Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Sob Maj 25, 2013 20:34
[Wronki] zaadoptuję 2 szczurki
Autor Wiadomość
Hysteria 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 17:34   [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Witam,

jestem tu dość nowa:) Zwierzęta mam od dawna, ale szczurów nigdy nie miałam (miałam kiedyś mysz, ale to daaawne czasy). Od jakiegoś czasu już ten pomysł chodzi mi po głowie i postanowiłam go jednak zrealizować. Ostatnio czytam, czytam i jeszcze raz czytam wasze ciekawe forum.

Tak więc w skrócie: właśnie kupiłam używaną klatkę szer.-69 cm, gł.-39 cm, wys.- 79 cm. Nad wyposażeniem będę musiała troszkę popracować, czas zasiąść do szycia :) Wydaje mi się, że klatka jest mniej więcej ok na 2 szczury.

Jak chodzi o karmienie: zacznę od karmy Tima Rattima lub JR Farm. Po pewnym czasie chciałabym przejść na własne mieszanki. Mam już ususzone różne różności: marchew, buraki, jabłka, cukinię, dynię, pietruszkę, liście pokrzywy itd. Oczywiście będą też dostawać świeże warzywa i owoce. Myślę też nad gotowaniem obiadków typu ryż/makaron/kasza plus warzywa plus mięsko (chociaż z mięskiem to chyba raz w tygodniu tylko). MOje psiaki jedzą suchą karmę, ale daję im też gotowane jedzenie, więc to kwestia tylko podebrania trochę dla sZczurasków. Wraz z pojawieniem się wiosny do diety wejdą też różne dzikie zieleninki, gałązki, zioła (mam też w planach założyć w tym roku własny warzywnik, ale nie wiem czy się wyrobię z ilością pracy - najgorzej to przekopanie terenu wr...). Mam też suszone stynki (takie rybki), to im powinno baardzo zasmakować :) No tak w skrócie chciałam napisać, ale wyszło trochę dłużej. W każdym razie na pewno będę się musiała jeszcze poduczyć i zmieniać jadłospis na bieżąco.

Szczurki - chcę od razu dwa. Preferuję chyba samiczki, chociaż ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Podoba mi się u samców to, że są bardziej miziaste, ale obawiam się tego, że często uczulają, więc sama nie wiem. Super gdyby były ze sobą już zżyte, może rodzeństwo. Super jak młodziutkie, urodzone w domu i "przyzwyczajone" do człowieka. Nie lubię czerwonych oczu. ALe jestem otwarta na propozycje.

Jakby co to zapraszam na "kawkę przedadopcyjną". Choć wiem, że to daleko, ja mieszkam nie w samych Wronkach, tylko jeszcze pod. Bywam w Poznaniu- teraz na przyklad będę 16.03 na wystawie zwierząt egzotycznych - jakby ktoś chciał się spotkać i pogadać ze mną, to będę tam od około 10-13.00, myślę.

To tyle. Nie wiem czy napisałam wszystko co trzeba, w razie czego proszę pytać.
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 19:08   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Myślę, że najszybciej znajdziesz ogonki szukając w dziale 'oddam' po prostu :)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 19:15   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Hysteria, Aktualne?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Hysteria 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 0
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 01:40   

Aktualne, wciąż nie mam szczurków.
 
     
eva 


Dołączyła: 15 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Śro Maj 15, 2013 23:22   szczurek do adopcji
   Zwierzątka: lou i mimi


aktualne? mam piękną szczurcię 3 miesięczną dumbo czarną z białym brzuszkiem, bardzo inteligentna, Lakomczuszeki miziak, niestety szczurek poprzedni jest mało towarzyski, szukam dla niej lepszego domu, ze szcurkami, ktore będą sie z nią bawic. pozdrawiam
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 14:39   
   Zwierzątka: szczurcie


Hysteria, u mnie też jeszcze kilka panien na wydaniu http://forum.szczury.biz/...er=asc&start=30 jeśli jesteś zainteresowana to poproszę o wiadomość.
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 01:24   
   Zwierzątka: szczurze damy


Aktualne?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Hysteria 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 0
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 20:16   

Nie, chwilowo się wstrzymam ze szczurami
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13