Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 16:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 20:18   

Właśnie zauwazyłem że picard wyskoczyło oczko ale tak paskudnie nie może go nawet zamknąć :( , co mam zrobić?
_________________
Mea Culpa.

 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 20:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


wojsza, jak najszybciej zabrać do weterynarza, podać leki pod jego nadzorem?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 20:38   

Wróciło na miejsce ale kurna :/ zbieram ją jak najszybciej.
_________________
Mea Culpa.

 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 11:04   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


wojsza, tym bardziej wskazuje to na guza przysadki.
Daj znać. Powinna dostać steryd (Dexafort) i najlepiej zacząć kurację kabergoliną.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 12:49   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Przynoszę "kolejny" przypadek.

Perkun Kaukai, samiec w wieku 2 lat i 3 miesięcy
W miocie wystąpiły dwa potwierdzone przypadki guza przysadki u samic i jeden niepotwierdzony.

Stan ogólny: szczur na stałe na leku nasercowym, z uszkodzeniami wątroby i nerek właściwymi dla wieku, z trochę osłabionymi tylnymi łapami. Od jakiegoś czasu obserwowaliśmy, że Perkun więcej śpi, mniej interesuje się stadem (a jest alfą), w końcu pojawiły się objawy neurologiczne. Pierwotnie, także z racji wcześniejszych problemów, zdiagnozowane jako zapalenie ucha. Szczur nie pozwalał dotykać sobie głowy, zwłaszcza prawej strony, miał też jedno oko raz bardziej schowane, raz bardziej wypchnięte od drugiego. Okazyjnie trzepał głową. Bardzo dużo zgrzytał zębami!

Zwróciłam uwagę, że jedno oko przymyka bardziej, w końcu zastałam go śpiącego z jednym okiem zamkniętym, a drugim otwartym. W piątek miałam możliwość zabrania go do okulisty, co też uczyniłam. Okazało się, że źrenice Perkuna reagują niesymetrycznie na światło, a także, że w oczach nie ma śladu stanu zapalnego. Okulistka poradziła podanie kabergoliny, co po konsultacji telefonicznej z weterynarzem specjalistą, ale poniekąd na swoją odpowiedzialność, zrobiłam.

Już po 18 godzinach od pierwszej dawki była wyraźna poprawa.
Wczoraj, trzeci dzień od pierwszej dawki, źrenice reagowały równo.

Wstecznie udało mi się połączyć kilka faktów:
- momentami na krótko, ale jednak, był zdezorientowany, co brałam za objaw problemów z tylnymi łapami
- w piątek u okulisty już dość mocno się "płaszczył", gdy wczoraj biegał po stole zabiegowym i wyglądał na ożywionego
- w okolicach piątku zaczęło nam się sypać stado, beta zaczął reagować bardzo nerwowo, gdy tymczasem od soboty, kiedy Perkun poczuł się lepiej, stado się wyciszyło do normalnego dla siebie poziomu

Chcę podkreślić, że Perkun nie zaczął mieć pełnych objawów, nie miał też typowych objawów, mimo to, wydaje się, że to dobry kierunek. Przede wszystkim Perkun czuje się lepiej, lepiej się zachowuje. Można go dotykać po głowie i pysku.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 23:01   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Czy może ktoś z Warszawy byłby chętny na wspólne zamówienie 8 tabletek z DOZ i podzielenie się na pół? Wtedy wyszłoby ok. 110 zł za 4 tabletki. A może ktoś ma do odsprzedania dostinex? :oops:
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 10:34   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Mimo 3 już dawek Dostinex'u u szczura nie jest lepiej, a gorzej. Nie chodzi już, a czołga się, wpada na różne przedmioty, śpi cały czas, czasami nie można go wręcz dobudzić, przyjmuje wodniste jedzenie, ponieważ nie daje rady już pić ... :cry: zastanawiam się czy to już nie koniec... czy nie lepiej byłoby pozwolić mu odejść? czy udało się komuś wyjść z takiej sytuacji, a może trzeba zwiększyć dawkę? obecnie dostaje 0,5 tabletki co 3 dni...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 15:28   
   Zwierzątka: brak


Pół tabletki to już bardzo duża dawka, ile waży szczur? Moim zdaniem nie ma już sensu zwiększać. Być może jest to po prostu guz, na który kabergolina nie działa. Próbowałaś podawać np. Encorton? To steryd, który może pomóc w utrzymaniu względnego komfortu życia szczura, zaczyna działać od razu, więc warto spróbować. Jeśli to nie zadziała, to rozważyłabym uśpienie szczurka.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 16:39   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Waży około 450 gram, jutro będziemy jechać do weterynarza, ale chciałam mniej więcej wiedzieć na co się przygotować :(
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 14:17   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Chciałam pokazać i pochwalić PoLucka. Tak na zachętę dla innych.
Ale będzie to dedykowana zachęta - dla Chmurki - mała, patrz, Ty też dasz radę! :kciuki: :kciuki: :kciuki:

Filmiki:
Ślizgam się, ale biegam! - przepraszam za gówienka, ale wiecie jak to jest zaraz po karmieniu :oops:
A tak zmywam z siebie ten straszny tłusty krem, którym mnie pańcia ciągle smaruje ;)

PoLucek ma obecnie ok. 3 lata i 1.5 miesiąca.
Dostinex dostaje od 6-ciu miesięcy. Miesiąc temu przeszła ciężkie zapalenie ucha. Nadal kicha, trzepie łepkiem, ma pełno placków po odpadających martwicach, ale... ale radzi sobie i tyje :D
Ostatnio zmieniony przez Pyl Nie Kwi 07, 2013 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 14:27   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl, :serducho:

Perkun też na razie dzielnie, oby tylko tak.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Dukat 


Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 624
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 22:02   
   Zwierzątka: ogony


U Chmury dziś dawka ostatniej szansy 3/4 tabletki. Jeśli cokolwiek wniesie jutro podamy steryd. Będziemy walczyć dalej. Dwa razy się udało ze stanu totalnie tragicznego, Od listopada jakoś szło. Dziwny ten przypadek przesadkowca bo wzloty i upadki .. ale wiem jedno że ta terapia dała nam minimum pół roku.
_________________
Hamaczki dla każdej paczki :P
http://forum.szczury.biz/...p=807186#807186

Futra z charakterem
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13433
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:49   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dukat, jesteśmy z Wami :kciuki: :kciuki: :kciuki:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:15   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Z Perkunem przeszliśmy na bromergon.

Jego stan ogólny, mimo m.in. problemów z zębami, które nie mają z przysadką wiele wspólnego, na razie jest przyzwoity. Perkun ładnie kontaktuje, wciąż człapie i mamy nadzieję, że jeszcze troszkę z nami pobędzie, chociaż ja widzę wyraźnie to, że jednak to już stary szczur.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 15:17   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


To ja się pochwalę, że Kjówka jest na Bromergonie już 4 miesiące i ani razu nie było poważniejszego spadku formy, jak u Drei. Od nieco ponad miesiąca dostaje raz dziennie pół tabletki Bro. Nie licząc delikatnego wytrzeszczu wygląda jak zdrowa samiczka.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13