Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Maj 21, 2013 23:02
[Warszawa, Wołomin i okolice] 7 samiczek z 21.03.2013
Autor Wiadomość
szczuropakabra 


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 19:31   [Warszawa, Wołomin i okolice] 7 samiczek z 21.03.2013

1. Liczba szczurów do oddania: 7

2. Płeć szczurów: Samiczki

3. Wiek szczurów: urodzone 21.03.2013

4. Miasto: Ostrówek

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Warszawa i okolice Wołomina

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: Brak

7. Charakter, usposobienie szczurów: Miłe, troszke lękliwe na hałasy ale to normalne u młodych zwierząt, nie gryzą są przyzwyczajane do człowieka od małego.

8. Stosunek szczurów do człowieka: pozytywny

9. Stosunek do innych szczurów: zabawowe - jak to maluchy

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: wpadka, samiec nauczył się otwierać klatkę, została ona zabezpieczona przed ponownymi eskapadami Don Juana.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: Tak

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: możliwość oddania pojedyńczo

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Odpowiedzialność, brak szczurozjadaczy, pełnoletność lub zoda współlokatorów/domowników na adopcję szczura

16. Zdjęcia szczurów:
1. http://imageshack.us/phot...dsc00059ef.jpg/ - adoptowana przez mandinka
2. http://imageshack.us/phot.../dsc00066e.jpg/ - adoptowana przez gorky
3. http://imageshack.us/phot...dsc00093nb.jpg/ - adoptowana przez mandinka
4. http://imageshack.us/phot...dsc00073gm.jpg/ - adoptowana
5. http://imageshack.us/phot...dsc00077jn.jpg/ - adoptowana
6. http://imageshack.us/phot...dsc00082tj.jpg/ - adoptowana przez gorky
7. http://imageshack.us/phot...dsc00087tx.jpg/ - adoptowana


17. Kontakt: Proszę o kontakt na mail: zydopakabra@gmail.com lub pod tym postem, Post będzie aktualizowany wraz ze zmianami w sprawie adopcji. Kontakt telefoniczny możliwy tylko z osobami zdecydowanymi na adopcję.

18. Kilka słów o szczurze: samce z tego miotu kradną monety i chowaja do poduszek ;)
Ostatnio zmieniony przez szczuropakabra Wto Maj 21, 2013 22:37, w całości zmieniany 12 razy  
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 23:42   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


a samiec który zapłodnił samicę jest z nią spokrewniony? skąd pochodzą (sklep, wpadka, różne mioty, coś tam)?
kiedy dokładnie bracia samiczek z tego wątku zostali oddzieleni od reszty?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
szczuropakabra 


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 00:00   

Bracia zostali oddzieleni po 4,5 tyg. Samiec jest z zoologa i samica też, ale są z różnych sklepów i jest między nimi pół roku różnicy więc spokrewnienie jest skrajnie mało prawdopodobne.

EDIT: Szczegółowych informacji mogę udzielić osobom zainteresowanym adopcją.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 00:05   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


szczuropakabra, spokrewnienie jest bardzo możliwe, bo równie dobrze jedno drugiego może być ojcem/matką, dziadkiem/babcią itp. Różne sklepy mogą się zaopatrywać w zwierzęta w tej samej hurtowni, więc też nic nie znaczy ;)

Myślę, że powód oddania jest ważny i lepiej podać od razu do wiadomości, choćby dla moderatorów.
_________________
Moje ogony
 
 
     
szczuropakabra 


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 00:26   

Powód oddania według formularza dotyczy szczurów starszych a nie młodych ale powód jest raczej oczywisty - mam już 3 samice i 7 dodatkowych samic na dłuższą metę mogło by stworzyć spory problem.

A co do pokrewieństwa to wątpię żeby szczurki, które jak brałem były małe (około 1,5 miesiąca na oko) były swoimi rodzicami albo babcią/dziadkiem.

Proszę o zaprzestanie offtopu, który mógłby się ciągnąć w nieskończoność dywagując na temat czy matka i ojciec maluszków są spokrewnieni bo tego nie rozstrzygniemy.

W tym temacie przecież chodzi o to, żeby maluszki znalazły kochający dom a nie trafiły na karmę dla węży czy były nieszczęśliwe.

