłopiec 3 - pan z prześlicznym drobnym wzorkiem na brzuszku. Bardzo kochany, choć też wiercipięta ;)


Chłopiec 4 - tłuściutki szaraczek, który uwielbia spacery po klatce. Potrafi mamuśkę znaleźć w każdym kącie, nie straszna mu nawet miseczka z jedzeniem, w której również zdarzyło mu się spacerować :D


Chłopiec 5 - na moje oko będzie beżowy, a nie biały. Jako jeden z niewielu jeszcze nie otworzył oczek, ale z wstępnych oględzin wydaje mi się, że będą czerwone. Uwaga! Ma zadatki na grubaska :D Chyba na każdym zdjęciu "grupowym" widać go przy cycu, jak dzielnie walczy o mleko mamusi ;D


ZDJĘCIA GRUPOWE:






17. Kontakt: proszę o przesyłanie przez prywatną wiadomość zgłoszeń wraz z wypełnioną ankietą:
1. Czy masz już szczury?
2. Czy posiadasz klatkę? Jeśli tak to jakie ma wymiary.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?

18. Kilka słów o szczurze: przy zdjęciach wstawiłam opisy

Dodałam spację między zdjęciami, żeby się forum nie rozjeżdżało.
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Pon Sie 19, 2013 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lip 31, 2013 06:23   
   Zwierzątka: szczurowadła


słodziaki! i śliczna mamusia.
Ech wszędzie tylko kawalerowie do wydania, a mnie panny trzeba.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Boska.Schi 



Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: 3City
Wysłany: Śro Lip 31, 2013 23:21   
   Zwierzątka: Odi-labik, Speedi-Fuzz, Edi-Syjam


czy one będa podobne do mamy czy będa miały futerko?
_________________
Ze mną: Odi-labik, Speedy, Edi
Za TM: Wacik-labik [*]
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 00:47   
   Zwierzątka: szczurowadła


Boska.Schi, futerkowe są :)
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Boska.Schi 



Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: 3City
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 11:20   
   Zwierzątka: Odi-labik, Speedi-Fuzz, Edi-Syjam


w takim razie ja chętnie! 4 i 5 z chłopaków
ankieta już poleciała wczoraj na priv :)
_________________
Ze mną: Odi-labik, Speedy, Edi
Za TM: Wacik-labik [*]
 
     
Boska.Schi 



Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: 3City
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 11:31   
   Zwierzątka: Odi-labik, Speedi-Fuzz, Edi-Syjam


proszę o info czy mam szukać transportu do trójmiasta i na kiedy
_________________
Ze mną: Odi-labik, Speedy, Edi
Za TM: Wacik-labik [*]
 
     
Magdonald 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 12:36   

Boska.Schi, odpisałam ;)
angelus, jeśli jesteś zainteresowana dziewczynką z numerkiem 2, możesz wypełnić ankietę i podesłać mi na priv. Jak napisałam, to, czy zostanie u mnie nie jest jeszcze pewne (muszę na spokojnie to przemyśleć i obgadać z chłopakiem), więc potencjalni chętni w razie czego też są mile widziani :)
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 20:29   
   Zwierzątka: szczurowadła


Magdonald, Ja bardzo chętnie, bo już od jakiegoś czasu szukam koleżanki dla moich panien. Tylko jeden problemik, bo jestem z Krakowa. I tak sobie pomyślałam właśnie, że nawet jak by się transport znalazł, to chyba szkoda maleństwo taki kawał drogi targać i stresować.

Edit.
Wysłałam ankietę, tylko nadal nie jestem pewna co do tak długiego transportu, jeżeli znajdzie się ktoś chętny bliżej, to dla małej chyba będzie lepiej żeby tam pojechała. W każdym razie niech ankieta sobie leży u Ciebie i czeka :)
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 19:31   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Magdonald, są jeszcze jakieś wolne maluchy?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 22:06   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Brak odzewu. Zamykam.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 13