Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Czw Lip 11, 2013 22:55
[Warszawa] Szczurzyce do oddania w dobre ręce
Autor Wiadomość
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 22:12   [Warszawa] Szczurzyce do oddania w dobre ręce

1. Liczba szczurów do oddania: 2 lub 3

2. Płeć szczurów: samice (2 wysterylizowane)

3. Wiek szczurów: 1,5 roku, 2 lata, 2 lata

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: nie

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: problemy z oczami u Keiko wynikające z faktu, że jest fuzzem. Kardiomiopatia u Nigry.

7. Charakter, usposobienie szczurów: łagodne

8. Stosunek szczurów do człowieka: bez agresji

9. Stosunek do innych szczurów: raczej bez agresji

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: wyjazd na stałe zagranicę

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: klatka, tunel, tarasy, pochylnie, sputniki, hamaki

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: najchętniej razem, ew. Nigra oddzielnie, Keiko i Beza razem

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: odpowiedzialność i stały kontakt, doswiadczenie ze szczurami

16. Zdjęcia szczurów:
Keiko


Beza


Nigra


17. Kontakt: PW

18. Kilka słów o szczurze: Pilnie szukam odpowiedzialnego domu dla moich szczurzyc. Nigrę dołączam do ogłoszenia tylko i wyłącznie jeśli ktoś zgodzi się zaopiekować wszystkimi 3 dziewczynami, jeśli nie, wówczas Nigra trafi w już ustalone miejsce, natomiast domu będą szukać tylko Keiko i Beza - wyłącznie razem. Wyjeżdżam na stałe zagranicę, nie za bardzo mogę zabrać ze sobą szczury. Poszukuję więc dla nich DS, jeśli nie - DT, który zająłby się nimi na okres wakacji, do czasu znalezienia DS. Wyjeżdżam 15 lipca br., chciałabym im znaleźć dom do 13 lipca, więc sprawa jest pilna. Koniecznie do osoby odpowiedzialnej i mającej już doświadczenie ze szczurami, dziewczyny nie są pierwszej młodości.
Beza za miesiąc skończy 2 lata. Jak dotąd miała jedynie sporadyczne problemy przeziębieniowe, nigdy nie doszło do zapalenia oskrzeli czy płuc. Obecnie miewa zatkany nos, była badana przez dwóch weterynarzy i wychodzi na to, że po prostu taka jej uroda. Jest wysterylizowana
Keiko ma zeza i od czasu do czasu leje jej się porfiryna z oczu, zazwyczaj wystarczy NaCl, jeśli nie - antybiotyk w kroplach i po tygodniu jest w porządku. Zawijają jej się powieki, jak to u fuzzów, więc czasem warto z nimi powalczyć (szczegóły dla zainteresowanych na PW). Ma około 1,5 roku, jest wysterylizowana.
Nigra natomiast rok temu została zdiagnozowana z kardiomiopatią i obecnie stale jej się pogarsza. Jak napisałam, umieściłam ją w tym ogłoszeniu mając nadzieję, że być moze na starość nie będę musiała ich rozdzielać i ktoś o dobrym sercu zajmie się nimi wszystkimi razem. Jeśli nie, wówczas Nigra ma już zaklepany dom, ale niestety będzie musiała zostać oddzielona od reszty stada. Przyjmuje leki minimum 3 razy dziennie (zależy od stanu) - w tym zastrzyki, jest bardzo przywiązana do ludzi, chętnie przesiaduje całymi dniami na ramieniu. We wrześniu skończy dwa lata. Ostatnio bardzo chudnie, musi dostawać dużo płynnego/mazistego jedzenia (Sinlac, Nutridrink, Gerber, kaszki) żeby nie dojść do stanu szkieletu - jedzenie ją męczy, ma coraz więcej zrostów w klatce piersiowej. Jest już bliżej końca niż początku.. Nie jest wysterylizowana ze względu na słabe serce. Nie poddałam jej jeszcze eutanazji ze względu na to, że mimo kiepskiego stanu wciąż chętnie biega, je, jej stan nie jest na tyle poważny, żeby podjąć taką decyzję. Konieczna jest stała obserwacja jej stanu, szczególnie w lecie.

Wiem, że wymagam wiele, ale od osoby, która by się nimi zajęła, chciałabym dostawać jak najczęstsze informacje o tym, co u nich. Bardzo cięzko mi się z nimi rozstać, to miało wyglądać inaczej, ale niestety nie mogę ich ze sobą wziąć. Oferuję wszelką pomoc merytoryczną i ew. finansową po uzgodnieniu szczegółów. Będę wdzięczna za popytanie kogo się da, czy mógłby je wziąć. Biorę pod uwagę raczej tylko Warszawę, bo ciężko będzie tak szybko znaleźć transport, no i w Wwie mogłabym je jeszcze odwiedzać w miarę możliwości, na czym też mi zależy.
Szczury młode nie są, więc można powiedzieć, że szukam im domu spokojnej starości, który zapewni im dużo uwagi i miłości. Nie gryzą, są całkowicie oswojone, każda ma swój charakter, najbardziej proludzka jest Nigra.

Do dziewczyn dołączam karty leczenia i w/w akcesoria. Więcej informacji na PW, tylko dla poważnie zainteresowanych.
 
 
     
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Pon Lip 08, 2013 07:48   

Hop hop! Nikt nie może pomóc? :(
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Lip 08, 2013 16:17   
   Zwierzątka: królinka i szczury


lorelei, jaka jest szansa, że dziewczyny dogadałyby się z innym stadem? Jak u nich z łączeniem?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Lip 09, 2013 19:25   
   Zwierzątka: królinka i szczury


lorelei, dziewczyny znalazły już dom?
Masz PW.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 22:40   

Dzięki Cegriiz i mmarcioszce nieaktualne. :serducho:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13