Bardzo prosił bym o kontakt osoby zainteresowane adopcją - na wszelkie pytania z chęcią odpowiem.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 05:57   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
Roztrzygniemy tym, że pokrewieństwo jest bardzo możliwe. Może nie skrajnie bliskie, ale rodziną spokojnie mogą być..
Napisałeś wcześniej, że jest między nimi pół roku różnicy, więc coś rachunek się nie zgadza jeśli raz piszesz, że 1,5 miesiąca a raz, że pół roku różnicy..
A dla węża, czy będą nieszczęśliwe to już zależy od Ciebie i Twojego widzimisię.
_________________
Moje ogony
 
 
     
szczuropakabra 


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 09:35   

Chodziło mi o to że matke wziąłem w wieku ok 1,5 miesiąca, po półroku pojawił się u mnie ojciec maluchów też w podobnym wieku (1,5 miesiąca).

Nawet jeśli są w jakimś stopniu spokrewnione to czy zmienia to cokolwiek w kwesti tego że maluchy szukają domu i dadzą się kochać? Nie.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 11:44   
   Zwierzątka: brak


Wszystkie maluchy ze sklepowych wpadek w większym lub mniejszym stopniu pochodzą z chowu wsobnego, wiec nie ma sensu drążyć tego tematu. Najważniejsze teraz, aby znalazły dobre domki. Jeśli ktoś ma ochotę na szczury po niespokrewnionych rodzicach, odsyłam do hodowli rodowodowych. Nie widzę celu w pytaniu o takie rzeczy w dziale z adopcjami.

Pole "powód oddania" dotyczy starszych szczurów, jeśli szczurki są wpadkowe, to "wpadka" jest wystarczającym uzasadnieniem.


szczuropakabra, pamiętaj, żeby upewnić się, że szczurki w nowych domach będą miały szczurze towarzystwo tej samej płci, ewentualnie oddawaj je w parach jednopłciowych ;) Co planujesz zrobić z rodzicami szczurków? Wykastrować samca lub samicę, czy zostawić każdemu z nich po jednym dziecku do towarzystwa? Polecam pierwszą opcję, żeby zapobiec kolejnym takim wypadkom. Szczury różnej płci nie mogą się spotykać nawet na sekundę, więc zapewnienie wybiegów dwóm stadom może być kłopotliwe.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
szczuropakabra 


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 12:06   

Smeg, dziękuję.
Tak mam to na uwadze. Samiczki mam 3 i siedzą w dużej klatce. Samiec nauczył się otwierać drzwiczki od swojej klatki i dlatego była wpadka. teraz siedzą z nim synowie :) a klatka jest już odpowiednio zabezpieczona przed otworzeniem. Wybieg mają na zmiane po mieszkaniu :) najpierw samice :) potem jak już są zamknięte to wypuszczam samce :) . co do krótkiego stosunku szczurów to to zauwayłem bo wystarczyło jakieś 10 sekund nieuwagi(byłem w innym pokoju a samiec otorzył klatke i zrobiłswoje).
 
     
gorky 


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 14:40   

Wszystkie na zdjęciach to samiczki? Jestem zdecydowaniy na wzięcie dwóch, myślę że 2 i 6 ale nie będę bardzo wybredny.
 
     
szczuropakabra 


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 15:02   

gorky: Tak to samiczki. Dziękuję za odpowiedź na ogłoszenie. Proszę o kontakt na email w celu zfinalizowania adopcji. :)
 
     
gorky 


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 15:21   

Edit:
2 i 6 potwierdzam że biorę :) Jeszcze się szarpię czy nie wziąć trzeciej ślicznotki :)
 
     
szczuropakabra 


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 08:43   

Rezerwacja na 7 cofnięta. Dodam niedługe jej więcej zdjęć może ktoś się skusi na kapturka w łatki :)

EDIT: http://imageshack.us/g/1/10143472/ - album 7 :)
 
     
mandinka 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 45
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 12:13   

czy w Warszawie jest mozliwosc umowienia sie na konkretny dzien ?
Ew. czy jest moze ktos, kto przewozlby 2 szczurki do Poznania ?
_________________
Apolonia (+), Lukrecja (+), Biała pańcia (+), Czarna pańcia (+), Winston (samica), Masza (+), Szudrak (Arabela+), Daisy, Mela
 
     
szczuropakabra 


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 0
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 12:17   

Witam.

Tak w Warszawie można umówić się na dowolny dzień. Do Poznania raczej nie. Bo już do Gorkyego do Krk jedziemy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12