Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Wto Maj 14, 2013 00:06
Szary samiec ze stycznia do oddania w dobre rece
Autor Wiadomość
SirJohny 



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 0
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 10:56   Szary samiec ze stycznia do oddania w dobre rece

WItam

Mam sama do oddania, szary ze stycznia - nie jest plochliwy, przywyczajony do dzieci.
Dowioze w okolice Swiebodzina, Sulechowa, Zielonej Gory.

Hodowcom wezy dziekuje i prosze o nie probowanie wyludzania. Bo jak sie nie daj Boze dowiem to z weza tylko skora na buty zostanie i z wlasciciela tez.





1. Ilość szczurów do oddania: 2
2. Płeć szczurów: 2 x samce
3. Wiek szczurów: 18 styczen 2013
4. Miasto: Swiebodzin
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast:Zielona Gora, Swiebodzin , Glogow
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak
7. Charakter, usposobienie szczurów: rozbrykane, przyzwyczajone do dzieci
8. Stosunek szczurów do człowieka: oswojone nie gryza
9. Stosunek do innych szczurów: mieszka z 5 innymi samcami
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: za duzo ich mam
11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: pomyłkę
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) nie mam samic
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: nie
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: mam 2 do oddania ale moge je oddac osobno
15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: -
16. Zdjęcia szczurów: Zdjęcia wrzuć na photobucket, imageshack.us itp. i dodaj w formie miniaturek - tutaj poradnik.
17. Kontakt: ss.sawicki@gmail.com e-mail, prywatna wiadomość na forum.
18. Kilka słów o szczurze: spokojny, przyzwyczajony do dzieci
Ostatnio zmieniony przez SirJohny Pią Mar 22, 2013 18:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 11:52   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


SirJohny, jesli możesz to umieść zdjęcia obu szczurów :)
I popraw w pierwszym zdaniu ilość szczurów, lub w szablonie, bo ilościowo się nie zgadzają ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 12:56   
   Zwierzątka: brak


SirJohny, skoro nie masz samic, to kto karmi miot z początku marca, który ogłaszasz na drugim forum? Czy rozmnażasz szczury celowo?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 14:12   

SirJohny po prostu nie rozumie, na czym polega oddzielanie szczurów w odpowiednim czasie, próbowałam z nim rozmawiać, ale wie lepiej. Nie wiadomo, kto jest ojcem tego "nowszego" miotu, być może to wsobna ciąża (matka z synem).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 14:19   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


SirJohny napisał/a:
Powód oddania: za duzo ich mam

Same się nie pojawiły w Twoim domu. W każdym razie mam nadzieję, że maluchy szybko znajdą odpowiedzialny dom.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
SirJohny 



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 0
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 17:36   

smeg napisał/a:
SirJohny, skoro nie masz samic, to kto karmi miot z początku marca, który ogłaszasz na drugim forum? Czy rozmnażasz szczury celowo?


Mialem samiczki z pierwszego miotu ale wszystkie znalazly domy.
Sam trzymam 5 samcow ale chce tylko zatrzymac 3 wiec fajnie by bylo gdyby 2 znalazly domy.

Samice mam z 6 mlodymi w osobnej klatce. Samiec ktory byl ojcem znalazl dom w polowie lutego. Mialem je razem i musze przyznac ze miot nie byl planowany dlatego musialem go oddac. Trafil do adopcji tu na miejscu i z tego co wiem ma sie bardzo dobrze.
Jak znajde domy dla malutkich to bardzo chetnie oddalbym tez samice gdyby ktos zechcial, chce zostawic tylko te 3 samce.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 17:38   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


SirJohny, to proponuje od razu zrobić temat i dla matki z dzieciakami. Szybciej wszystkie znajdą dom.
_________________
Moje ogony
 
 
     
SirJohny 



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 0
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 17:43   

Widze ze to znowu Pani - TO NIE JEST CIAZA MATKI Z SYNEM bo mlode byly rozdzielone w pore jak tylko zaczely same jesc i mieszkaja od tego czasu w osobnej duzej klatce. Samca tez rozdzielilismy w pore tylko ze jak zostal sam to siedzial taki biedny osowialy i nam sie go szkoda zrobilo nie wiedzielismy co sie z nim dzieje, dalem ogloszenie ze go oddam ale do czasu jak znalazl nowy dom a bylo to kilka dni wrzucilismy go do klatki z samica i to byl blad - samiec zostal oddany ale niestety bylo juz za pozno.
!!! HOWK !!!
 
