Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Wto Maj 14, 2013 00:07
Balbinka [Poznań]
Autor Wiadomość
gosik78k 



Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 20:14   Balbinka [Poznań]
   Zwierzątka: szczurka


Cześć!
Niestety jestem zmuszona zwrócić się o pomoc do przyjaciół szczurów.
Mam dziewczynkę, Balbinkę. Ma 2,5 roku. Przeszła już dwie operacje (miała usuwane guzy). Niestety pojawił się kolejny :( Problem w tym, że niestety nie stać mnie już na leczenie Balbinki :( Moja sytuacja finansowa uległa dużej zmianie, niestety na niekorzyść.
Pilnie potrzebuję osobę, która zaopiekuje się Balbi. I będzie w stanie zapewnić jej lepszą starość :(
Szczurek jest oswojony i kochany.
Widać, że ma już swoje latka, bo nie skacze i nie biega jak dawniej. Dodatkowo często zdarza jej się podczas biegania po pokoju usnąć na dywaniku koło łóżka.
Jest fantastyczna! I bardzo kochana!
Chciałabym znaleźć jej ciepły domek...
Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja.. Bardzo smutna :( Ale tak będzie dla niej lepiej..
Balbinka mieszka w Poznaniu.

1. Ilość szczurów do oddania: 1
2. Płeć szczurów: samiczka
3. Wiek szczurów: 2,5 roku ( 09.10.2010)
4. Miasto: Poznań
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: brak
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: usuwane guzy listwy mlecznej
7. Charakter, usposobienie szczurów: Balbinka jest już DOJRZAŁA :) Jest spokojna. Uwielbia jeść! :) Miała koleżankę, która została humanitarnie uśpiona kilka miesięcy temu :( . Balbinka nie lubi kiedy ktoś nieproszony wkłada nagle palce w sztachetki klatki.
8. Stosunek szczurów do człowieka:nie gryzie, ale nie przepada za byciem na rękach - jest dość płochliwa
9. Stosunek do innych szczurów: miała koleżankę, znały się niemal od urodzenia - znakomicie się toloerowły
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: niemożliwość zapewnienia szczurce odpowiedniej opieki na starość :(
11. (Jeśli szczury są młode): -
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia): -
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: ręcznik, kawałki materiału na hamak (Balbinka je uwielbia)
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: -
15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: chciałabym aby Balbinka miała przyjemną i spokojną starość.. Żeby spokojnie pociągnęła jeszcze jak najdłużej
16. Zdjęcia szczurów: Zdjęcia wrzuć na photobucket, imageshack.us itp. i dodaj w formie miniaturek - tutaj poradnik.
17. Kontakt: forma kontaktu z Tobą - e-mail, prywatna wiadomość na forum.
18. Kilka słów o szczurze: UWIELBIA JEŚĆ! Lubi w sumie wszystko :) Nie przepada przebywać na rękach, nie jest przyzwyczajona do kąpieli, reaguje na cmokanie/nawoływanie/potrząsanie czymś do jedzenia, np. płatkami w kartoniku; PRAWDOPODOBNIE POTRZEBNA JEJ OPERACJA - JEŚLI WETERYNARZ PODEJMIE SIĘ LECZENIA TAK ŻYCIOWEJ SZCZURKI (nie wiadomo czy Balbinka przeżyje narkozę )

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
K+B+M= <3
 
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Śro Mar 27, 2013 16:49   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


jeśli miałaby być operowana to tylko pod narkozą wziewną. nie wiem, czy ktoś zdecyduje się na adopcję starszej szczurki z guzami. może załóż na wszelki wypadek bazarek i zacznij zbierać pieniądze na operację. we wrocławiu mają narkozę wziewną?
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 12:42   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Nie przesadzałabym z tą narkozą wziewną. Zależy jak się wybudzała? Jak reagowała na narkozę? Chyba lepiej dać jej szansę na dłuższe życie i zaryzykować operację z narkozą iniekcyjną niż skazać ją na rośnięcie tego guza i w końcu eutanazję. No i co to za guz, gdzie jest, widział go wet?
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 13:06   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


cornflakegirl, 2,5 letniego szczura pod iniekcją ?

Nie sądzę.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 13:12   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


ja pierdziu nie demonizujcie iniekcyjnej narkozy tak. Do tej pory nie było innej i jakoś wszyscy ją stosowali. Wet spokojnie może podac wybudzacz po operacji.
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 13:37   

Off-Topic:
moje szczury były operowane w różnym wieku, zawsze z dobrym skutkiem, zawsze w narkozie iniekcyjnej, nie przesadzałabym tak - najstarszy miał 2lata 4 miesiące i miał ropomacicze i kilka guzów na listwie - operacja poszła bez kłopotu, tak jak i wybudzenie.
 
 
     
fixatiffka 


Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 14:13   
   Zwierzątka: szczury


a jaki balbinka miała kontakt z tamtą szczurką? dominująca czy raczej uległa?
 
     
Maszka 


Dołączyła: 21 Maj 2012
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 15:57   

Off-Topic:
W Poznaniu możesz spróbować uderzyć do dr Czerwińskiego (homeopatia) - koszt zabiegu na wziewce to około 80zł, czyli bardzo mało - tylko nie wiadomo, czy się podejmie - ja mam z nim złe doświadczenia, ale chirurg podobno z niego dobry. Jeśli nie on to polecam iniekcję u dr Lisieckiej, operowałam już tam starsze szczurki, nie ma żadnego problemu, jeśli ze szczurką jest poza tym wszystko dobrze. Z oddaniem starszej, chorej szczurzycy może być problem, także może postaraj się uzbierać pieniądze, na bazarku z zaznaczeniem celu? A może dogadasz się z jakimś lekarzem na rozłożenie płatności na raty?
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 16:16   

Wziewka dla szczurow jest jeszcze na Mieszka (ale tam jest drogo), oraz w lecznicy przy wieży RTV.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 21:22   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Off-Topic:
pszczółka, jest wziewka dla szczurów przy wieży rtv? Ok. miesiąc temu nie mieli końcówek, o ile dobrze pamiętam?
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 21:44   

Nashi mówiła, że mają...
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 22:25   

pszczółka napisał/a:
Nashi mówiła, że mają...

Off-Topic:
?
Ja nic o tym nie wiem, czy mają, ogólnie nie rozmawiałam z nimi o operacjach. Miałam zapytać o końcówki przy najbliższej wizycie, a ta będzie dopiero po świętach.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 22:39   
   Zwierzątka: nie ma :(


Bo to ja pszczółce mówiłam. :wink: Byłam tam jakieś 1,5 tygodnia temu, to powiedzieli, że wziewkę mają i dla szczurów też. Dr Tomaszewska mówiła, że ona w ogóle nie przeprowadza zabiegów, operuje inny wet - chirurg.

Edit: ale dopytajcie, jeśli będziecie miały okazję, bo konkretnie o końcówki nie pytałam
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 00:34   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


hmm wy tak sobie debatujecie nad końcówkami a co się ze szczurem dzieje nie wiadomo...
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Mar 31, 2013 00:39   

Bel, dowiedzielibyśmy się, gdyby właścicielka coś na ten temat napisała...
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14