Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Półki
Autor Wiadomość
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 08:40   
   Zwierzątka: Zoo


Loonie, mnie się na płasko nie mieści(mam wannę w tym samym rozmiarze, co klatka), więc półki mam na stałe zamontowane i szoruję je razem z całą klatką.
Spinacze to fajny patent, u mnie hamaczki na tym wiszą, niestety częto nie wytrzymują obciążenia męskiego stada, dlatego planuję zastąpić je karabińczykiem z kółeczkiem do kluczy (o takimi: http://photos02.allegro.p...4/14/227041453)
I faktycznie w zookoziołku najtaniej te ferplastowe półki mają :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Polaczka 



Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 141
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 08:57   

Ja mam polke z plastikowej tacy, ale takiej twardej i trwalej, sprawuje sie swietnie. Aby umyc wystarczy wyjac, u mnie jest o tyle prosciej, ze mam ja tak wycieta, aby lezala na drewnie i nie zaczepiam jej niczym.

czerwona
http://www.fotosik.pl/pok...affdbad1db.html

zolta


A kupilam w realu
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 09:34   
   Zwierzątka: Zoo


Polaczka, fajny patent, a jak wyglądają wymiary/cena takiej tacki?
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 10:02   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


ja mam półki zrobione z kafelków podłogowych...zostały nam po remoncie także koszt żaden, jedynie trzeba było pomyśleć jak je przymocować :)
Troszkę hałasują ale można bez najmniejszego problemu je wyjąć i umyć :) jestem z nich zadowolona i szczurkom też się podobają bo w ciepłe letnie dni, nie ma nic lepszego niż uwalić się na zimnych kafelkach :)
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 10:05   
   Zwierzątka: Zoo


Kasia, a nie boisz się, że mogą spaść i przygnieść jakiegoś szczura? W jaki sposób są przymocowane? U mnie kafelek do leżenia jest, ale na dnie klatki...
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 14:25   

Ja mam tylko koszyk plastikowy. Jest tam miska z jedzeniem i 'wystaje' rurka od poidełka. I tyle. Zamontowałam takim grubym drutem.
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 14:43   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Ratata, nie boje się :)
Kafelki te są wąskie ale długie (były używane na progi)...więc jak je wkładam pomiędzy pręty to jeszcze wystają z obu stron po około 5cm. Z jednej strony jest ściana która nie pozwala na wysunięcie kafelka a z drugiej strony są kółeczka od breloczków i przeciągnięta gruba, podwójnie składana nitka, która też nie pozwala na wysunięcie się kafelka...szczury nie mają szans dosięgnąć jej i przegryźć.
Proste ale skuteczne zabezpieczenie :)

_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 15:05   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Półki ferplastu widziałam w krakwecie
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 18:19   
   Zwierzątka: Zoo


Tylko że są tam dużo droższe :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Polaczka 



Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 141
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 13:36   

Ratata napisał/a:
Polaczka, fajny patent, a jak wyglądają wymiary/cena takiej tacki?


Nie jestem pewna, na pewno 32 szerokosci, a dlugosc moze lekko ponad 40 (zawsze mozna skrocic) a cena to kwestia kilku zlotych, ja placilam chyba 5zl za sztuke
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 16:09   
   Zwierzątka: brak


Dobre jako polki sa rowniez panele podlogowe o grubosci 6 mm przyciete na miare (w Praktikerze bez dodatkowej oplaty). Panel dlugosci 110 cm do 130 cm i szerokosci 18 cm mozna kupic za 5 lub 6 zlotych (pociecie gratis). Po wywierceni dziurek (niestety we własnym zakresie) mozna uzyc plastikowych zaciskow do kabli (100 sztuk za kilka zlotych tez w Praktikerze).
Zalety takich polek to:
- sa bardzo wytrzymale (na ciezar stadka i zeby kochanych szczurkow)
- nie wchlaniaja moczu.
 
     
zdechly 
109kg bardzo żywej wagi



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 21:24   
   Zwierzątka: szczurka "Szczurka i Alaska", pies Gunar


Ja również stosuje półki panelowe ale, panel o ile na samej płaszczyźnie półki nie przyjmuje wody/moczu o tyle krawędzie muszą być zabezpieczone bo nasiąkają (obserwacja doświadczalna poza klatką, bo ogony jeszcze nie zasiurały).
Jako zalete paneli dodam, że ogony nie ślizgają się na nich.
 
 
     
Monica_18 


Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 07:55   
   Zwierzątka: Sczurki - Flowie i Bonus


Ja pomalowałam półeczki lakierem akrylowym na bazie wody , bezpiecznym dla zwierząt po drugie moje maluchy nie mają tendencji gryzienia półek , miałam ten sam problem zasikanych półek teraz szczoszki nie wsiąkają i łatwo je zmyć szmateczką :) co do półek znam dwa sklepy internetowe z dużą ilością półeczek plastikowych jak coś zgłoś się na pw ja ci napiszę stronkę
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 16:17   
   Zwierzątka: brak


Mam duża klatkę (100X52X46) do, której załączone były dwie drewniane półki. Półki zostały pomalowane olejem (słonecznikowym) 6 razy (olej działa podobnie jak lakier i jest jadalny i rzecz jasna taka półka tez nie zaszkodzi szczukom jak by miały ochotę ją poobgryzać). Pomimo pomalowania zostawały na nich plamy, a ponadto zaczęły się wyginać do środka.
Dzisiaj znalałam w Praktikerze bardzo tani (22 zł) plastikowy regał: 5 półek o wymiarach 30X40, wysokość regału 110. W sprzedaży są również regały trzy półkowe (16 zł). Wymontowałam półki drewniane i wstawiłam regaliki (dwa po dwie półki). Regały są stabilne, nie obciążają ścian klatki i łatwo się je myją. Szczurki wygłądają na zadowolone.
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 06:59   
   Zwierzątka: Zoo


Olejem? Nie sądzę, żeby to było dobre rozwiązanie :roll: Ani olej dobrze drewna nie zaimpregnuje, ani szczury nie powinny go jeść, a ponadto już sobie wyobrażam ten smród :shock:
Z regałem pomysł super, :foty:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 11