     
SirJohny 



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 0
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 17:47   

Cegriiz napisał/a:
SirJohny, to proponuje od razu zrobić temat i dla matki z dzieciakami. Szybciej wszystkie znajdą dom.


Ona juz zaczyna je pomalu ignorowac i nie wiem czy to ma sens dawac oglosznie na wszystkie razem.
Ostatnio zmieniony przez SirJohny Pią Mar 22, 2013 18:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
SirJohny 



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 0
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 17:51   

Cegriiz napisał/a:
SirJohny, jesli możesz to umieść zdjęcia obu szczurów :)
I popraw w pierwszym zdaniu ilość szczurów, lub w szablonie, bo ilościowo się nie zgadzają ;)


Zaraz dodam drugiego
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 17:58   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


POsty edytuj, zamiast dawać jedno po drugim.

Jesli chcesz zostawić sobie tylko 3 samców, to matka z dzieciakami i ak pójdzie do adopcji, więc możesz wystawić im ogłoszenie a po skończeniu 4 tygodni, rozdzielić maluchy płciami i zacząć je rozdawać.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 18:03   

SirJohny, jak napisała Cegriiz, nie pisz posta pod postem, na forum funkcjonuje opcja "edytuj", jeśli chcesz coś dopisać do swojej wypowiedzi.

SirJohny napisał/a:
Widze ze to znowu Pani - TO NIE JEST CIAZA MATKI Z SYNEM bo mlode byly rozdzielone w pore jak tylko zaczely same jesc i mieszkaja od tego czasu w osobnej duzej klatce. Samca tez rozdzielilismy w pore tylko ze jak zostal sam to siedzial taki biedny osowialy i nam sie go szkoda zrobilo nie wiedzielismy co sie z nim dzieje, dalem ogloszenie ze go oddam ale do czasu jak znalazl nowy dom a bylo to kilka dni wrzucilismy go do klatki z samica i to byl blad - samiec zostal oddany ale niestety bylo juz za pozno.
!!! HOWK !!!
Tak, to znowu ja, taka niedobra, co nie głaszcze po głowie bezmyślnie rozmnażających gryzonie. Chciałam przejąć jedną płeć od razu, żeby do tego nie doszło, to się Panu nie spieszyło, więc proszę nie pisać, że biedny musiał osowiały siedzieć. Najpierw Pan twierdził, że dawno oddzielone, a teraz nagle jednak samiec wrócił do samicy. Pisał Pan też, że gdzieś przeczytał o rzekomej konieczności trzymania samca razem z samicą po porodzie, tak więc jak widać jest dużo wersji, w zależności od tego, kto pyta. Kiedy chciałam dokładnie wiedzieć, ile miały młode przy rozdzieleniu, to nie znał Pan odpowiedzi. Co to znaczy w porę rozdzielone? Pan nie przyjmuje podstawowych rzeczy, np. takich, że 5-tygodniowy szczur jest zdolny do rozrodu. Jeśli samce były z matką dłużej niż 5 tygodni, to jak najbardziej jeden mógł ją zapłodnić. Poza tym w rozmowie telefonicznej się Pan przyznał, że syn bawiąc się ze szczurami dopuszcza do kontaktu przeciwnych płci. Sam Pan jednak stwierdził, że się tym nie przejmuje, bo (cytuję) "rozchodzą się".

SirJohny napisał/a:
Ona juz zaczyna je pomalu ignorowac i nie wiem czy to ma sens dawac oglosznie na wszystkie razem. 2 juz same zaczynaja skubac jedzenie tylko patrzec jak pozostale tez pojda w ich slady wiec trzeba bedzie je oddzielic niedlugo dlatego oglaszam osobno
Nie po tym się rozpoznaje, że już trzeba oddzielić. Na forum jest wszystko napisane, wystarczy poczytać. Szczury muszą być z matką 4.5 tygodnia, wtedy trzeba oddzielić samce, dziewczynki mogą nadal mieszkać z mamą. Nie wolno dopuszczać do żadnych kontaktów pomiędzy szczurami różnej płci po osiągnięciu 5 tygodni, bo są już wtedy zdolne do rozrodu, a zapłodnienie następuje w ciągu kilku sekund.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
Ostatnio zmieniony przez Devona Sob Mar 23, 2013 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 22:36   

Aktualne?
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Maj 14, 2013 00:06   

Brak odzewu. Zamykam.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13